Víkendový sumár | 10. | jar | 2016/17

Aký bol desiaty víkend jarnej časti sezóny 2016/17?

V desiatom kole sa doma v dvojzápase predstavili muži(1 výhra, 1 prehra), ženy doma neuspeli proti lídrovi súťaže, žiaci a aj dorast priniesli z ihrísk súperov plný bodový zápis.

Muži
BELUŠA 2-1 ŠURANY (0-1)
góly: Peter Mišutka, Matej Gorelka

Muži odohrali v nedeľu náročný zápas, v ktorom sa stretli dvaja postupujúci nováčikovia tretej ligy. V stretnutí dvoch rozdielnych polčasov sa nakoniec z trojbodového úlovku tešili domáci hráči, ktorí o svojom triumfe 2-1 rozhodli až v 90.minúte. V tabuľke sa opäť na prvých piatich priečkach nič nemení a Beluša naďalej ostáva štvrtá. Zaujímavejšie to je v spodnej časti tabuľky, kde sa mužstvá "naháňajú" za potrebnými bodmi pre udržanie sa v reorganizovanej budúcosezónnej súťaži.

BELUŠA 0-2 DUBNICA (0-1)

Muži odohrali v priebehu troch dní ďalší domáci zápas. V oklieštenej zostave Beluša doma podľahla v derby Dubnici nad Váhom, ktorá sa počas jarnej časti sezóny úspešne zachraňuje. Mužov čaká teraz niekoľkodňový odpočinok a popravde bude veľmi cenný vzhľadom na nabité rozlosovanie a početné absencie. Najbližší zápas muži odohrajú o 10 dní, keď sa stretnú v priamom súboji o štvrtú priečku s béčkom Zlatých Moraviec.

Dorast
DOLNÉ VESTENICE 1-2 BELUŠA (0-0)
góly: Martin Hrubo 2

Dorast po odloženom šlágri jarnej časti cestoval do Dolných Vesteníc, kde ich čakal náročný zápas. Domáci futbalisti predviedli veľmi dobrý výkon a s lídrom odohrali vyrovnanú partiu. Napriek faktu, že Beluša neodohrala jeden zo svojich lepších zápasov, môže sa tešiť z trojbodového zápisu. V tabuľke naďalej "obohratá" pesnička a dorastu patrí naďalej 1.miesto súťaže. My všetci pevne veríme a držíme palce aby táto "nôta" vydržala až do posledného hvizdu sezóny.

Ženy
BELUŠA 1-8 RUŽOMBEROK (1-5)
gól: Silvia Svrčková

Ženy čakal v 15.kole druhej ligy žien ťažký zápas, v ktorom si zmerali sily so súperkami na aktuálnej líderskej pozícii. Napriek tomu, že sa Beluši podarilo skórovať ako prvej, tak to dramatizáciu duelu neprinieslo. Hostky zvíťazili 1-8 a upevnili si prvú priečku tabuľky. Beluši patrí 8.priečka s 5-bodovým náskokom pred Liptovským Mikulášom.

Žiaci
ILAVA 0-1 BELUŠA (0-1)
gól: Peter Štefún

Žiaci si v nedeľu zmerali sily s rovesníkmi z Ilavy. O chudobnom, ale cennom víťazstve 0-1 rozhodol už v tretej minúte najlepší belušský strelec - Peter Štefún, ktorý má už v tabuľke kanonierov 34 presných zásahov. Na čele ostáva aj po 12.kole Lednica so štvorbodovým náskokom pred druhou Belušou. Na chvoste pokračujú v trápení Borčice, ktoré inkasovali až 175 krát.