Beluša vyhrala v Hornej Porube tesne 1-2.

TJ Vápeč Horná Poruba 1-2 TJ Kovo Beluša
    27. Patrik Lamačka
Súpisky
Marcišin, Janco, Pagáč (C), Ličko T., Ličko D., Ratica, Čuga, Ličko D., Marcišin, Buday, Puček   Belobrad, Staňová, Kujaník, Maček, Kačenka, Lamačka (C), Rybanský, Synák, Pavlac, Turza, Kačmarik, Veliký, Aidi Shini-Mehrabzadeh, Zbínová, Chlebanová
Orálek

Zápas piateho kola, ktorý bol pôvodne odložený pre nespôsobilý terén začali lepšie domáci futbalisti. V 13.minúte sa po prvý krát menilo skóre, keď sa za domácich presadil Čuga 1-0. Beluši inkasovaný gól pomohol, keďže v priebehu 25. a 27. minúty sa skóre otočilo v prospech hostí. Na 1-1 vyrovnal Daniel Rybanský a o dve minúty neskôr pridal svoj ôsmy gól v sezóne aj Patrik Lamačka 1-2. V prvom polčase bola lepšia Beluša a zaslúžene po úvodnej 35-minútovke viedla. V druhom polčase gól nepadol, keďže sa hralo zväčša v strede ihriska. Po dve šance na skórovanie nevyužili Lamačka s Rybanským, keďže domáci brankár bol jeden z najlepších hráčov na ihrisku. Okrem našich pohrozili aj domáci, ale Aidi Shini už viacej krát neinkasoval. Žiaci sa tešia z víťazstva síce z povinného, ale rozhodne aj vydretého.