Ženy zvíťazili nad Trenčínom rozdielom triedy

V dohrávanom stretnutí Beluša porazila Trenčín vysoko 5-2.

Beluša 5-2 Trenčín

Polčas: 4-1

Góly: 15. a 43. Saganová Vanesa, 34. a 62. Mičunková Laura, 7. Hoľanová Terézia (vl.) - 43. Horváthová Michaela, 66. Kuricová Katarína

Žlté karty: 28. Klučková Kristína, 76. Mičunková Laura

Zostava Beluše: Gajdošíková - Juríková, Klučková (56. Cabajová), Smatanová, Šulíková, Podstránska, Rácová, Saganová, Mičunková, Tretiaková, Porubanová

Zostava Trenčína: Lisá - Hoľanová (72. Majdánová), Horváthová, Mišejová, Laudová, Gabrišová, Michnová, Šišková, Laginová, Petrúšková, Chovancová (56. Kuricová)

Rozhodca: Miakiš

Dohrávku 19.kola začali aktívne domáce futbalistky. V 5.minúte sa v gólovej šanci ocitla domáca hráčka, ale zoči-voči Lisej neuspela. Šulíkovej priamky kop brankárka vyrazila na roh, po ktorom si Šulíkovej center do siete nešťastne usmernila Hoľanová 1-0. Pokračujúci belušský tlak priniesol svoje ovocie. Najskôr síce Mičunková svoju tutovku nevyužila, ale po krásnom individuálnom prieniku už Saganová áno 3-0. Futbalistky trenčianského AS naďalej pôsobili zakríknutým dojmom. V 22.minúte rohový kop Trenčína narobil Gajdošíkovej nemalé problémy a na druhej strane Saganovej únik nemal prívlastok „gólový“. Zdanlivo neškodnú strelu Mičunkovej Lisá neskrotila a Beluša viedla 3-0. Hostkám sa podarilo skórovať v 43.minúte, keď domácej brankárke krásnou strelou do šibenice vymietla pavučinu Horváthová. Trenčianský gól, ale nebol „gólom do šatne“, pretože vzápätí Saganová opäť vrátila domácim trojgólové vedenie.
Druhé dejstvo už toľko gólových šancí neprinieslo. V 56.minúte po škaredom strete musela opustiť ihrisko zranená Klučková, ktorú nahradila Cabajová. Mičunková svojim druhým gólom v zápase zvyšovala už na 5-1. V 66.minúte Kuricová za pomoci ľavej žrde nepriaznivý stav znížila. V závere sa Šiškovej skórovať nepodarilo, a tak si futbalistky z pod hradu Matúša Čáka odnášajú vysokú, ale spravodlivú porážku 5-2.