...LETNÁ PRESTÁVKA...
Záverečný sumár | sezóna | 2017/18

Poďme si zhrnúť uplynulú sezónu...


Ešte pred začiatkom novej sezóny si poďme zbilancovať uplynulý ročník, ktorý bol svojim spôsobom určtite výnimočný. Dorastencom sa podarilo obhájiť ligový titul a majstrovksú trofej zdvihli nad hlavu aj naše žiačky, ktoré suverénne ovládli druhú ligu. Sklamaním uplynulej sezóny bola nepochybne neúspešná záchrana mužov v tretej lige. Okrem mužov, dorastu a žaičok sa detailnejšie pozrieme aj na sezónne ťaženie ostatných našich celkov. 

 

 

PRÍPRAVKA | ObFZ Považská Bystrica | U11 - sk. C

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 2.miesto
Útok 5.miesto
Obrana 3.miesto
Body 11 bodov
Skóre 14:23
Vedúci celok súťaže Púchov (22b)
Posledný celok súťaže Visolaje (6b)
ZÁPASY
Počet 8 zápasov
Najvyššie víťazstvo Visolaje 0-3 Beluša 
Najvyššia prehra Púchov 8-0 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Tomáš Filo - 5 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.75 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 2.88 / zápas

PRÍPRAVKA sa počas jesennej časti sezóny predstavila v súťaži pod hlavičkou ObFZ PB - Prípravka MIX U11. Celky boli rozdelené do piatich skupín a naši najmenší futbalisti boli zaradení do skupiny "C". Po jeseni postúpia z každej skupiny dvaja najlepší a na jar sa v skupine o 1.-10.miesto budú spolu konfrontovať. Beluši sa podarilo postúpiť z druhého miesta, vďaka 3 výhram, 2 remízam a 3 porážkam. Medzi najstarší ročník prípravky patria hráči s rokom narodenia 2007. Beluša má v kádri len jedného takého hráča a aj preto je druhé postupové miesto skvelým výsledkom. Najlepší strelcom jesene sa stal Tomáš Filo, ktorý súperových brankárov prekonal celkovo 5 krát. O ostatné zásahy sa podieľalo 6 rôznych strelcov. Okrem ligového ťaženia sa príprávkari pravidelne zúčastňujú aj na turnajoch. Počas prvej polovice sezóny sa zúčastnili na halovom turnaji v Žiline a v Bystřici pod Hostýnem, odkiaľ si odniesli pekné 2.miesto. Od novej sezóny pomáha Patrikovi Štefancovi aj známa tvár belušského futbalu - Daniel Boháčik. Začiatkom jesene sa asistent trénera - Pavol Vyhnička rozhodol z osobných dôvodov ukončiť spoluprácu s belušskou prípravkou. Za jeho dlhoročnú prácu mu aj touto cestou ďakujeme. Prípravku na jar čakajú ešte ťažšie zápasy, budeme im držať palce, nech sa po zimnej prestávke bavia futbalom aspoň tak úspešne ako tomu bolo na jeseň. 

 


 

ŽIAČKY | ZSFZ | II. liga

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 1.miesto
Útok 1.miesto
Obrana 1.miesto
Body 21 bodov
Skóre 72:0
Vedúci celok súťaže Beluša (21b)
Posledný celok súťaže Zlaté Moravce (0b)
ZÁPASY
Počet 7 zápasov
Najvyššie víťazstvo Topoľčany  0-17 Beluša
Najvyššia prehra bez prehry
GÓLY
Najlepšia strelkyňa Timea Jakubíková - 23 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 10.29 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 0.00 / zápas
ŽIAČKY sa stali najúspešnejším kolektívom spomedzi všetkých našich celkov. V druhej lige sú suverénne na čele od začiatku súťaže a v siedmich doteraz odohratých zápasoch nastrieľali neuveriteľných 72 gólov, pričom nestratili ani jeden bod a neinkasovali ani jeden gól. Priemer viac ako 10 gólov na zápas si zaslúži veľkú pochvalu. Negatívom tejto súťaže, je veľmi malý počet súťažných zápasov a oproti ženám aj omnoho dlhšie cestovanie na zápasy (Čaka, Levice, Zlaté Moravce). Tabuľku strelkýň suverénne ovládli naše dievčatá - Timea Jakubíková (23 gólov) a Daniela Bučková (18 gólov). Jediným konkurentom našich dievčat je Považská Bystrica, ktorá stratila body jedine v zápase proti Beluši, ktorý sa skončil najtesnejším víťazstvom našich dievčat. 

 

 

 ŽIACI | ObFZ Považská Bystrica | U15 - IV. liga juh

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 3.miesto
Útok 4.miesto
Obrana 2.miesto
Body 20 bodov
Skóre 43:11
Vedúci celok súťaže Lednica (25b)
Posledný celok súťaže Dohňany (0b)
ZÁPASY
Počet 9 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 10-0 Borčice
Najvyššia prehra Beluša 1-2 Košeca
GÓLY
Najlepší strelec Daniel Rybanský - 13 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 4.78 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 1.22 / zápas
ŽIACI nastupovali aj v tejto sezóne z dôvodu nízkeho počtu hráčov vo štvrtej lige - juh. Od nového ročníka došlo k zmene na trénerskom poste, kde Ing. Miroslava Sehnoutka nahradil pán Jozef Belobrad. Na začiatok súťaže sa tréner nezaobišiel bez doplnenia kádra na majstrovské zápasy žiačkami. Postupom času sa káder podarilo rozšíriť o ďalších chlapcov, ktorí majú záujem hrať futbal v Beluši. Aj napriek spomenutým problémom je tretia priečka po jeseni slušným umiestením. V deviatich jesenných zápasoch zaznamenali 6 víťazstiev, 2 remízy a 1 prehru s vysoko aktívnym skóre 43-11. Jedinú prehru žiaci utrpeli s druhou Košecou, na ktorú po jeseni strácajú 2 body. Jesenným kráľom sa stala Lednica, ktorá má pred našimi futbalistami náskok 5 bodov. V tabuľke strelcov štvrtej ligy je náš Daniel Rybanský s 13 gólmi na piatom mieste. 

 

ŽENY | SFZ | II. liga - skup. B - západ

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 7.miesto
Útok 7.miesto
Obrana 7.miesto
Body 6 bodov
Skóre 16:53
Vedúci celok súťaže Prievidza (29b)
Posledný celok súťaže Beluša (6b)
ZÁPASY
Počet 12 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 6-0 Oravský Podzámok
Najvyššia prehra Beluša 0-11 Trenčín
GÓLY
Najlepšia strelkyňa Natália Pohorelcová - 8 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.33 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 4.42 / zápas
ŽENY vo svojej ôsmej sezóne mali zo všetkých svojich jesení najhoršiu práve tú tohtoročnú. Napriek tomu, že v súťaži je len sedem družstiev, hrá sa štvorkolovým systémom, čo značne navýšilo počet zápasov a posledné zápasy jesene sa museli odohrať vo veľmi nepriaznivých podmienkach. Súťaž sa stala veľmi náročná aj na cestovanie. Okrem dlhých trás na zápasy vonku musí niekoľko hráčok dochádzať aj na domáce zápasy a tréningy. Ženy si v druhej polovici jesene polepšili príchodom niektorých hráčok  aj zo zrušeného družstva Trenčianských Teplíc. Doplnením kádra sa belušská hra skvalitnila, čo sa odzrkadlilo aj na bodovom zisku. Oproti minuloročnej jeseni sa priemer inkasovaných gólov zdvojnásobil a s priemerom 4.42 je Beluša najhorším brániacim celkom súťaže. Našim hráčkam aj napriek dvom víťazstvam patrí po jeseni posledná priečka druhej ligy. Na predposledný Oravský Podzámok naše strácajú len jediný bodík a je veľmi pravdepodobné, že v jarnej časti bude kľúčový práve vzájomný dvojzápas. 

 

 

DORAST | ZSFZ | U19 - IV. liga - severozápad

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 2.miesto
Útok 1.miesto
Obrana 1.miesto
Body 30 bodov
Skóre 57:13
Vedúci celok súťaže Nemšová (31b)
Posledný celok súťaže Trenčianska Turná (7b)
ZÁPASY
Počet 13 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 10-0 Nedožery/Brezany
Najvyššia prehra Nemšová 5-1 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Miloš Pilát - 20 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 4.38 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 0.76 / zápas
DORAST sa aj napriek minuloročnému triumfu v štvrtej lige do vyššej súťaže neprihlásil, pretože nedokázal zostaviť dva dorastenecké celky (mladší a starší dorast), ktoré sú podmienkou účasti v tretej lige. Beluša od prvého kola tvrdila muziku a hneď od začiatku sa usadila na čelo súťaže. Začiatok bol impozantný a v prvých piatich kolách sme súperov nešetrili, keď sme im nastrieľali až 29 gólov, pričom brankár Fojtík ani jeden neinkasoval. Opäť však prišla tradičná prehra v Nitrianskom Rudne v pomere 2-1. O konečnej podobe jesennej tabuľky rozhodla aj prehra 1-5 v Nemšovej. Aj napriek tomu, že ďalšie zápasy boli víťazné, sezónu sme zakončili prehrou 1-2 v Dolných Vesteniciach, čo nám po skončení jesene prinieslo "len" druhé miesto v tabuľke. V priebehu ligového ťaženia sa realizačný tím dorastu rozrástol o bývalého hráča Beluše - Petra Vavríka, ktorý sa stal asistentom trénera. V streleckej forme z minulého roku pokračoval Miloš Pilát a v tabuľke ligových kanonierov zaostal za lídrom (Dávid Kijačik - Nemšová) len o jeden gól. 

 

 

MUŽI | ZSFZ | III. liga TIPOS - západ

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 14.miesto
Útok 14.miesto
Obrana 14.miesto
Body 17 bodov
Skóre 24:34
Vedúci celok súťaže Borčice (41b)
Posledný celok súťaže Topoľčany (9b)
ZÁPASY
Počet 17 zápasov
Najvyššie víťazstvo Topoľčany 0-8 Beluša
Najvyššia prehra Galanta 6-0 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Matej Gorelka - 10 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.41 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 2.00 / zápas

MUŽI vkročili do svojej druhej sezóny tretej ligy dvoma prehrami. (s Trnavou B 1-4 a Dubnicou 0-2). V prvom domácom zápase muži doplatili na nepremieňanie šancí a s Bánovcami len remizovali 0-0. Žreb Slovnaft Cupu nám opäť po roku priniesol atraktívneho súpera - FC Vion Zlaté Moravce. Muži predviedli heroický výkon a vo vyrovnanom a dramatickom zápase mali lepšiu koncovku Fortunaligisti, ktorí zvíťazili 4-2 a postúpili, tak do tretieho kola. Pohárový duel nás nakopol k zlepšením výkonom v lige a po výhre s Ludincami sme v atraktívnom derby prišli o víťazstvo v Púchove až v nadstavenom čase. Jedna z mála  vydarených častí súťaže bola zakončená víťazstvom nad  nováčikom z Nemšovej. Ďalšia časť sa niesla v znamení remíz so Zlatými Moravcami a Gabčíkovom. Veľmi nešťastný zápas sme odohrali v derby s Lednickými Rovňami, kedy sme po vynikajúcom výkone prišli o bod v závere stretnutia. Po vysokom víťazstve v Topoľčanoch (8-0) sme očakávali ďalšie víťazstvá, ale opak bol pravdou. Po prehre so Šaľou a debakli v Galante sa klub po vzájomnej dohode rozlúčil s trénerom Martinom Bednárom. Miesto hlavného trénera Beluše zaujal náš bývalý hráč - Peter Meliš. Premiéra novému trénerovi nevyšla, keď sme s béčkom DAC prehrali 0-2. Ďalšie dva zápasy na náročných terénoch boli z našej strany veľmi kvalitné, ale získali sme v nich len jeden bod. (Nitra B 1-1, Borčice 1-4). Na posledný zápas sezóny vycestovalo do Prievidze aj vedenie klubu a po výhre 3-2 bolo cítiť z mužstva odhodlanie urobiť v zimnej príprave maximum aby sme v jarných bojoch tretiu ligu v Beluši udržali. Zakončením kvalitnej prípravy bude opäť sústredenie v Tureckom Beleku, ktoré belušská výprava absolvuje v termíne 3.-10.februára 2018.
 

Miňo Hrubo,  20.07.2018

 

 

 

Tabuľka
# Mužstvo V R P Skóre Body
1. Pov. Bystrica 23 4 2 73:21 73
2. Myjava 24 4 4 57:22 67
3. Beluša 18 6 5 50:24 60
4. Šaľa 15 4 10 59:32 49
5. Malženice 13 8 8 52:36 47
6. Kalná nad H. 12 9 7 39:38 45
7. Galanta 12 7 10 45:39 43
8. N. Mesto n.V 11 6 12 39:33 39
9. V. Ludince 11 5 13 43:44 38
10. Častkovce 10 7 12 46:37 37
11. N. Zámky 11 4 14 37:47 37
12. Marcelová 9 9 11 32:29 36
13. Imeľ 9 8 12 33:44 35
14. Led. Rovne 8 4 17 21:41 28
15. Z. Moravce B 7 5 17 32:70 26
16. Nitra 8 1 19 39:59 25
17. Partizánske 5 7 17 30:61 22
18. Levice 4 8 17 23:73 20

Strelci
1. Roman Holíček  8 
2. Michal Hrenák 7
  Adam Gáborík 7
4. Adam Cisár 5
5. Sebastián Derka 4
  Marek Gajdošík 4
  Peter Jánošík 4
8. Branislav Ďuriš                          3
9. Roman Gašpar 2
  Patrik Schiszler 2
  vlastný 2
12. Peter Mišutka 1
  Adam Kukučka 1