...LETNÁ PRESTÁVKA...
Záverečný sumár | jeseň | 2017/18

Bilancujeme jesennú časť prebiehajúcej sezóny...


Nový rok už klope na dvere a my Vám ešte dlhujeme záverečný sumár jesene. V nasledujúcom článku ponúkame prehľad toho, ako sa darilo všetkým aktívnym celkom FK Beluša počas jesennej časti sezóny. Okrem toho sme si pre Vás pripravili novinku - pohľad admina na polsezónu. V každom družstve sa na jesennú časť pozrieme aj z iného pohľadu ako sú len fakty a štatistiky. Upozorňujeme, že komentár autora je subjektívny a čitateľ sa sním nemusí stotožniť. 

 

 

PRÍPRAVKA | ObFZ Považská Bystrica | U11 - sk. C

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 2.miesto
Útok 5.miesto
Obrana 3.miesto
Body 11 bodov
Skóre 14:23
Vedúci celok súťaže Púchov (22b)
Posledný celok súťaže Visolaje (6b)
ZÁPASY
Počet 8 zápasov
Najvyššie víťazstvo Visolaje 0-3 Beluša 
Najvyššia prehra Púchov 8-0 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Tomáš Filo - 5 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.75 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 2.88 / zápas
PRÍPRAVKA sa počas jesennej časti sezóny predstavila v súťaži pod hlavičkou ObFZ PB - Prípravka MIX U11. Celky boli rozdelené do piatich skupín a naši najmenší futbalisti boli zaradení do skupiny "C". Po jeseni postúpia z každej skupiny dvaja najlepší a na jar sa v skupine o 1.-10.miesto budú spolu konfrontovať. Beluši sa podarilo postúpiť z druhého miesta, vďaka 3 výhram, 2 remízam a 3 porážkam. Medzi najstarší ročník prípravky patria hráči s rokom narodenia 2007. Beluša má v kádri len jedného takého hráča a aj preto je druhé postupové miesto skvelým výsledkom. Najlepší strelcom jesene sa stal Tomáš Filo, ktorý súperových brankárov prekonal celkovo 5 krát. O ostatné zásahy sa podieľalo 6 rôznych strelcov. Okrem ligového ťaženia sa príprávkari pravidelne zúčastňujú aj na turnajoch. Počas prvej polovice sezóny sa zúčastnili na halovom turnaji v Žiline a v Bystřici pod Hostýnem, odkiaľ si odniesli pekné 2.miesto. Od novej sezóny pomáha Patrikovi Štefancovi aj známa tvár belušského futbalu - Daniel Boháčik. Začiatkom jesene sa asistent trénera - Pavol Vyhnička rozhodol z osobných dôvodov ukončiť spoluprácu s belušskou prípravkou. Za jeho dlhoročnú prácu mu aj touto cestou ďakujeme. Prípravku na jar čakajú ešte ťažšie zápasy, budeme im držať palce, nech sa po zimnej prestávke bavia futbalom aspoň tak úspešne ako tomu bolo na jeseň. 

Už niekoľko rokov pokračuje vo výbornej trénerskej práci Patrik Štefanec, ktorý sa snaží našim najmenším futbalistom vštepiť základy futbalu, čo sa mu aj darí. Dlhodobo s nimi dosahuje vynikajúce výsledky v ligovej súťaži a aj na rôznych turnajoch. Treba oceniť aj pomoc rodičov, ktorí sa aktívne zapájajú do ich futbalovej prípravy. Aj napriek týmto pozitívam pociťujeme malý prínos prípraviek pre klub, pretože skôr ako sa prípravkári zaradia do žiackeho kolektívu, prichádza značný odliv do ekonomicky silnejších klubov v okolí (Púchov, Dubnica). Klub nemôže a ani nechce brániť rozvoju ozajstných talentov, ale v niektorých prípadoch by bolo pre nádejného hráča prospešnejšia zápasová prax v našom klube ako vysedávanie na lavičke vo vyššej súťaži. 

 

 

ŽIAČKY | ZSFZ | II. liga

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 1.miesto
Útok 1.miesto
Obrana 1.miesto
Body 21 bodov
Skóre 72:0
Vedúci celok súťaže Beluša (21b)
Posledný celok súťaže Zlaté Moravce (0b)
ZÁPASY
Počet 7 zápasov
Najvyššie víťazstvo Topoľčany  0-17 Beluša
Najvyššia prehra bez prehry
GÓLY
Najlepšia strelkyňa Timea Jakubíková - 23 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 10.29 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 0.00 / zápas
ŽIAČKY sa stali najúspešnejším kolektívom spomedzi všetkých našich celkov. V druhej lige sú suverénne na čele od začiatku súťaže a v siedmich doteraz odohratých zápasoch nastrieľali neuveriteľných 72 gólov, pričom nestratili ani jeden bod a neinkasovali ani jeden gól. Priemer viac ako 10 gólov na zápas si zaslúži veľkú pochvalu. Negatívom tejto súťaže, je veľmi malý počet súťažných zápasov a oproti ženám aj omnoho dlhšie cestovanie na zápasy (Čaka, Levice, Zlaté Moravce). Tabuľku strelkýň suverénne ovládli naše dievčatá - Timea Jakubíková (23 gólov) a Daniela Bučková (18 gólov). Jediným konkurentom našich dievčat je Považská Bystrica, ktorá stratila body jedine v zápase proti Beluši, ktorý sa skončil najtesnejším víťazstvom našich dievčat. 

Titul najlepší celok Belušského futbalu v tomto ročníku im patrí právom. V tomto družstve sa zúročila dlhoročná práca pána Jozefa Šulíka, ktorý do ženského futbalu dáva veľa energie, ale i financií. Podarilo sa mu vytvoriť celok, ktorý často a veľmi rád trénuje, no ešte radšej hrá súťažné zápasy. Práve im by pasovala súťaž aspoň s desiatimi účastníkmi. Odohrať sedem zápasov v jesennej súťaži je veľmi málo. Súťaže žien a žiačok napriek snahe strácajú na kvalite i kvantite. Jasným príkladom toho je zrušenie dlhoročného účastníka I. ligy žien klubu Trenčianskych Teplíc. Pre mladé dievčatá je aj dosť náročné dlhé cestovanie za súperkami ako je tomu v tomto ročníku. Pritom kvalitu v tejto súťaži, pri všetkej úcte k ostatným majú len dva celky, Beluša a Považská Bystrica. Trénovať môžu aj doma a nemusia cestovať desiatky kilometrov, aby tam napríklad vyhrali 17:0. Súťažné zápasy boli veľakrát prekladané a v niektorých kluboch je táto súťaž len neželanou záťažou. Okrem toho, že dievčatá zatiaľ v súťaži nezakúsili trpkosť prehry, ba ani straty bodu, majú vo svojich radoch aj dve najlepšie strelkyne a dovolím si tvrdiť aj najlepšiu hráčku súťaže. V tomto ročníku som videl hrať všetky celky a titul najlepšej hráčky súťaže by som udelil našej hráčke Daniele Bučkovej, ktorá síce nedala najviac gólov, ale pre kolektív bola práve ona najužitočnejšia. Ak svoj talent bude aj naďalej rozvíjať, môže sa čoskoro prepracovať aj do kvalitnejších súťaží.  

 

 

 

 ŽIACI | ObFZ Považská Bystrica | U15 - IV. liga juh

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 3.miesto
Útok 4.miesto
Obrana 2.miesto
Body 20 bodov
Skóre 43:11
Vedúci celok súťaže Lednica (25b)
Posledný celok súťaže Dohňany (0b)
ZÁPASY
Počet 9 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 10-0 Borčice
Najvyššia prehra Beluša 1-2 Košeca
GÓLY
Najlepší strelec Daniel Rybanský - 13 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 4.78 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 1.22 / zápas
ŽIACI nastupovali aj v tejto sezóne z dôvodu nízkeho počtu hráčov vo štvrtej lige - juh. Od nového ročníka došlo k zmene na trénerskom poste, kde Ing. Miroslava Sehnoutka nahradil pán Jozef Belobrad. Na začiatok súťaže sa tréner nezaobišiel bez doplnenia kádra na majstrovské zápasy žiačkami. Postupom času sa káder podarilo rozšíriť o ďalších chlapcov, ktorí majú záujem hrať futbal v Beluši. Aj napriek spomenutým problémom je tretia priečka po jeseni slušným umiestením. V deviatich jesenných zápasoch zaznamenali 6 víťazstiev, 2 remízy a 1 prehru s vysoko aktívnym skóre 43-11. Jedinú prehru žiaci utrpeli s druhou Košecou, na ktorú po jeseni strácajú 2 body. Jesenným kráľom sa stala Lednica, ktorá má pred našimi futbalistami náskok 5 bodov. V tabuľke strelcov štvrtej ligy je náš Daniel Rybanský s 13 gólmi na piatom mieste. 

Už druhý rok po sebe nastupujú žiaci len vo IV. lige ObFZ Považská Bystrica - skupina Juh. Aj pred týmto ročníkom sme oslovili niekoľko klubov s cieľom dať dokopy mladších a starších žiakov, no nepochodili sme. Pretože Ing. Miroslav Sehnoutek ukončil v našom klube trénerskú činnosť, museli sme hľadať náhradu. Myslím si, že sa nám to podarilo. Pán Jozef Belobrad sa pustil s chuťou do práce a výsledky sa dostavujú. Podarilo sa mu stabilizovať káder žiakov, hoci spočiatku by bez pomoci žiačok a p. Šulíka súťaž ani nemohol začať. Veríme, že sa mu v tejto práci bude dariť aj naďalej a že pritiahne ďalšie talenty a ich rodičov, či priateľov, aby sme zasa mohli hrávať v Beluši III. ligu žiakov. Súperi ku nám chodia s množstvom priaznivcov a vytvárajú tak svojim deťom takmer domáce prostredie. Mohli sme to vidieť v zápasoch s Borčicami, Lazy pod Makytou a podobne. Naši žiaci cestujú na zápasy ako siroty s dvoma dospelými a to sú tréner a šofér autobusu. Aj keď sa ľudia v Beluši zaujímajú o futbal, končí to len v záujme o súťaži mužov. Nesmieme však zabúdať, že pokiaľ chceme mať v súťaži dospelých svojich odchovancov, musíme začať od tých najmenších. Podobný problém ako my má aj náš tradičný súper z III. ligy žiakov Nová Dubnica, ktorá pre nedostatok detí musela svojich žiakov tiež prihlásiť do nižšej súťaže. V našom kádri sa darilo hlavne navrátilcovi z Púchova Danielovi Rybanskému, no dobré výkony podávali podľa svojich možností všetci z kádra. Futbalovosťou však zaujali ešte Radovan Synák, Peter Turza, Matej Kačenka a Juraj Kujaník. Dúfajme, že cez zimu dobre dobijú baterky, aby na jar prehrávali súperov vo všetkých smeroch.

 

 

ŽENY | SFZ | II. liga - skup. B - západ

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 7.miesto
Útok 7.miesto
Obrana 7.miesto
Body 6 bodov
Skóre 16:53
Vedúci celok súťaže Prievidza (29b)
Posledný celok súťaže Beluša (6b)
ZÁPASY
Počet 12 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 6-0 Oravský Podzámok
Najvyššia prehra Beluša 0-11 Trenčín
GÓLY
Najlepšia strelkyňa Natália Pohorelcová - 8 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.33 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 4.42 / zápas
ŽENY vo svojej ôsmej sezóne mali zo všetkých svojich jesení najhoršiu práve tú tohtoročnú. Napriek tomu, že v súťaži je len sedem družstiev, hrá sa štvorkolovým systémom, čo značne navýšilo počet zápasov a posledné zápasy jesene sa museli odohrať vo veľmi nepriaznivých podmienkach. Súťaž sa stala veľmi náročná aj na cestovanie. Okrem dlhých trás na zápasy vonku musí niekoľko hráčok dochádzať aj na domáce zápasy a tréningy. Ženy si v druhej polovici jesene polepšili príchodom niektorých hráčok  aj zo zrušeného družstva Trenčianských Teplíc. Doplnením kádra sa belušská hra skvalitnila, čo sa odzrkadlilo aj na bodovom zisku. Oproti minuloročnej jeseni sa priemer inkasovaných gólov zdvojnásobil a s priemerom 4.42 je Beluša najhorším brániacim celkom súťaže. Našim hráčkam aj napriek dvom víťazstvam patrí po jeseni posledná priečka druhej ligy. Na predposledný Oravský Podzámok naše strácajú len jediný bodík a je veľmi pravdepodobné, že v jarnej časti bude kľúčový práve vzájomný dvojzápas. 

Ženy majú za sebou náročnú polsezónu, v ktorej zbierali jednu prehru za druhou. V závere sa ich herný prejav výrazne zlepšil, čo prinieslo aj nejaký ten bodový zisk do tabuľky. Rozoberať zápasy podrobne nechcem, a preto sa radšej pozriem na ženský futbal v Beluši globálne. Hoci je futbal omnoho menej nákladný šport ako iné, lacný určite nie je. Bez podpory pána Jozefa Šulíka by ženský futbal v Beluši s najväčšou pravdepodobnosť nefungoval. Okrem financií je to aj nesmierne veľké množstvo voľného času, ktorý musí v prospech ženského futbalu obetovať. Aj touto cestou mu patrí naša vďaka a uznanie. Ja osobne bývam často terčom útokov, prečo ako administrátor stránky dávam ženský futbal na tzv. druhú koľaj. Mrzí ma to, že to niektorí tak vnímajú, ale ja osobne to tak nevidím. Akúkoľvek iniciatívu uvítam a spoločnými silami môže v nasledujúcom roku vzniknúť niekoľko zaujímavých článkov o ženskom futbale v Beluši. Za najlepšiu hráčku by som určil brankárku Dominiku Janekovú, ktorá zvládla prechod od žiačok k ženám na výbornú a patrí k dôležitým personám ženského družstva Beluše. Titul som sa jej rozhodol udeliť samozrejme aj preto, že náš klub a obec skvele reprezentovala s dvojkrížom na hrudi na turnaji v Poľsku v apríli tohto roku. Zabúdať netreba ani na Kristínu Šulíkovú, ktorá ako hrajúca trénerka venuje ženám rovnako veľké množstvo svojho voľného času, ktorého popri škole na rozdávanie určite nie je. 

 

 

 

DORAST | ZSFZ | U19 - IV. liga - severozápad

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 2.miesto
Útok 1.miesto
Obrana 1.miesto
Body 30 bodov
Skóre 57:13
Vedúci celok súťaže Nemšová (31b)
Posledný celok súťaže Trenčianska Turná (7b)
ZÁPASY
Počet 13 zápasov
Najvyššie víťazstvo Beluša 10-0 Nedožery/Brezany
Najvyššia prehra Nemšová 5-1 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Miloš Pilát - 20 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 4.38 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 0.76 / zápas
DORAST sa aj napriek minuloročnému triumfu v štvrtej lige do vyššej súťaže neprihlásil, pretože nedokázal zostaviť dva dorastenecké celky (mladší a starší dorast), ktoré sú podmienkou účasti v tretej lige. Beluša od prvého kola tvrdila muziku a hneď od začiatku sa usadila na čelo súťaže. Začiatok bol impozantný a v prvých piatich kolách sme súperov nešetrili, keď sme im nastrieľali až 29 gólov, pričom brankár Fojtík ani jeden neinkasoval. Opäť však prišla tradičná prehra v Nitrianskom Rudne v pomere 2-1. O konečnej podobe jesennej tabuľky rozhodla aj prehra 1-5 v Nemšovej. Aj napriek tomu, že ďalšie zápasy boli víťazné, sezónu sme zakončili prehrou 1-2 v Dolných Vesteniciach, čo nám po skončení jesene prinieslo "len" druhé miesto v tabuľke. V priebehu ligového ťaženia sa realizačný tím dorastu rozrástol o bývalého hráča Beluše - Petra Vavríka, ktorý sa stal asistentom trénera. V streleckej forme z minulého roku pokračoval Miloš Pilát a v tabuľke ligových kanonierov zaostal za lídrom (Dávid Kijačik - Nemšová) len o jeden gól. 

Dorastenci boli určite sklamaní, že aj napriek triumfu vo svojej súťaži si nemôžu zmerať sily so súpermi v tretej lige. Počas letnej prestávky prišla nečakaná strata dvoch brankárov, keďže obaja Bajzovci sa rozhodli s futbalom s osobných dôvodov skončiť. Do brány sa teda musel postaviť neskúsený brankár žiakov - Štefan Fojtík. V priebehu jesene a to predovšetkým v zápasoch, kde Beluša nezvíťazila sa skloňovala slabina práve na brankárskom poste. Ja musím súhlasiť, že Štefan bol podpísaný pod niektoré prehry, ale viniť by som ho za prehry nevinil. Naopak, chcel by som ho aj touto cestou pochváliť. A to najmä za jeho snahu a vytrvalosť, pretože chytať žiacku súťaž a dorasteneckú je podstatný rozdiel. Posilu na poste asistenta trénera hodnotím veľmi pozitívne. Je skvelé, že naši bývalí hráči sa do klubu vracajú a môžu odovzdávať ďalej svoje dlhoročné skúsenosti na „domácej pôde“. Dorast sme hodnotili v poslednej dobe len pozitívne, ale treba povedať, že určite zaslúžene. Napriek, odchodu niekoľkých hráčov bol herný prejav porovnateľný stým majstrovským z minulej sezóny. Tentokrát som sa rozhodol, že nebudem len chváliť, ale aj kritizovať. Bol som na všetkých domácich zápasoch dorastu v tejto aj v minulej sezóne a musím povedať, že na správaní by náš celok mal výrazne popracovať. Veľké množstvo zbytočného rečnenia s rozhodcami v štýle: rozhodca zapíska nesprávne – kričím na rozhodcu aj z opačnej strany ihriska, či to nevidí. Neustále komentovanie zápasu a verdiktov arbitrov. Rozhodca zapíska správne – kričím „hej pískaj to“. V dorasteneckej lige to rozhodcovia možno tolerujú, ale v seniorskom futbale sa bude rozhodne viacej žltiť. Hráč na ihrisku so zápasom žije a je pochopiteľné, že spolu s emóciami prichádzajú aj nešportové prejavy, ale u niektorých hráčov Beluše sa to stáva samozrejmosťou. Za najlepšieho hráča by som rozhodne zvolil Adama Bielika, ktorý svojimi výkonmi zaujal aj u mužov a je skvelým príkladom aj pre ostatných nádejných belušských futbalistov. Medzi nimi patrí samozrejme aj Miloš Pilát, ktorý je v zápasoch častokrát rozdielovým hráčom, ale na rozdiel od Adama má problém určiť si priority. Kvalita nie je vždy všetko, treba tvrdo pracovať, pravidelne chodiť na tréningy a byť trpezlivý, čo Milošovi chýba. Klub sa rozhodol dať šancu svojim odchovancom aj aj tento rok s mužmi na sústredenie do Beleku pocestujú aj traja najlepší dorastenci. 

 

 

 

MUŽI | ZSFZ | III. liga TIPOS - západ

 

TABUĽKA
Celkové umiestnenie 14.miesto
Útok 14.miesto
Obrana 14.miesto
Body 17 bodov
Skóre 24:34
Vedúci celok súťaže Borčice (41b)
Posledný celok súťaže Topoľčany (9b)
ZÁPASY
Počet 17 zápasov
Najvyššie víťazstvo Topoľčany 0-8 Beluša
Najvyššia prehra Galanta 6-0 Beluša
GÓLY
Najlepší strelec Matej Gorelka - 10 gólov
Priemer strelených gólov na zápas 1.41 / zápas
Priemer inkasovaných gólov na zápas 2.00 / zápas

MUŽI vkročili do svojej druhej sezóny tretej ligy dvoma prehrami. (s Trnavou B 1-4 a Dubnicou 0-2). V prvom domácom zápase muži doplatili na nepremieňanie šancí a s Bánovcami len remizovali 0-0. Žreb Slovnaft Cupu nám opäť po roku priniesol atraktívneho súpera - FC Vion Zlaté Moravce. Muži predviedli heroický výkon a vo vyrovnanom a dramatickom zápase mali lepšiu koncovku Fortunaligisti, ktorí zvíťazili 4-2 a postúpili, tak do tretieho kola. Pohárový duel nás nakopol k zlepšením výkonom v lige a po výhre s Ludincami sme v atraktívnom derby prišli o víťazstvo v Púchove až v nadstavenom čase. Jedna z mála  vydarených častí súťaže bola zakončená víťazstvom nad  nováčikom z Nemšovej. Ďalšia časť sa niesla v znamení remíz so Zlatými Moravcami a Gabčíkovom. Veľmi nešťastný zápas sme odohrali v derby s Lednickými Rovňami, kedy sme po vynikajúcom výkone prišli o bod v závere stretnutia. Po vysokom víťazstve v Topoľčanoch (8-0) sme očakávali ďalšie víťazstvá, ale opak bol pravdou. Po prehre so Šaľou a debakli v Galante sa klub po vzájomnej dohode rozlúčil s trénerom Martinom Bednárom. Miesto hlavného trénera Beluše zaujal náš bývalý hráč - Peter Meliš. Premiéra novému trénerovi nevyšla, keď sme s béčkom DAC prehrali 0-2. Ďalšie dva zápasy na náročných terénoch boli z našej strany veľmi kvalitné, ale získali sme v nich len jeden bod. (Nitra B 1-1, Borčice 1-4). Na posledný zápas sezóny vycestovalo do Prievidze aj vedenie klubu a po výhre 3-2 bolo cítiť z mužstva odhodlanie urobiť v zimnej príprave maximum aby sme v jarných bojoch tretiu ligu v Beluši udržali. Zakončením kvalitnej prípravy bude opäť sústredenie v Tureckom Beleku, ktoré belušská výprava absolvuje v termíne 3.-10.februára 2018.


Je to už viac ako 11 rokov čo sa u mužov po jeseni muselo skloňovať slovíčko „záchrana“. Od sezóny 2005/06 Beluša nikdy nemala problémy so záchranárskymi prácami, pretože buď sa hral pokojný stred tabuľky alebo sa hralo o popredné priečky, či postup. Hovorí sa, že druhá sezóna býva pre nováčika v súťaži najťažšia a niečo na tom asi bude. Myslím si, že rozoberať všetky detaily nevydarenej polsezóny by bolo veľmi zdĺhavé, a preto vyberiem len tie, ktoré považujem ja za tie kľúčové. Koncom septembra sme prišli na zápase v Gabčíkove o Petra Mišutku, ktorý zápas nedohral pre zranenie, a to sme ani len netušili, že to bude jeho posledný zápas v jesennej časti. Smerom dopredu bolo absenciu Petra jednoznačne cítiť. Naša 16-ka bola kritizovaná najmä za chabú efektivitu v koncovke, ale jeho prínos smerom dopredu spojený s jeho rýchlosťou a nízkym ťažiskom je veľmi dôležitý. Často skloňovaný býva aj vekový priemer nášho mužstva a myslím si, že aj to je jeden z dôvodov jesenného umiestnenia. V kvalitne obsadenej tretej lige rozhoduje najmä kondícia a rýchlosť, a tá nám častokrát veľmi chýbala. Minulý rok sme po jeseni mali tretí najmenší počet inkasovaných gólov, teraz až štrnásty. Do jarnej časti musíme na obrane výrazne popracovať. Klub pred sezónou avizoval, že chce postupne omladzovať káder a dať príležitosť aj vlastným odchovancom. Toto by som veľmi vyzdvihol a musím povedať, že aj keď nás čakajú náročné sezóny, tak sa nám to v budúcnosti určite zúročí. Na svete je aj prvá lastovička novej filozofie – Adam Bielik. Hoci je Adam vekom ešte dorastenec, tak svojim prístupom môže byť vzorom pre ďalších chalanov v doraste, či nižších kategóriach. Adam absolvoval už aj niekoľko zápasov v základnej zostave a svojimi výkonmi určite nesklamal. Nerád by som rozoberal len to negatívne, pretože našli sa aj hráči, ktorí počas jesene svojimi výkonmi príjemne prekvapili. Je pre mňa ťažké vybrať najlepšieho hráča. Je niekoľko hráčov, ktorí počas jesene zaujali ako napr. Matej Gorelka, Michal Hrenák či Miroslav Mikuška, ale nakoniec som sa rozhodol vybrať iné meno. Titul najlepší hráč polsezóny by som v tomto prípade upravil na najužitočnejší hráč – Jozef Martinka. Počas jesene podával pravidelne najvyrovnanejšie výkony a takmer v každom zápase patril medzi lídrov v našom tíme. Možno niekoho toho meno prekvapí, ale za nasadenie a bojovnosť si tento titul určite zaslúži.


 

 

Miňo Hrubo, Ivo Pagáč 31.12.2017

 

 

 

Tabuľka
# Mužstvo V R P Skóre Body
1. Pov. Bystrica 23 4 2 73:21 73
2. Myjava 24 4 4 57:22 67
3. Beluša 18 6 5 50:24 60
4. Šaľa 15 4 10 59:32 49
5. Malženice 13 8 8 52:36 47
6. Kalná nad H. 12 9 7 39:38 45
7. Galanta 12 7 10 45:39 43
8. N. Mesto n.V 11 6 12 39:33 39
9. V. Ludince 11 5 13 43:44 38
10. Častkovce 10 7 12 46:37 37
11. N. Zámky 11 4 14 37:47 37
12. Marcelová 9 9 11 32:29 36
13. Imeľ 9 8 12 33:44 35
14. Led. Rovne 8 4 17 21:41 28
15. Z. Moravce B 7 5 17 32:70 26
16. Nitra 8 1 19 39:59 25
17. Partizánske 5 7 17 30:61 22
18. Levice 4 8 17 23:73 20

Strelci
1. Roman Holíček  8 
2. Michal Hrenák 7
  Adam Gáborík 7
4. Adam Cisár 5
5. Sebastián Derka 4
  Marek Gajdošík 4
  Peter Jánošík 4
8. Branislav Ďuriš                          3
9. Roman Gašpar 2
  Patrik Schiszler 2
  vlastný 2
12. Peter Mišutka 1
  Adam Kukučka 1