Víkendový sumár | 9. | jeseň | 2018/19

Aký bol deviaty víkend jesennej časti sezóny 2018/19?

Máme za sebou už deviaty víkend novej sezóny. Pohárový sviatok s víťazstvom DAC, hladká výhra žiakov, prehry žiačok a dorasteniek, či cenná remíza mladšieho dorastu. Ligový zápas mužov so Šaľou bol odložený na 17.11 o 13:00 hod. Odložil sa aj zápas žien so Štavníkom a to konkrétne na 4.10  o 16:00hod.

Muži
BELUŠA 1-4 DUNAJSKÁ STREDA (1-1)
- gól: vlastný

Muži narazili v pohári po dvoch rokoch opäť na DAC Dunajská Streda. Beluša síce otvorila strelecký účet zápasu už v 10.minúte, ale favorit štyrmi gólmi v ostatnom priebehu zaslúžene rozhodol o postupe do ďalšieho kola. Muži predviedli sympatický výkon, ktorý bol po zápase odmenení aj potleskom domácich priaznivcov. V 4.kole Dunajská Streda pocestuje do Vranova nad Topľou.

Starší dorast
PARTIZÁNSKE 5-0 BELUŠA (2-0)

Starší dorast cestoval na pôdu prvého celku súťaže - FK Tempo Partizánske. Domáci futbalisti prekonali nášho brankára celkovo 5-krát a pripisujú si už siedmu výhru v rade. V tabuľke. pochopiteľne Partizánske o vedúcu priečku neprišlo, keďže ako jediné družstvo súťaže ešte nestratilo ani bod. Beluši momentálne patrí 4.priečka s trojbodovou stratou na tretiu Šaľu, ktorá má ale jeden zápas k dobru.

Mladší dorast
PARTIZÁNSKE 1-1 BELUŠA (0-1)
- gól: Daniel Machara

Mladší dorast zvládol viac ako 35 minút v oslabení a z Partizánske si odnáša cenný bod. V tabuľke patrí Beluši 9.miesto so ziskom desiatich bodov. V uplynulom kole vedúca trojica nezaváhala: Šaľa deklasovala doma Horné Saliby 9-0, Bánovce nad Bebravou nadelili Častkovciam sedmičku a Krakovany uspeli v Hlohovci po výsledku 0-2.

Žiaci
BELUŠA 8-2 NOVÁ DUBNICA (5-1)
- góly: Kristián Rúček 3, Oliver Hošták 2, Daniel Rybanský 2, Marek Pavlac

Žiaci v sobotu na domácom trávniku hladko zdolali futbalistov Novej Dubnice. Aj napriek výhre Beluša v tabuľke klesla, pretože Lednica vysoko porazila Horovce (10-0) a oproti našim chalanom má lepšie skóre. Prvý bod sa podarilo ukoristiť aj Košeckému Podhradiu, ktoré doma remizovalo s Ilavou 2-2.

Dorastenky
ŽILINA 6-0 DUBNICA/BELUŠA (3-0)

V zápase dorasteniek proti Žiline sa našim dievčatám nedarilo. MŠK hrala počas celého zápasu presilovku, pretože naše družstvo skľučujú zranenia. V tabuľke našim patrí momentálne 6.miesto. Na čele naďalej Banská Bystrica, ktorá doma deklasovala Topoľčany 30-0.

Žiačky
ŽILINA 6-3 DUBNICA/BELUŠA (3-3)
- góly: Marcela Šulíková, Martina Rodová, Soňa Panáková

Žiačky predviedli proti Žiline vydarený prvý polčas. Žiaľ, po zmene strán prišiel herný útlm a po troch góloch v našej sieti sa z víťazstva teší domáci celok. Do tabuľky sme si nič nepripísali a klesli sme na 5.miesto.