Víkendový sumár | 14. | jeseň | 2017/18

Aký bol štrnásty víkend jesennej časti sezóny 2017/18?

V štrnástom kole sme mohli zaznamenať 100-percentnú úspešenosť našich tímov, ale muži v nedeľu nevyužili presilovku a s béčkom Nitry len remizovali.

Muži
BELUŠA 1-1 NITRA B (1-1)
- gól: Miroslav Mikuška

Muži majú za sebou prvý týždeň pod vedením nového trénera. Všetci si želali, aby sa pod taktovkou nového kormidelníka začalo víťazstvom. Žiaľ šťastena nám v nedeľu nepriala a aj napriek veľkej snahe sa mužom zvíťaziť nepodarilo a opäť je to ďalšia nepríjemná strata bodov. Do konca jesennej časti ostávajú už len tri kolá: vonku DAC B, doma Borčice a vonku Prievidza. Je dôležité nazbierať pred zimnou prestávkou čo najviac bodov, aby sme na jar nemuseli naháňať kocúra za chvost, čo aj tak už svojim spôsobom musieť budeme. Pohľadom do tabuľky je jasné, že o titul jesenného kráľa si to rozdajú Borčice s Dubnicou. Rozhodnúť sa môže už v ďalšom kole, keď Iskra doma privíta v atraktívnom derby doposiaľ nezdolanú Dubnicu.

Dorast
BELUŠA 4-0 BOŠANY (0-0)
- góly: Miloš Pilát 3, Peter Kuruc

Dorast doma zvládol častokrát neľahkú úlohu favorita a štyrmi gólmi v druhom polčase rozhodol o zaslúženej výhre v pomere 4-0. K víťazstvu dopomohol najmä hetrik najlepšieho belušského strelca Miloša Piláta, ktorý Bošanom vsietil hetrik. V tabuľke kanonierov ligy Miloš stráca na prvého Dávida Kijačika z Nemšovej len dva góly, čo mu dokonca polsezóny ešte dáva nádej na zisk koruny jesenného kráľa strelcov. Na čelo sa opäť vrátila Beluša, pretože Nemšová svoj zápas v Borčiciach pre nespôsobilý terén neodohrala. Z dna sa odlepil Holíč, ktorý doma zdolal Lednické Rovne hladko 3-0.

Ženy
BELUŠA 6-0 ORAVSKÝ PODZÁMOK (2-0)
- góly: Natália Pohorelcová 4, Nikola Rýdza, Petra Manová

Zlepšené výkony žien vyústili do vysokého - poltuctového víťazstva proti Oravskému Podzámku. Beluša zlepšila herný prejav, čo sa začalo v poslednej dobe výrazne odrážať aj na výsledkoch. Vďaka výhre ženy naďalej živia nádej, že by sa ešte pred zimnou prestávkou mohli odlepiť od posledného miesta v tabuľke. Nasledujúce kolo čaká ženy voľný žreb a posledný duel pred zimnou prestávkou bude zápas v Bánovciach nad Bebravou. V uplynulom kole sa zrodilo jedno prekvapenie, keď Topoľčany doma porazili Považskú Bystricu vysoko 4-0.