Víkendový sumár | 12. | jeseň | 2016/17

Aký bol dvanásty víkend jesennej časti sezóny 2016/17?

Máme za sebou víkend, kedy sa na jeseň do bojov o body zapojili ešte všetky naše družstvá. Žiaci už svoju polsezónu ukončili, ženy a žiačky majú na programe ešte jedno kolo, ale až o dva týždne. Dorast má pred sebou ešte tri zápasy a muži štyri. Plný bodový zisk si pripísali len dorastenci a žiačky. Ostatní ťahali za kratší koniec a svoje súboje prehrali.

Žiaci
BELUŠA 0-2 LADCE (0-0)

Žiaci nastúpili na posledný zápas jesene v derby zápase s Ladcami ako líder súťaže. Zápas však skončil ako pravé derby prekvapením pre toho, kto tento zápas nevidel. Nielenže dostali dva góly, čo je dvakrát toľko, ako vo všetkých doterajších zápasoch, ale to po množstve súperových šancí bolo ešte lichotivé. Za snahu, nie však futbalové umenie môžeme pochváliť len Filipa Bednára a Petra Štefúna. Ostatní ukázali, že keď príde súper s plným počtom hráčov, majú s ním problém. Bolo priam nad ich sily dostať sa k súperovej šestnástke, nehovoriac o pomalom štarte na loptu, nepresných prihrávkach a katastrofálnom spracovaní lopty. Chlapci majú do 2. apríla 2017 čas popracovať aspoň na kondícii a niektorých futbalových činnostiach. Všetci ich priaznivci im pri tom budú držať palce.

Ženy+žiačky
BELUŠA 0-1 BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (0-0)

Aj napriek veľkej snahe, ženy aj v nedeľu vyšli naprázdno. Vo vyrovnanom zápase mali obe súperiace družstvá v prvom polčase po dve vyložené šance, no šťastnejšie boli nakoniec hráčky z Bánoviec nad Bebravou, ktoré v druhom polčase strelili ten jeden rozdielový gól. Naše hráčky už nemali dostatok síl na vyrovnanie a prehrali tak už štvrtý zápas po sebe. Aj ony svoj posledný zápas jesene odohrajú o dva týždne v Považskej Bystrici. Musia ešte zmobilizovať svoje sily, aby nedržali počas zimnej prestávky v rukách čierneho Petra.

Žiačky si bez väčších problémov poradili na domácom trávniku so ŽFK v Bánovciach nad Bebravou pomerom 5:0 a prebojovali sa už na tretie miesto v tabuľke. Hráčka Beluše Lucia Chlebanová sa po strelení troch gólov s pätnástimi gólmi dostala už na tretie miesto v tabuľke najlepších strelkýň. Zaujimavosťou tohto kola bolo, že všetky tri zápasy, ktoré sa odohrali, skončili domácim víťazstvom 5:0. Svoj posledný zápas jesene odohrajú až o dva týždne u lídra súťaže v Považskej Bystrici, ktorý zatiaľ nestratil ani bod.

Dorast
BELUŠA 7-2 BOŠANY (3-1)
- góly: Miloš Pilát 2, Marek Binka 2, Adam Bielik 2, Martin Hrubo

Hoci z tábora dorastencov pred zápasom prichádzali správy o chorobe viacerých hráčov, aj napriek tomu vybehli na trávnik v plnom zložení. Aspoň na dve hodiny zahodili nachladnutie za hlavy a podali plnohodnotný výkon. O tom, že sú fantastická partia svedčí nie len výsledok zápasu 7:2, ale aj jeden zaujímavý moment z jeho priebehu. Miloš Pilát, ktorý mal dovtedy na konte dva góly a je priebežne najlepším strelcom súťaže, po faule na neho sa neulakomil, ale ponúkol kopať penaltu spoluhráčovi Adamovi Bielikovi. Dorastenci sú teraz v laufe a bolo na nich po zápase vidieť, že už netrpezlivo očakávajú ďaľší súboj o body. Sú na čele súťaže a náladu im zdvihla aj prehra ich prenasledovateľa z Kútov v domácom prostredí 1:2 s Nitrianskym Rudnom. Ich hra je útočná a atraktívna a iste by si zaslúžila väčšiu pozornosť belušských fanúšikov.

Muži
VRÁBLE 3-1 BELUŠA (0-1)
- gól: Lukáš Zapotoka

Zápasom vo Vrábloch muži ukočili svoj trip po súperových ihriskách. Získali na ňom štyri body za jednu výhru, jednu remízu a jednu prehru. Tá prišla práve v nedeľu, hoci po polčase Zapotokovým gólom ešte viedli. Po troch góloch Vrábľov ešte mohli zápas zdramatizovať, ale Mišutka z Kucharíkom prečíslenie domácej obrany prekombinovali. Náročný treťoligový program má v pláne na jeseň ešte štyri kolá, dve doma a dve vonku. Pre zaujímavosť v III. lige ZSFZ bude v tomto ročníku 36. kôl, oproti 33. kolám Fortuna ligy. Fortunaligisti sú pritom profesionálne platení, oproti hráčom III. ligy, ktorí musia aj pracovať v niektorých prípadoch aj na smeny. Každopádne sa už teraz môžeme tešiť na nedeľu na zápas z FC Horses o 14,00 hodine.