Sústredenie DEŇ ŠIESTY

Šiesty deň na sústredení mužov v Tureckom Beleku.

V utorok 21.02.2017 čakalo na naše mužstvo druhé prípravné stretnutie v rámci sústredenia v Turecku. Napriek plánovanému súboju s FC Tobol sa naši muži konfrontovali so súperom z tretej švajčiarskej ligy - FC Pully. Pred zápasom sa mužstvo vybralo na spoločnú prechádzku k moru. Na pláži bolo okrem spoločného fotenia postarané aj kultúrnu vložku, naši dvaja otužilci sa nechali vyhecovať a okúsili teplotu Stredozemného mora.

89. Adam Bielik
Bovey - Karim, Baptiste, Lionel, Matteo, Edon, Stefano, Ludovic, Yannick, Jeremy, Guillaume   Opat - Mujkoš, Kršák, Martinka (24. Škulec), Gažo P. (46. Gažo J.), Gajdošík (46. Hrenák), Zapotoka (46. Kucharík), Mikuška (46. Novisedlák), Jurga (57. Bielik), Šebík (46. Gorelka), Pilát (46. Mišutka)

Beluša nastúpila oproti zápasu s Anzhi v zmenenom zložení. Príležitosť dostali aj ostatní hráči. Prvú šancu mal Pilát, ale po prieniku cez ľavú stranu ho zastavil súperov brankár. O tri minúty neskôr Mujkoš pekne vysunul Gajdošíka, ktorý prízemnou strelou obstrelil Boveya 0-1. V 25.minúte bolo už 0-2, keď sa po druhý krát zapísal do listiny strelcov Gajdošík. Do dobrej príležitosti sa dostal Pilát, ale zoči-voči Boveyovi opäť neuspel. Na druhej strane pohrozil D´Alessandro, ale Opat zasahovať nemusel.

V druhom dejstve sa po prestriedaní zostava opäť pomenila. V 50.minúte sa skóre menilo opäť, keď striedajúci Mišutka hlavou usmernil do brány Novisedlákov center 0-3. Radosť z gólu nemusela trvať dlho, ale veľkú šancu FC Pully zlikvidoval skvelým zákrokom Opat. Hrenák po dravom prieniku centrovanou loptou našiel Mišutku, ktorý svojim druhým gólom v zápase zvyšoval už na 0-4. Mišutkovi sa hetrik zavŕšíť nepodarilo, ale Hrenákova prízemná strela už bola gólová. O pekný futbalový moment sa postaral Jaccard Baptiste, ktorý krásnou strelou z diaľky vymietol Opatovi pavučinku. Po Hrenákovom centri pálil z voleja Bielik nad a po šanci Novisedláka dopravil loptu do siete Gorelka 1-6. O bodku za stretnutím sa postaral Bielik, ktorý Mišutkovu prihrávku upratal do siete na konečných 1-7.

Po zápase:

Martin Bednár - tréner:

"V druhom zápase sme dali priestor aj chlapcom zo širšieho kádra - teda aj chlapcom z dorastu. Kvalita zápasu nedosahovala takú úroveň ako predošlý zápas, nakoľko aj švajčiarsky súper nedosahoval takú futbalovú kvalitu ako Machačkala. Napriek tomu som rád, že sa chlapci strelecky presadili a hlavne v druhom polčase ukázali svoju ofenzívnu silu. "