Sústredenie Belek 2018 | DEŇ DRUHÝ

Druhý deň na sústredení mužov v Tureckom Beleku.

V pondelok 05.02.2018 mužstvo čakal prvý prípravný zápas na sústredení v Turecku. Ráno ešte celok absolvoval ľahší tréning, ktorý bol zameraný najmä na taktickú prípravu a streľbu. Kratko po 14tej hodine sa muži autobusom presunuli na neďaleké ihrisko, kde si o 15:30 zmerali sily so srbským celkom FK Voždovac Belehrad. Po zápase načich čakala regenerácia, večera a spoločný meeting, ktorým mužstvo zakončilo ďalší deň sústredenia.

38. Peter Gažo žlté 28. Oreščanin

Zaťko (46.Ciesar) - Gažo (46.Kršák), Mišák, Vavrík Pav.(C) (46.Rosina), Martinka - Gajdošík (46.Hrenák), Mikuška (46.Novisedlák), Jurga (46.Kucharík), Bielik A. (46.Bielik S.), - Mišutka (57.Šebík), Remšík (61.Hrubo)

Kneževič - Oreščanin, Stojanovič, Zlatkovič, Gavrič, Vidakovič, Purtič, Ješič, Stankovič, Perivič

striedali: Milovič, Gajič, Pavlovski, Durovič

Hra mala od začiatku zápasu vysoké tempo a prvú šancu Belehradu zo 6.minúty Zaťko zneškodnil. O dve minúty neskôr Mišutka vybojoval roh, z ktorého Mišák hlavičkoval vedľa brány. A. Bielika v nádejnej situácii zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu. V 17.minúte prišla prvá veľká šanca súpera, no jeho priamy kop skončil len na múre belušskej defenzívy. Po strete Gavriča s Gažom rozhodca nariadil prísny pokutový kop, ktorý sám faulovaný hráč v 20.minúte premenil 0-1. V 44.minúte po rýchlom úniku po ľavej strane a následnom prízemnou centri z päťky usmernil loptu do siete Stankovič 0-2. Beluša hrala s favoritom vyrovnanú partiu, ale naše náznaky šancí končili na pozornej defenzíve Belehradu.
Do druhého polčasu sme nastúpili s obmeneným kádrom a na ihrisko prišlo sedem nových hráčov. Hrenákova strela narobila Kneževičovi nemalé problémy a Novisedlákov pokus z diaľky skončil vedľa brány. V 55.minúte po peknej individuálnej akcii Peroviča viedol Voždovac už 0-3. Záverečnú polhodinu dohrávalo naše mužstvo značne omladené, ale aj napriek tomu už ďalší gól do našej siete nepadol. Naši chlapci sa za predvedený výkon hanbiť nemusia, pretože proti kvalitnému súperovi odohrali veľmi dobrý zápas.  / Ivo Pagáč