Štartuje jarná časť futbalovej sezóny

Rekapitulujeme zimnú prípravu A-mužstva.

Jedna z najdôležitejších častí sezóny, tak sa dá charakterizovať zimná príprava, z ktorej futbalisti čerpajú počas celého nadchádzajúceho roka. A-mužstvo FK Beluša už po piatykrát v rade zakončilo zimnú prípravu v teplejších podmienkach. Počas zimnej prestávky sa stáva prechodným domovom pre väčšinu slovenských prvoligových futbalových klubov turecký Belek. Mesto vzdialené 30 kilometrov od Antalye ponúka pre futbalistov ideálne podmienky na prípravu pred štartom jarnej časti sezóny. Dvadsať hráčov absolvovalo sústredenie v termíne od 15.-22. februára. Belušu čakal v priebehu siedmich dní náročný program: dvojfázové tréningy, posilňovňa a prípravné zápasy proti kvalitným súperom.

Beluša - C.S.A Steaua Bukurešť 0:1 (0:1)
- gól: 42. Alin Predescu
- zostava: Vangel - Janček (85. Bielik), Cisár, Jánošík, Novisedlák (C), Hrenák, Gašpar, Meliš (46. Levai), Gorelka (73. Bičan), Mišutka (80. Oravec), Ďuriš (46. Čačko)

● Prvý zápas v Beleku odohrali zverenci Dušana Kramlíka proti slávnej Steaui Bukerešť. C.S.A Steaua Bukurešť je slávny rumunský futbalový klub, ktorý vyhral v roku 1986 Ligu Majstrov. Vlastníctvo tohto titulu je však spochybnené agentúrami UEFA a LPF, ktoré pripisujú všetkú pôvodnú klubovú históriu druhému klubu FC FCSB. V najvyššej rumunskej súťaži C.S.A pôsobil až do roku 2003, keď pre finančné problémy spojené so sporom o vlastníctvo značky „Steaua“ zmizol z futbalovej mapy. V roku 2017 začal klub svoje futbalové „znovuzrodenie“ v štvrtej lige. Tú v aktuálnej sezóne vedie s jasným náskokom a postup do tretej ligy má už prakticky vo vrecku.

Viac o zápase sa dočítate TU:

Beluša – FC Krasnodar III 2:3 (0:1)
- góly: 76. Adam Cisár, 88. Branislav Ďuriš – 34. Ruslan Apekov (pen.), 58. Ruslan Apekov (pen.), 87. Alan Gioev
- zostava: Ciesar - Janček, Cisár, Gašpar (65. Bičan), Ďuriš, Čačko (46. Bielik), Jánošík, Hrenák, Mišutka (78. Oravec), Levai (60. Meliš), Gorelka

● V druhom zápase čakal Belušu ďalší kvalitný súper – ruský treťoligový FC Krasnodar III. Vo veľmi dobrom zápase videli diváci až tri pokutové kopy. Dva z nich skončili gólmi v našej sieti, jednu penaltu mala aj Beluša, ale Gorelkovu „Panenku“ brankár zneškodnil. V závere stretnutia diváci videli dva pekné góly v priebehu dvoch minút. V 87. presne namieril z priameho kopu Gioev (1:3) a o minútu neskôr sa krásnou strelou do šibenice prezentoval Branislav Ďuriš (2:3).

Okrem sústredenia muži zarezávali aj v domácich podmienkach. Okrem dvoch prípravných zápasov v Beleku odohrali doma ďalších päť priateľských stretnutí:

Beluša 2-1 Brno jun. - góly Matej Gorelka 2

Beluša 1-3 Dubnica - gól: Martin Hrubo

Beluša 2-0 Stráňavy - góly: Adam Cisár, Peter Mišutka

Beluša 1-1 Lednické Rovne - gól: Matej Gorelka

Beluša 3-1 Teplička nad Váhom - góly: Adam Cisár, Peter Mišutka, Adam Bielik

Muži zvládli generálku pred štartom jarnej časti sezóny a Tepličku zdolali 3-1.

Aké zmeny sa udiali počas zimnej prestávky?
Dušan Kramlík (tréner FK Beluša): „V prvom rade sme veľmi radi, že sa nám podarilo udržať mužstvo pokope a k veľkým zmenám nedošlo. Cez zimu sme sa posilnili o stredného obrancu Petra Jánošíka, ktorý naposledy pôsobil v druholigovom Šamoríne. Očakávame tiež ešte príchod jedného stredného obrancu.“

Príchody: Peter Jánošík (Šamorín), Patrik Schiszler (návrat z voj. misie)
Odchody: Marek Mišák (Častkovce), Tomáš Rybanský (Dolné Kočkovce), Andrej Bulejčík
Zranenia: Peter Gažo (po operácii / 2-3 mesačná pauza)

Peter Jánošík v zápase proti Tepličke nad Váhom.

Kto je PETER JÁNOŠÍK

Pozícia: stredný obranca

Vek: 31 rokov

Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Kariéra: MFK Dubnica nad Váhom, MFK Dukla Banská Bystrica, ŠK Slovan Bratislava, Hradec Králové (CZ), Spartak Myjava, Polonia Bytom (PL), MFK Skalica, OFK Dynamo Malženice a FC ŠTK 1924 Šamorín

Video

Aké sú ciele mužstva pred štartom jarnej časti sezóny?

Dušan Kramlík (tréner FK Beluša): „Radi by sme získali viacej bodov ako na jeseň. Korením futbalu sú góly a aj v nich sa chceme oproti jeseni zlepšiť. A samozrejme chceme byť verní našej filozofii, s ktorou sme vstúpili do súťaže – pracujeme na tom aby sa hráči neustále zlepšovali.“

Viac ako trojmesačná zimná prestávka je za nami a futbalový kolotoč môže vstúpiť do svojej druhej polovice. Prvý jarný duel odohrajú muži v nedeľu 10.3 o 14:30 hod. na domácom ihrisku proti Gabčíkovu. Tešíme sa na Vás!