...LETNÁ PRESTÁVKA...
Rozhovor s Patrikom Gajdošíkom

Postupne vám budeme prinášať rozhovory s novými posilami belušského tímu. Začíname Patrikom Gajdošíkom.


Meno: Patrik
Priezvisko: Gajdošík
Vek: 22 rokov
Pozícia: záložník

 

Do Beluše si prestúpil z neďalekého Prečína a pre mnohých fanúšikov si veľkou neznámou. Povedz nám, prosím, niečo o sebe.
Moje meno je Patrik Gajdošík. Narodil som sa v Považskej Bystrici, kde začali aj moje prvé futbalové kroky. Od prípravky až do žiackych kategórií som pôsobil v Považskej Bystrici. Keď som dovŕšil dorastenecký vek, prestúpil som do MFK Dubnica nad Váhom. Strávil som tam celé obdobie dorastu a musím povedať, že to bolo krásne obdobie a veľa mi to dalo po futbalovej stránke tak aj po ľudskej. Po doraste som sa rozhodol opustiť Dubnicu a prešiel som do neďalekej Nemšovej. Tam som hosťoval pol roka, no nebolo to podľa mojich predstáv a tak sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Hneď nato som prestúpil do Prečína, kde som strávil dva roky. Podarilo sa nám postúpiť do 4.ligy Severozápad a s fungovaním v tomto klube som bol spokojný. Mesiac pred začiatkom prípravy ma oslovil Štefan Ondrička a spýtal sa ma, či by som mal záujem vyskúšať pôsobenie v Beluši. Ponuku som prijal a som rád, že som súčasťou tohto klubu.

 

Čo očakávaš od príchodu do klubu? Máš tu nejaký osobný cieľ, ktorý by si chcel dosiahnuť?
Od príchodu do klubu očakávam moje futbalové napredovanie a samozrejme aby sme hrali dobrý a pekný futbal. Je tu množstvo skúsených hráčov, od ktorých je radosť učiť sa. Za krátky čas strávený v Beluši musím uznať, že na možnosti aké sú tu, klub funguje výborne. Mojím cieľom je hrať s chalanmi pekný futbal, predsa futbal sa hrá pre diváka. A samozrejme futbalom sa baviť ako doteraz.

 

Púchov - Beluša  (I. Kucharíková)

 

V treťom zápase sezóny, ktorý sme odohrali v Púchove si mal možnosť zahral aj proti svojmu bratovi. V rozhovore po prvom ligovom duely si sa netajil, že je to tvoje želanie, stretnúť sa na ihrisku s bratom. Teraz už s odstupom času môžeš zhodnotiť, aké to bolo?
Áno presne tak. Sme traja bratia a všetci sa venujeme futbalu. S bratom Ľubošom som hrával už v Považskej Bystrici v žiackych kategóriach ale aj u mužov v Prečíne. Ale chcel som si vyskúšať aj druhú možnosť, zahrať si proti sebe. V Púchove sa mi to podarilo a nastúpil som tentokrát proti bratovi Marekovi. Na tribúne bolo veľa ľudí a samozrejme aj blízka rodina, ktorá taktiež bola zvedavá na tento zápas. Zápas skončil remízou, takže body sa bratsky delili :) :) Som rád za každú šancu a tento zápas ostane pamätný.

 

Si fanúšikom nejakého svetového futbalového klubu?
Som fanúšikom Arsenalu Londýn. Od detstva ich sledujem a pre mňa hrajú najkrajší futbal už dlhé roky. Fázy dlhého držania lopty striedajú rýchle protiútoky a to sa mi páči. Rád by som sa ale dočkal, keby získajú už nejakú významnejšiu trofej po dlhej dobe.

 

Beluša - Komárno (L.Ondrášková)

 

Súťaž je už v plnom prúde a tabuľka naznačuje, že pôjde o veľmi vyrovnanú súťaž. Koho ty osobne favorizuješ za celok, ktorý bude hrať o titul?
Podľa prvých zápasov to vyzerá veľmi vyrovnane. Každý môže vyhrať s každým, takže každý tím má svoju kvalitu. Samozrejme najradšej by som bol keby sme to my :) , ale ako nováčika nás čaká ešte veľa dobrých a hlavne skúsenejších tímov v tejto lige ako sme my. Osobne favorizujem na prvenstvo Púchov alebo Komárno.

 

Aká je nálada v kabíne a ako ťa prijali ostatní spoluhráči?
Nálada v šatni je super a som rád, že ma chalani prijali medzi seba. Ako som už spomínal a som presvedčený, že sa môžem od nich veľmi veľa naučiť.


Máš nejakú futbalovú osobnosť, ktorá ti je vzorom?
Obdivoval som odmalička Fabregasa. Jeho prehľad v hre, jeho presné prihrávky a najmä gólové asistencie, to je radosť sledovať. Ale sú tu aj ďalší hráči, ako napr. : Ramsey, Iniesta...

 

Beluša - Horná Nitra (M. Hrubo)

 

Za sebou máme 4 náročné ligové zápasy + jeden pohárový. Ako by si zhodnotil úvod sezóny, prip. jednotlivé zápasy v skratke?
Premiérový zápas v III.lige sa odohral na našom trávniku s Baníkom Prievidza, ktorý sa skončil deľbou bodov. Súper bol veľmi kvalitný, čo bolo vidieť aj na ihrisku. My ako nováčik si stále zvykáme na rýchlejší a technickejší futbal ako v nižších ligách. Uhrali sme bod a som veľmi rád, že sa mi podarilo skórovať hneď v prvom súťažnom zápase. Potom sme si zmerali sily s Gabčíkovom a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Na 3. kolo sme cestovali do Púchova, kde sa odohral výborný zápas. Súper nás dobre preveril a hra sa musela fanúšikom páčiť. Spokojnejší s remízou sme boli istotne my, súper počítal s 3 bodmi. Nasledoval pohárový zápas s prvoligovou Dunajskou Stredou. Jasným favoritom boli hostia, aj keď to na ihrisku vôbec tak nevyzeralo. Myslím si, že sme ich zaskočili našou hrou a istotne boli radi aj za víťazstvo najtesnejšieho rozdielu. V tomto zápase sme videli, že môžeme hrať vyrovnaný zápas s hocijakým súperom. Minulé kolo prišlo Komárno, ktoré bolo veľmi silné na lopte. Do zápasu výrazne zasiahol aj rozhodca, ktorý nepodal oslnivý výkon. Prehrávali sme o dva góly no nakoniec sa nám podarilo v posledných minútach vyrovnať. Takže stále ostávame neporazení a prajeme si, nech to tak vydrží čo najdlhšie .

 

Chcel by si na záver niečo odkázať našim futbalovým priaznivcom?
Bol by som veľmi rád, keby ľudia chodili na každý zápas a nahlas nás povzbudzovali, aj keď nie vždy sa darí. Fanúšikovia sú 12. hráčom pre každý tím, takže budem rád, ak si nájde cestu na štadión čoraz viac a viac ľudí.
 

Púchov - Beluša (I. Kucharíková)
 

 

Miňo Hrubo, 25.8.2015

 

 

 

Tabuľka
# Mužstvo V R P Skóre Body
1. Pov. Bystrica 23 4 2 73:21 73
2. Myjava 24 4 4 57:22 67
3. Beluša 18 6 5 50:24 60
4. Šaľa 15 4 10 59:32 49
5. Malženice 13 8 8 52:36 47
6. Kalná nad H. 12 9 7 39:38 45
7. Galanta 12 7 10 45:39 43
8. N. Mesto n.V 11 6 12 39:33 39
9. V. Ludince 11 5 13 43:44 38
10. Častkovce 10 7 12 46:37 37
11. N. Zámky 11 4 14 37:47 37
12. Marcelová 9 9 11 32:29 36
13. Imeľ 9 8 12 33:44 35
14. Led. Rovne 8 4 17 21:41 28
15. Z. Moravce B 7 5 17 32:70 26
16. Nitra 8 1 19 39:59 25
17. Partizánske 5 7 17 30:61 22
18. Levice 4 8 17 23:73 20

Strelci
1. Roman Holíček  8 
2. Michal Hrenák 7
  Adam Gáborík 7
4. Adam Cisár 5
5. Sebastián Derka 4
  Marek Gajdošík 4
  Peter Jánošík 4
8. Branislav Ďuriš                          3
9. Roman Gašpar 2
  Patrik Schiszler 2
  vlastný 2
12. Peter Mišutka 1
  Adam Kukučka 1