Prvá výhra starších žiakov

Víťazstvom o 8 gólov nad Papradnom vymazali starší žiaci 0 v kolónke výhier.

Beluša 9-1 Papradno

Polčas: 4-0

Góly: 23., 35., 58. Hrubo Martin, 24., 37. Kučmín Adam, 28. Vavrík Andrej, 46., 61. Sehnoutek Patrik, 54. Rúček Peter - 39. Kontil Filip

Zostava Beluše: Bajza - Gavlak, Vavrík, Bednár, Rúček - Kucharík (62. Kucharíková), Sehnoutek D., Kučmín, Sehnoutek P. (64. Pavlacová) - Kudlej (68. Masár), Hrubo

Zostava Papradna: Hrebčík - Cedzo, Lališ, Šmulík (49. Drábiková), Jandúch, Smataník, Ceconík, Baláž, Chovančík, Brzý, Kontil

Rozhodcovia: Oselský, Briestenský

Raz to muselo prísť. Do Beluše pricestoval súper z poslednej priečky tabuľky - išlo tak o súboj predposledného s posledným, ktorý domáci zvládli vysokým rozdielom.

Hostia sa od úvodu zatiahli na vlastnú polku a chceli hrať na rýchle brejky, k belušskej bráne sa v 1. polčase dostali len 2 razy. Naši chlapci sa ale tiež veľmi nehnali do útoku a prvých viac než 20 minút prinieslo len zastreľovanie a žrď, ktorú napálil Hrubo. V 23. minúte sa Beluši konečne podarilo trafiť bránu a Hrubo šuchtavou strelou prekonal maličkého nevýrazného Hrebčíka v bráne Papradna. Hneď o minútu rozvlnil sieť aj Kučmín a po Vavríkovom priamom kope z 28. minúty už bolo 3-0. S polčasovým hvizdom uzavrel strelou k žrdi Hrubo na 4-0.

Po zmene strán domáci tréner pomiešal zosavu a poňal druhý polčas ako nácvik na ďalšie zápasy a herné situácie. Hostia sa takisto viac osmelili smerom dopredu. Bol to ale Kučmín, ktorý v 37. minúte zvyšoval na rozdiel 5-tich gólov. Krásna Kontilova strela znamenala zníženie na 5-1, v 46. minúte ale po P. Sehnoutkovom zásahu viedli domáci opäť o 5 gólov. Súper nastrelil brvno, no nedáš-dostaneš potvrdil Rúček, ktorý hneď z protiútoku upravil na 7-1. Pred koncom si ešte do listiny strelcov zapísali čiarky Hrubo s P. Sehnoutkom, 2 Hrubove góly neplatili pre ofsajd a útočný faul a záverečné minúty sa už len dohrávali striedaniami.

Beluša tak konečne zvíťazila, čo by jej mohlo zdvihnúť hlavu hore pred ďalšími stretnutiami.