...LETNÁ PRESTÁVKA...
Predsezónny rozhovor s Martinom Bednárom

Pár dni pred začatím novej sezóny sme vyspovedali hlavného trénera mužov - Martina Bednára.


Na úvod sa vráťme ešte k predchádzajúcemu ročníku, teda resp. v tvojom prípade len polročníku. Ale aj napriek tomu s odstupom niekoľkých týždňov, ako by si zhodnotil uplynulú sezónu? 

"Minulú sezónu by som zhodnotil, teda resp. v mojom prípade len tú jarnú časť, z môjho pohľadu 70-percentná spokojnosť, lebo si myslím, že tých 21 bodov čo sme získali na jar je málo. Ja som si sám v zime dal taký vlastný osobný cieľ 24 bodov, ale keď sa nato pozriem reálne, tak musím povedať, že kľudne sme mohli získať 30 a skončili by sme na 4.mieste. Žiaľ, ale jarnú časť poznačilo množstvo zranení v našom mužstve, povedal by som, že či už ako hráč alebo tréner som sa s toľkými absenciami za polroka nestretol. Keby sme boli zdraví, tak by sme určite boli schopní uhrať o tých 7-10 bodov viacej, žiaľ dopadlo to tak ako to dopadlo, ale aj tak si myslím, že 7.miesto je na nováčika veľmi solídne umiestnenie." 

 

V jarnej časti sezóny dostali priestor aj štyria dorastenci, menovite Adam Bielik, Miloš Pilát, Miroslav Šebík a Radovan Hlúbik. Ako si spokojný s ich prácou? Ako sa chopili svojej šance presadiť sa? 

"Pred jarnou časťou sezóny sme sa s vedením klubu dohodli, že budeme dávať priestor našim vlastným odchovancom z dorastu, a keďže sa nám zranilo tak veľa hráčov, tak chlapci z dorastu dostali väčší priestor v majstrovských zápasoch. Je to pre nich veľká škola skočiť zo štvrtej dorasteneckej ligy do tretej seniorskej a z môjho pohľadu určite nesklamali. V budúcej sezóne môže Adam Bielik a aj Miloš Pilát hrávať za dorast, ale pripravujú sa už s A-mužstvom. Miro Šebík prešiel ku mužom a Rado Hlúbik pôjde s najväčšou pravdepodobnosťou na hosťovanie, nakoľko napriek nášmu záujmu oňho by on sám chcel hrávať pravidelnejšie, čo mu my zaručiť nemôžeme, a tak sme sa dohodli na variante hosťovania. Celkovo hodnotím prístup mladých hráčov veľmi pozitívne, najmä na Milošovi Pilátovi a Adamovi Bielikovi bolo vidieť ako sa zlepšujú od zápasu k zápasu a ak budú na sebe tvrdo pracovať môžu z nich byť solídnii futbalisti." 

 

Beluša ako nováčik prekvapila na jeseň skalopevnou defenzívou, kde v konkurencii ďalších 18-tich mužstiev mala tretiu najlepšiu defenzívu v súťaži (najmenej inkasovaných gólov). Po konci sezóny sme klesli o 10 priečok až na 13.miesto. Čo boli hlavné príčiny tejto nelichotivej štatistiky? 

"Príčin tej nelichotivej situácie, že sme dostali toľko gólov bolo viac. Okrem veľkého množstva zranených hráčov sme robili strašne veľa nevynútených chýb, ktorými sme si svojim spôsobom tie góly strielali sami alebo sme to súperovi uľahčili školáckou stratou lopty. A pokiaľ ide o tie debakle V Bánovciach či Veľkých Ludinciach, kto tam bol a videl aké góly sme dostali, tak si musel pomyslieť, že sme sa na ihrisku stretli prvý krát. Keď sa pozriem spätne, dva zápasy po sebe sme nehrali tá istá zostava, vždy sme to nejako lepili, niektorí hráči museli hrať na postoch, kde nehrávajú - museli sme veľmi alternovať a aj to bola veľká príčína množstva inkasovaných gólov." 

 

Beluša - Púchov (L. Ondrášková)

 

Teraz možno trocha osobnejšia otázka, ale predsa, necítil si po konci sezóny nejaký tlak zo strany fanúšikov či vedenia klubu?

"Od vedenia klubu žiadny tlak, oni vedeli aké sú príčiny zlých výsledkov v jarnej časti, takže z ich strany tam nebol absolútne žiadny tlak. Čo sa týka fanúšikov, ako v posledných zápasoch - nie som hluchý, počujem tie výkriky z tribúny na moju adresu - nikomu to nepridá na nejakom sebavedomí alebo pokoji pri práci, ale na Slovensku je to žiaľ tak. Myslím si, že to vykrikujú vždy len tí ľudia, ktorí sa sem prídu vykričať, vždy si dajú jedno-dve pivá a nejakú borovičku k tomu, potrebujú si proste niečo zakričať. Tí čo sa tomu rozumejú a sú v pravidelnom kontakte s mužstvom vedia prečo hrá ten a ten hráč a naopak prečo ten a ten nehrá - tí to vedia pochopiť." 

 

Ligová súťaž začína o pár dní, ako by si zhodnotil letnú prípravu?

"Letnú prípravu sme začali 6.júla. Trénovali sme 4-krát do týždňa a to na ihriskách vo Visolajoch, Dolných Kočkovciach a v Ladcoch. Tento posledný týždeň sme už vybehli aj na náš domáci trávnik, ktorý sme nechali trošku odpočívať. Odohrali sme dva prípravné zápasy a jeden turnaj v Horovciach, kde sme obsadili druhé miesto. Výsledky v príprave podľa mńa nie sú podstatné, keďže sme skúšali veľa hráčov, ale pre úplnosť sme prvý zápas remizovali v Krásne nad Kysucou 2-2 a naposledy sme prehrali v generálke s Novou Dubnicou 2-3." 

 

Súťaž opustilo 5 mužstiev (Komárno, Veľký Meder, Neded, Šaľa a Šurany) - celky, kde sa cestovalo pomerne dlho nahradia nováčikovia (Trnava B, Nitra B, Borčice a Nové Mesto nad Váhom) - celky, ktoré sú pre nás podstatne bližšie. Potešili ťa tieto zmeny ?

"Samozrejme, že ma potešili zmeny v súťaži, že ku nám prišli mužstvá bližšie k nášmu regiónu, ale myslím si, že súťaž bude ešte náročnejšia ako minulý rok nakoľko tam budú štyri prvoligové rezervy, ambiciózne Borčice, Dubnica, Púchov a takto by som mohol menovať ďalej."

 

Beluša - Šurany (L. Ondrášková)

 

Žreb druhého kola Slovnaft Cupu nám po roku opäť prisúdil prvoligistu. Na domácom štadióne si 9.augusta o 17:00 hodine zmeriame sily so Zlatými Moravcami. Čo očakávaš od tohoto zápasu? Potešil ťa atraktívny súper alebo by si bol radšej za prijateľnejšieho súpera?

"Dúfali sme, že dostaneme nejakého atraktívneho súpera čo sa aj podarilo. Sme radi, že hráme s prvoligistom FC Vion Zlate Moravce, ktorý sa pred sezónou posilnil a myslím si, že bude mať veľmi dobré mužstvo, čo potvrdil aj v prvom kole, keď doma zdolal Ružomberok. Pre Belušu to bude opäť futbalový sviatok a my sa len tešíme, určite lepšie ako hrať s nejakým štvrtoligistom, ligista je proste ligista a pri dobrej konštelácii hviezd, všetko keby dobre do seba zapadlo - môžeme ich potrápiť a kludne aj vyradiť."

 

Od novej sezóny sa počet účastníkov zredukoval z 19 na 18 a v nasledujúcej sezóne by opäť mali súťaž opustiť minimálne 4 mužstvá. Čo očakávaš a aké sú ciele tímu do novej sezóny?

"S vedením klubu sa snažíme pravidelne komunikovať a cieľe klubu sú uhrať také 6.-12.miesto, ideálne hrať si pokojný stred tabuľky, ale uvidíme bude to ťažké - máme ťažké vylosovanie, prvé kolo v Trnave B, druhé v Dubnici potom máme doma zápasy a ideme do Púchova. Ja budem spokojný so stredom tabuľky, ale uvidíme, každý zápas má svoj dej a svoje špecifiká, záleží na veľa faktoroch - ako budú na tom chalani zdravotne a taktiež ako budú zvládať skĺbiť svoju prácu s futbalom, čo určite nie je jednoduché. Ja tomuto mužstvu verím, celkom slušne sme sa posilnili a ak budeme makať na ihrisku o záchranárske práce sa báť nemusíme."

 

Beluša - Dubnica (L. Ondrášková)

 

 

 

Miňo Hrubo, 27.07.2017

 

 

 

Tabuľka
# Mužstvo V R P Skóre Body
1. Pov. Bystrica 23 4 2 73:21 73
2. Myjava 24 4 4 57:22 67
3. Beluša 18 6 5 50:24 60
4. Šaľa 15 4 10 59:32 49
5. Malženice 13 8 8 52:36 47
6. Kalná nad H. 12 9 7 39:38 45
7. Galanta 12 7 10 45:39 43
8. N. Mesto n.V 11 6 12 39:33 39
9. V. Ludince 11 5 13 43:44 38
10. Častkovce 10 7 12 46:37 37
11. N. Zámky 11 4 14 37:47 37
12. Marcelová 9 9 11 32:29 36
13. Imeľ 9 8 12 33:44 35
14. Led. Rovne 8 4 17 21:41 28
15. Z. Moravce B 7 5 17 32:70 26
16. Nitra 8 1 19 39:59 25
17. Partizánske 5 7 17 30:61 22
18. Levice 4 8 17 23:73 20

Strelci
1. Roman Holíček  8 
2. Michal Hrenák 7
  Adam Gáborík 7
4. Adam Cisár 5
5. Sebastián Derka 4
  Marek Gajdošík 4
  Peter Jánošík 4
8. Branislav Ďuriš                          3
9. Roman Gašpar 2
  Patrik Schiszler 2
  vlastný 2
12. Peter Mišutka 1
  Adam Kukučka 1