Pozývame vás na šieste kolo jesennej časti 2019/20!

V rámci šiesteho víkendu sa predstavia už všetky celky FK Beluša vrátane žiakov a prípravky.

7. | 2 | 0 | 2 | 4:6 | 6 | 11. | 1 | 1 | 2 | 4:5 | 4
5. kolo | 04.09.2019
streda | 17:00
Muži   štadión FK Spartak Vráble

Pred zápasom: Pred zápasom s Gabčíkovom búrka hrozila, že nás môže postihnúť podobný osud ako v Malženiciach a Trnave, kde sa zápasy neuskutočnili pre nespôsobilý terén. U nás sa však počasie umúdrilo a tak sa hralo. Prvých dvadsať minút sa zdalo, že je len otázka času, kedy sa ujmeme vedenia. Nestalo sa a naopak udrelo na opačnej strane. Hneď po prestávke Matej Gorelka z penalty vyrovnal, ale v 75. minúte šiel do vedenia znova náš súper. Sedem minút pred koncom vyrovnal Adam Cisár, no záverečný tlak súper ustál. Piate kolo sa bude hrať až v stredu 4.9.2019, pretože cez víkend sa hrajú v Tatranskej Lomnici zápasy Regions Cupu. Do výberu ZSFZ bola nominovaná takmer polovica kádra nášho mužstva. FC VION Zlaté Moravce/Vráble B figuruje na siedmom mieste tabuľky po dvoch výhrach a dvoch prehrách. V nedeľu prehral na pôde Gabčíkova 1:3, hoci po polčase bol stav 1:1 ale v druhom polčase Kojo Matić dvoma gólmi rozhodol. V minulom ročníku sme so Zlatými Moravcami doma dvoma gólmi Branislava Ďuriša zvíťazili 2:1, vonku sme remizovali 0:0. Rok predtým sme doma remizovali 3:3, ale vonku sme prehrali 0:1. V ročníku 2016/2017 sme vo Vrábľoch prehrali 1:3, doma sme remizovali 2:2. Zatiaľ sme v tomto ročníku úspešnejší na súperových ihriskách, bude to platiťdvojnásobne po stredajšom zápase ?

ŠK Crystal Lednické Rovne - TJ Kovo Beluša
1. | 4 | 0 | 0 | 25:1 | 12 | 9. | 1 | 1 | 2 | 5:8 | 4
5. kolo | 01.09.2019
nedeľa | 11:00
Dorast   štadión ŠK LR Crystal

Pred zápasom: Na poslednú chvíľu došlo k zmene termínu a zápas v Lednických Rovniach sa nebude na žiadosť domácich hrať v sobotu, ale v nedeľu 1.9.2019 o 11,00 hodine. Nič to však nezmení na fakte, že naši mladíci to budú mať u prvého celku tabuľky veľmi ťažké. Ich súper v štyroch zápasoch nestratil ani bod, strelil 25 gólov a len jeden inkasoval. U druhého celku tabuľky v Dolných Vesteniciach dokázal v prvom kole vyhrať hladko 5:0. Jeho forma je fantastická, čo dokázal aj v sobotu v Kopánke, kde síce inkasoval prvý gól, no nastrieľal až šesť. V minulom ročníku IV. ligy skončili na treťom mieste, keď štyri zápasy remizoval a len tri prehral. Naši chlapci sa naopak v poslednom zápase natrápili s posledným celkom tabuľky Trenčianskymi Stankovcami a zdolali ich len najtesnejším skóre 1:0. V minulom ročníku sme sa so susedmi spoza Váhu nestretli, no predtým to bol náš tradičný súper. V ročníkoch 2015 až 2018 sa s nimi stretli šesťkrát s bilanciou päť výhier a len jedna prehra s veľmi aktívnym skóre 22:4. Teraz to však bude o niečom inom. Prekvapí naša omladina lídra a preplaví sa cez Váh domov s nejakými bodmi ?

TJ Kovo Beluša - MŠK Považská Bystrica
5. | 0 | 0 | 1 | 0:1 | 0 | 4. | 0 | 0 | 1 | 1:2 | 0
2. kolo | 01.09.2019
nedeľa | 10:00
Ženy   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Ženy po vypadnutí zo Slovenského pohára prehrali aj svoj prvý zápas sezóny v Štiavniku najtesnejšie 0:1. Polčas sa síce skončil bez gólov, no hneď po obrátke inkasovali, na čo už nedokázali odpovedať. Aj tak podali výborný výkon, keď uvážime že ich do zápasu nastúpilo len osem. V nedeľu predpoludním ich čaká derby zápas so susedkami z Považskej Bystrice, ktoré doma prehrali s premožiteľkami našich žien v pohári so Zlatými Moravcami/Vrábľami 1:2. Tak ako naše ženy, tak ani ženy Považskej Bystrice v pohári neurobili dieru do sveta a doma podľahli Ružomberku 0:9. V minulom ročníku sa spolu stretli trikrát, doma naše dievčatá prehrali 2:9 a vyhrali 3:2, vonku prehrali 0:2. O rok predtým zo štyroch zápasov vyhrali jeden, jeden remizovali a v dvoch prípadoch sa tešili hráčky Považskej Bystrice. Nastúpia naše ženy v soboru v kompletnom zložení a zaknihujú do tabuľky zisk prvých bodov v tomto ročníku ?

TJ Priehrada Udiča - TJ Kovo Beluša
3. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 6. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0
1. kolo | 01.09.2019
nedeľa | 10:30
Žiaci   štadión TJ Udiča

Pred zápasom: Pretože takmer všetci z minuloročného kádra žiakov sa posunuli do dorastu, v tomto ročníku sme mohli do súťaže žiakov prihlásiť len mladších žiakov. Trénerkou sa stala Kristína Šulíková, ktorá tieto deti viedla v minulom ročníku v prípravke. V prvom zápase nastúpia v Udiči v nedeľu 1.9.2019 o 10,30 hodine. V minulom ročníku hrali kategóriu mladší žiaci len štyri mužstvá : ŠK fan-club Púchov, Streženice, Lysá pod Makytou a Ladce. V tomto roku už ich je osem a budú hrať systémom každý z každým jeseň a jar. Bude ich vstup do súťaže znamenať zisk nejakých bodov ?

MŠK Fomat Martin - FK Dubnica nad Váhom / TJ Kovo Beluša
7. | 0 | 0 | 2 | 5:10 | 0 | 8. | 0 | 0 | 2 | 0:13 | 0
3. kolo | 31.08.2019
sobota | 14:00
Dorastenky   umelá tráva ZŠ a MŠ Hurbanova - Martin

Pred zápasom: Dorastenky odohrali v minulom týždni dva zápasy, no ani v jednom nebodovali. Najskôr podľahli Žiline 0:4, v nedeľu doma v Dubnici nad Váhom Prievidzi 0:9. Po dvoch kolách sú na konci tabuľky o skóre za Martinom. A práve tam odohrajú svoj ďalší zápas v sobotu o 14,00 hodine. Ich súperky tiež dvakrát prehrali, v Považskej Bystrici 1:2 a v Prievidzi 4:8. Vo dvoch zápasoch dali až päť gólov, čo svedčí o ich výbornej streleckej potencii, na ktorú si naše dorastenky budú musieť dať pozor. V minulom ročníku s nimi doma prehrali 1:3, v Martine prehrali 1:2 a dokázali remizovať 2:2. Podarí sa im zopakovať minulý ročník a zabodujú v Martine aj v tomto ročníku ?

3. | 2 | 0 | 0 | 23:2 | 6 | 8. | 0 | 0 | 2 | 1:29 | 0
sobota | 16:00
Žiačky   umelá tráva ZŠ a MŠ Hurbanova - Martin

Pred zápasom: Aj žiačky odohrali v minulom týždni dva zápasy, aj ony oba prehrali, no skóre z nich je priam hrozivé. V Žiline podľahli domácim hráčkam 1:14 a doma v Dubnici nad Váhom Prievidzi 0:15. Môžu sa však tešiť aspoň z jedného streleného gólu ktorého autorkou bola kapitánka Soňa Panáková. Naopak ich najbližšie súperky z Martina dvakrát vyhrali a sú po dvoch zápasoch tretie s aktívnym skóre 10:7. V minulom ročníku v Martine prehrali 1:4 a 0:13, no doma ich zdolali 3:2. Dokážu teraz niečo podobné zopakovať aj na horúcej martinskej pôde ?

TJ Kovo Beluša - TJ Tatran Cementáreň Ladce
2. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 5. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0
1. kolo a 6.kolo | 31.08.2019
sobota | 12:00 (1.k) a 13:00 (6. k)
Prípravka   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Prípravka vstúpi do nového ročníka zápasom na domácej pôde proti susedom z Ladiec. Nakoniec bude hrať v skupine A v ktorej sa následne ešte stretne s Ilavou, Košecou, Dubnicou nad Váhom a Hornou Porubou. Hrať sa budú vždy dva zápasy v jednom termíne. Po jeseni sa súťaž rozdelí na skupiny o umiestnenie v ktorých si zmerajú sily zasa s inými mužstvami. V minulom ročníku po jeseni obsadili druhé miesto, no v skupine o 1. až 8. miesto skončili poslední. Bude tento ročník úspešnejší a hneď od začiatku si budú pripisovať body za víťazstvá ?

TJ Kovo Beluša - TJ Slovan Trenčianska Turná
9. | 1 | 1 | 2 | 5:8 | 4 | 7. | 1 | 1 | 0 | 3:2 | 4
15. kolo - predohrávka | 04.09.2019
Dorast   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Už v stredu o 17,00 hodine si náš dorast predohrá doma zápas posledného jesenného kola s rovesníkmi z Trenčianskej Turnej. Tí zatiaľ odohrali len dva zápasy. V sobotu sa im podarilo vyhrať v Kamenci pod Vtáčnikom 3:2, keď už po polčase viedli 3:0. V minulom ročníku IV. ligy skončili až na trinástom mieste, počas súťaže zvíťazili a remizovali po tri zápasy a až dvadsať prehrali. V minulom ročníku s nimi náš dorast nehral, no výsledky z dvoch ročníkov predtým sa im asi nepodarí zopakovať. Doma s nimi totižto vyhral 14:0 a 12:1, vonku ich porazil 8:0 a 4:0. Uvidíme, ako sa chlapci vyrovnajú s väčšou zápasovou záťažou. Bude pre nich streda šťastným dňom a pripíšu si do tabuľky ďalšie dôležité body ?

TJ Kovo Beluša - TJ Partizán Domaniža
6. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 2. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0
7. kolo - predohrávka | 04.09.2019
streda | 15:15
Žiaci   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Netradične na žiadosť súpera už v stredu pokračujú predohrávkou posledného kola s Domanižou pred zápasom dorastu. Je to pre našich žiakov nová súťaž a tak absentujú akékoľvek výsledky vzájomných zápasov z predchádzajúcich rokov. Kategóriu mladších žiakov nemala v minulom ročníku ani Domaniža, tak aj pre nich to bude novinka. Vykročia mladší žiaci do súťaže aj v domácom prostredí správnou nohou a pripíšu si na konto hneď na úvod nejaké body ?