Pozvánka | 6 | jar | 2018/19

Pozývame vás na šieste kolo jarnej časti 2018/19!

V šiestom víkende jarnej časti sa na domácom trávniku predstavia dorastenky a žiačky. Na pôdu súperov pocestujú muži, ženy a žiaci. Dorastenci majú voľné kolo.

KFC Kalná nad Hronom - TJ Kovo Beluša
8. | 8 | 3 | 8 | 18:24 | 27 | 1. | 12 | 4 | 3 | 34:15 | 40
21. kolo | 13.04.2019
sobota | 15:30
Muži   štadión Kalná nad Hronom

Pred zápasom: Víkendovým víťazstvom nad Novým Mestom nad Váhom sme si upevnili pozíciu na čele tabuľky. Dostali sme sa tak pod drobnohľad futbalovej verejnosti, čo nás zaväzuje podávať stále kvalitnejšie výkony. Už v sobotu to budeme môcť predviesť v Kalnej nad Hronom. V našej súťaži o suveníry FK Beluša môžete tipovať výsledok práve tohto zápasu. Nováčik je na výbornom ôsmom mieste a darí sa mu na jar hlavne v domácom prostredí. Tu odohral až štyri zápasy, keď remizoval 0:0 s Novým Mestom nad Váhom, prehral s Považskou Bystricou 0:2, ale porazil Šaľu a ŠK LR Crystal zhodne 1:0. Vonku na jar prehral v Púchove 0:3. My sme s týmto súperom na jeseň vyhrali 1:0, keď Matej Gorelka najskôr v 16. minúte skóroval z priameho kopu, no v 37. minúte ten istý hráč po faule nepremenil pokutový kop. Potvrdíme výbornú jarnú formu a pripíšeme si tri body aj u zdatného nováčika ?

AS Trenčín - TJ Kovo Beluša
1. | 13 | 0 | 0 | 76:12 | 39 | 7. | 2 | 1 | 10 | 18:41 | 7
14. kolo | 14.04.2019
nedeľa | 16:00
Ženy   štadión Na Sihoti

Pred zápasom: Ženy sa predstavili na jar už aj v domácom prostredí a s favorizovanou Prievidzou prehrali len 0:2, hoci ich bolo už druhý krát po sebe len jedenásť. V nedeľu popoludní odohrajú ďalší zápas v Trenčíne a myslím že ich tam nečaká ľahší zápas. Trenčianky totižto vedú súťaž s osem bodovým náskokom pred druhým celkom súťaže z Topoľčian. V súťaži zatiaľ nestratili ani bod a tabuľke pravdy majú +21 bodov. Na jar zvíťazili doma hladko s Považskou Bystricou 7:0, no v Zlatých Moravciach-Vrábľoch sa prekvapivo natrápili a vyhrali len 4:3, keď v 44. minúte ešte prehrávali 0:3. V tomto ročníku sa celky Beluše a Trenčína stretli len raz v Beluši s výsledkom 1:2. Potrápia aj naše ženy vysokého favorita ?

Pred zápasom:

D: Dorastenky aj žiačky mali cez víkend voľno pre reprezentačnú prestávku, pričom toto 13. kolo bolo preložené až na 8.6.2019. V sobotu pred obedom tak v domácom prostredí nastúpia proti jednému z dvoch naj súperiek AS Trenčín. Tie sú spolu bok po boku s MFK Duklou Banská Bystrica na čele tabuľky s rovnakým počtom bodov. Jedinú prehru si súperky uštedrili navzájom vo vzájomných zápasoch. Naše dorastenky podľahli Trenčiankam na ich pôde hladko 0:9 a odohrajú s nimi ešte dva vzájomné zápasy. Budú mať v domácom prostredí väčšiu šancu na úspešnejší výsledok ?
Ž: Na čele tabuľky žiačok je presne rovnaká situácia ako u dorasteniek. AS Trenčín aj MFK Dukla Banská Bystrica prehrali zatiaľ len jeden zápas. Miernu výhodu asi budú mať Bystričanky, ktoré hrajú tretí vzájomný zápas s Trenčínom doma. Už v sobotu na pravé poludnie sa naše žiačky stretnú s Trenčiankami aj na domácom trávniku. Na jeseň u nich prehrali rovnako ako dorastenky 0:9. Budú mať aj ony na domácej tráve lepšie vyhliadky na úspešnejší výsledok ?

TJ Družstevník Kolačín - TJ Kovo Beluša
6. | 6 | 0 | 6 | 21:31 | 31 | 1. | 10 | 1 | 1 | 94:11 | 31
13. kolo | 14.04.2019
nedeľa | 10:30
Žiaci   štadión TJ Kolačín

Pred zápasom: Naši žiaci si v sobotu predpoludním schuti zastrieľali a nebyť v bráne Hornej Poruby výborného brankára Matúša Marcišina, mohol byť výsledok dvojnásobný. Treba však povedať, že súper bol druhý polčas už odovzdaný, čo vyplývalo z priebehu hry a oveľa nižších postáv hráčov hostí. Týmto výsledkom sa naše nádeje prepracovali na prvé miesto v tabuľke, pretože doterajší líder Lazy pod Makytou doma podľahli tretej Lednici 1:3. V nedeľu predpoludním nastúpia naši chlapci v Kolačíne, ktorý je na šiestom mieste tabuľky, keď šesť zápasov vyhral a aj prehral, pritom ani raz neremizoval. V prvom vzájomnom zápase v domácom prostredí naši dominovali a zvíťazili jasne 9:1. Nepodcenia súpera a pôjdu si za svojim ďalším víťazstvom ?