Pozvánka | 6 | jar | 2017/18

Pozývame Vás na šieste kolo jarnej časti 2017/18!

V šiestom víkende jarnej časti sezóny si belušský trávnik môže oddýchnuť, pretože všetky naše celky pocestujú na ihriská súperov.

FC ViOn Zl. Moravce Vráble B

- TJ Kovo Beluša
9. | 8 | 7 | 7 | 36:34 | 31 | 14. | 6 | 6 | 10 | 33:41 | 24
23. kolo | 15.4.2018
nedeľa | 15:30
Muži   futbalový štadión FK Spartak Vráble

Pred zápasom: V stredajšej dohrávke 19. kola III. ligy sme si konečne uchmatli bod aj zo súperovej pôdy a podľa priebehu zápasu sme si mohli aj tri. Už v 11. minúte sme totiž viedli gólmi Patrika Gajdošíka a Erika Novisedláka 2:0. Po polčase sme inkasovali v 60. minúte z pokutového kopu a v 63. minúte už bolo vyrovnané. V 72. minúte sme prišli o Erika Novisedláka, ktorý dostal červenú kartu po druhej žltej. Priviezli sme si tak prvý bod z Veľkých Ludiniec a náš náskok pred nimi zostal dvojbodový, ale na Nemšovú sme sa dotiahli už na bod. V nedeľu nás čaká ďalší náročný zápas, tentoraz vo Vrábľoch s FC Vion Zlaté Moravce – Vráble B. Tie v stredu hrali doma a rozišli sa s Borčicami po bezgólovej remíze. Na jeseň sme s nimi odohrali smolný zápas, pretože po dvoch góloch Miroslava Mikušku a jednom Mateja Gorelku sme ešte v 84. minúte viedli 3:1, no zápas sme nedoviedli do víťazného konca a remizovali sme 3:3. Aj v minulom ročníku sme s nimi doma remizovali, ale 2:2 / góly Michal Hrenák, Matej Gorelka/ a u nich sme prehrali 3:1 /gól Lukáš Zapotoka/. Zatiaľ čo pri domácej remíze sme doťahovali súperov náskok 0:2, v zápase vonku sme po polčase viedli my. S ich Áčkom sme na jeseň v II. kole Slovnaft Cupu odohrali vyrovnaný zápas a držali sme ich v napätí až do konca zápasu. Prvoradou našou úlohou je v nasledujúcich zápasoch znižovať počet mínusových bodov v tabuľke, ktorých máme momentálne deväť. Už v nedeľu máme možnosť ďalšie plusové body získať. Podarí sa nám ziskom bodov vo Vrábľoch posunúť sa po dlhšom čase v tabuľke opäť nahor ?

TJ Iskra Borčice

9. | 6 | 3 | 7 | 26:38 | 21 | 2. | 12 | 0 | 3 | 62:16 | 36
17. kolo | 15.4.2018
nedeľa | 13:00
Dorast    Športové centrum Iskra Borčice

Pred zápasom: Zápasy, v ktorých hrajú popredné celky s celkami zospodu tabuľky bývajú niekedy veľmi ťažké. Potvrdilo sa to aj v sobotu, keď sme porazili posledný Holíč len 2:1. Polčas bol bezgólový a po vedení 2:0 sme sa uspokojili a našťastie gól na 2:1 padol až v poslednej minúte zápasu. Zápas v Borčiciach sa hrá v nedeľu popoludní a bude náročný pre našich chlapcov hlavne z toho dôvodu, že aj Borčice tak ako predtým Chynorany zvíťazili minulý víkend v Dolných Vesteniciach. Na jeseň sme Borčice doma rozstrieľali pomerom 8:0, keď tri góly dal Miloš Pilát, dva Martin Hrubo a po jednom Matej Mušák, Marek Binka a Adam Bielik. Borčice v minulom ročníku skončili na druhom mieste o 15 bodov za nami. Doma sme zvíťazili 2:0 /oba góly dal Miloš Pilát/ a vonku sme remizovali na umelej tráve v Považskej Bystrici 0:0. Rok predtým Borčice dorasteneckú súťaž vyhrali a porazili nás doma 1:0 a u nás dokonca 4:0. My sme na jar hrali dva zápasy a oba sme vyhrali, náš súper odohral tri, keď dva prehral a vyhral až tretí v poradí spomínaný v Dolných Vesteniciach. Budeme aj naďalej pokračovať vo víťazstvách a pripíšeme si tri body aj u súpera spoza Váhu ?

FC TJ Oravský Podzámok

7. | 2 | 1 | 12 | 18:68 | 7 |  6. | 3 | 0 | 13 | 21:76 | 9
19. kolo | 14.4.2018
sobota | 11:00
Ženy   futbalový štadión TJ Oravský Podzámok

Pred zápasom: Boj s nedostatkom hráčok pokračoval aj v zápase s ambicióznou Prievidzou, keď do zápasu nastúpilo len desať dievčat a od 50. minúty dohrávali len v deviatich. Aj napriek tomu sme sa ujali vedenia Natáliou Pohorelcovou a podobnú šancu mala aj v druhom polčase. Nebyť krátkej straty koncentrácie od 51. do 53. minúty, kedy inkasovali trikrát, výsledok by bol oveľa prijateľnejší. Keďže naše sobotňajšie súperky z Oravského Podzámku mali voľno, v tabuľke nedošlo k žiadnej zmene. Je potrebné, ak sa chceme od nich odpútať, zmobilizovať sa a na zápas vycestovať v čo najväčšom počte. Hoci do konca súťaže zostáva ešte desať kôl, našou prioritou je boj o konečné šieste miesto. Na jeseň sa oba zápasy skončili pomerne hladkými víťazstvami domácich /7:1 v Oravskom Podzámku respektíve 6:0 v Beluši/. V minulom ročníku tomu bolo úplne opačne, u nich sme vyhrali 1:0, no doma sme utrpeli debakel 0:9. Zvýšime svoj náskok víťazstvom na päť bodov, aby sme si ho potom domácim víťazstvom s týmito súperkami dokázali udržať ?

TJ Hradčan Lednica

1. | 9 | 1 | 0 | 91:4 | 28 | 3. | 7 | 2 | 1 | 30:12 | 23
11. kolo | 15.4.2018
nedeľa | 10:30
Žiaci   futbalový štadión TJ Hradčan Lednica

Pred zápasom: Našim hladkým víťazstvom v Ilave sa prvá trojka v tabuľke odtrhla od prenasledovateľov na rozdiel piatich bodov a mám pocit že si už medzi seba len tak ľahko niekoho nepustia. V nedeľu o 10,30 hodine čaká našich chlapcov asi najnáročnejší zápas roka u vedúceho TJ Hradčan Lednica. Pri víťazstve domácich by sa od nás vzdialili už na osem bodov, čo by bolo už takmer nedostihnuteľné. Naopak pri našom úspechu by sme sa lídrovi priblížili na dva body a zamotali by sme tak ešte boj o celkové prvenstvo. V jesennom zápase doma sme remizovali 2:2, keď sme vždy doťahovali náskok súpera a všetky štyri góly padli v prvom polčase. V minulom ročníku sme doma prehrali 1:3, ale vonku sme vyhrali 2:0. Lednica bola vtedy víťazom súťaže a mala na konte len dve prehry, s nami a v Ladcoch. V tomto ročníku ešte neprehrala a stratila dva body len za remízu u nás. Postaráme sa aj o prvú prehru veľmi dobre na súťaž pripraveného súpera ?