Pozvánka | 4 | jeseň | 2019/20

Pozývame Vás na štvrté kolo sezóny 2019/20!

Mužov čaká v stredu zápas slovenského pohára na ihrisku v Domaniži. Cez víkend cestujú na ligový zápas do Šale a dorastenci do Holíča. Ženy sa predstavia na domácom trávniku v rámci slovenského pohára žien.

TJ Partizán Domaniža - TJ Kovo Beluša
Slovenský pohár | Slovnaft Cup
2. kolo | 14.8.2019
streda | 17:00
Muži   štadión TJ Partizán Domaniža

Pred zápasom: Muži cestujú v stredu na zápas 2.kola Slovnaft Cupu do Domaniže. Partizán v 1.kole suverénne zdolal Pruské 8-1. V zápase zaznamenal hetrik len 18-ročný Peter Cúg. Beluša postúpila cez Brvnište po výhre 2-0. Strelecky sa presadil Matej Gorelka a Miroslav Bičan. Víkendové ligové zápasy výsledkovo nepriali nikomu. Domaniža prehrala v Kvašove (1-2) a Beluša doma nestačila na Myjavu (0-1). Domaniža bol náš tradičný súper z štvrtej ligy. Od sezóny 2012/13 sme sa stretli celkovo 8 krát s bilanciou 3 výhry, 2 remízy a 3 prehry. Pričom sme v Domaniži ani raz nezvíťazili, pretože výhra 2-1 zo sezóny 12/13 bola dodatočne kontumovaná v prospech súpera. S Domanižou sme sa stretli aj počas letnej prípravy, kde sme remizovali 1-1. V druhom polčase za nás vyrovnával Viktor Klemens. V prípade postupu sa víťaz zápasu stretne s lepším z dvojice Plevník – Malženice. Podarí sa mužom oklepať po smolnej prehre s Myjavou a zvládnu pohárový zápas v Domaniži? (MH)

FK Slovan Duslo Šaľa - TJ Kovo Beluša
10. | 1 | 0 | 1 | 1:1 | 3 | 8. | 1 | 0 | 1 | 2:1 | 3
3. kolo | 17.08.2019
sobota | 17:00
Muži   štadión FK Slovan Duslo Šaľa

Pred zápasom: Nedeľňajší zápas s Myjavou bol veľmi kvalitný a vyrovnaný. Bod sme si určite zaslúžili, no chyba rozhodcov nás oň pripravila. Lopta ku skórujúcemu Matejovi Gorelkovi sa dostala od Myjavského hráča, preto ofsajd v žiadnom prípade nebol. Aký má význam pozerať po zápase video zo zápasu, ktoré si vyžiadal delegát stretnutia, ktorého rezultát je už daný ? Nič sa už nezmení, akurát rozhodcom to uškodí. Význam má jedine systém VAR, ktorý dokáže chyby rozhodcov opraviť počas zápasu. Nezostáva nám nič iné, len sa s tým zmieriť.
Po vylosovaní Slovnaft Cupu sme sa tešili, že sa vo štvrtom kole stretneme s Dubnicou nad Váhom. Skutočnosť je však úplne iná. Dubnica vypadla už v utorok v Novom Meste nad Váhom a my v stredu po vysokej prehre v Domaniži. Nastúpili sme bez Petra Mišutku a Mateja Gorelku, ktorí sa dostali do hry až v druhom polčase, ale ani oni nedokázali zabrániť vyradeniu. Takže namiesto nás si s Malženicami v treťom kole zahrá Domaniža. Malženice poľahky zvíťazili v Plevníku 6:1 a ide im to aj v ligovej súťaži, keď sú na čele tabuľky bez straty bodu s najlepším skóre a zdá sa, že práve oni budú spolu s Myjavou najväčšími kandidátmi na postup do II. ligy. My už v sobotu vycestujeme do Šale, ktorá doma zvíťazila nad Galantou 1:0, no rovnakým výsledkom prehrala v Zlatých Moravciach B. V minulom ročníku sme v pamätnom domácom zápase v Dubnici zvíťazili gólom z poslednej minúty 3:2, v Šali sme remizovali 1:1. Rok predtým sme Šaľanom doma podľahli 0:2, no u nich sme dokázali remizovať 1:1. V ročníku 2016/17 sme doma remizovali 1:1, v Šali sme však prehrali 0:1. Ako vidno, vzájomné zápasy sa buď skončili remízou, alebo len tesným víťazstvom jedného či druhého mužstva. Dočkáme sa už aj my víťazstva na pôde súpera a prinesieme si zo Šale tri body ? (IP)

TJ Iskra Holíč - TJ Kovo Beluša
6. | 1 | 0 | 1 | 3:5 | 3 | 10. | 0 | 1 | 1 | 2:4 | 1
3. kolo | 18.08.2019
nedeľa | 14:30
Dorast   štadión TJ Iskra Holíč

Pred zápasom: Dorast musel v sobotu proti Dolným Vesteniciam nastúpiť, pretože súper nesúhlasil s preložením zápasu na neskorší termín. Našich hráčov bolo totižto len jedenásť, ostatní boli ešte na dovolenkách. V horúcom počasí síce polčas dokázali uhrať bez gólov, no od zranenia Maroša Slávika koncom prvého polčasu už hrali len o desiatich. Hostia to v druhom polčase využili a Juan Dávid Melis dva krát prekonal našu obranu aj brankára. Mohol skórovať aj tretí krát, no v 79. minúte mu brankár Štefan Fojtík penaltu chytil. V priebehu tohto týždňa by sa už mali naši chlapci skompletizovať a v nedeľu v Holíči by už mali byť v plnom počte. Domáci v minulom ročníku skončili na dvanástom mieste so ziskom 22 bodov za šesť výhier a štyri remízy. V prvom zápase tohto ročníka doma prehrali so Stankovcami 1:2, v druhom kole mali voľno. Posledné dva vzájomné zápasy v ročníku 2017/2018 naši dorastenci vyhrali, v Holíči 3:0 a doma 2:1. Nadviažu naši chlapci na tieto výsledky a privezú si zo Záhoria tri body ?  (IP)

TJ Kovo Beluša - FC ViOn Zlaté Moravce
Slovenský pohár žien | SFZ
1. kolo | 18.08.2019
nedeľa | 17:00
Ženy   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: V podobnej situácii, v akej boli dorastenci minulý týždeň, budú ženy v nedeľu v pohárovom zápase so Zlatými Moravcami. Súperky najskôr s preložením zápasu na utorok 20.8. súhlasili, no na poslednú chvíľu rozhodnutie zmenili. Zápas sa teda odohrá v nedeľu v pôvodnom termíne. Ženy sa s týmito súperkami stretli v minulom ročníku II. ligy skupiny B, doma s nimi vyhrali 5:1, vonku remizovali 1:1 a prehrali 0:1. V tabuľke skončili ženy Zlatých Moraviec na šiestom mieste s náskokom šiestich bodov pred našimi ženami na siedmom mieste. Postúpia naše hráčky do druhého kola pohára aj napriek problému s chýbajúcim hráčkami ?  (IP)