Pozývame vás na štvrté kolo sezóny 2016/17!

V štvrtom víkende novej sezóny sa po prvý krát predstavia aj žiaci. Mužov a dorast čakajú v nedeľu súboje na domácom trávniku.

5. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0 | 6. | 0 | 0 | 0 | 0:0 | 0
1. kolo | 21.8.2016
nedeľa | 10:30
Žiaci   Štadión ŠK Dohňany

Pred zápasom: Už koniec minulej sezóny signalizoval malý počet hráčov pre III. ligu mladších a starších žiakov a tréneri len s problémami zostavovali svoje mužstvá. Odchodom najstarších, ktorí vo svojej vekovej kategórii museli skončiť, no aj veľkým odchodom hráčov do Púchova sme boli nútení prihlásiť len jedno mužstvo žiakov do IV. ligy. Klub nebráni a ani nemôže zamedziť odchodu hráča do iného klubu, keď to tak chce on a jeho rodičia. Prajeme im veľa úspechov v novom klube, no pevne veríme, že všetci čo odišli aj budú hrávať a rozvíjať svoj talent, na čo by v našom klube mali vytvorené vyhovujúce podmienky. Mrzí nás vzniknutá situácia, lebo od roku 2006 žiaci hrali nepretržite III. ligu a dúfame že čoskoro sa do nej opäť vrátia. Tí čo zostali budú v prvom zápase bojovať zhodou okolností s mužstvom z Dohňán, s ktorým jednu sezónu hrali v III. lige. Vtedy sme všetky štyri zápasy vyhrali. Vstúpia žiaci do novej súťaže úspešne a výhrou potvrdia svoj ciel bojovať o popredné miesta v tabuľke ?

TJ Kovo Beluša - TJ Iskra Borčice
1. | 1 | 0 | 0 | 10:1 | 3 | 7. | 1 | 0 | 0 | 2:1 | 3
3. kolo | 21.8.2016
nedeľa | 14:30
Dorast   Štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Dorast mal úvod sezóny ako zo sna. Nadeliť na súperovom ihrisku domácim desinu, to sa tak často nestáva. TJ Iskra Borčice porazila v domácom prostredí Nemšovú 2:1, keď zápas otočila až v posledných minútach zápasu. Vyrovnávajúci gól dali dorastenci Borčíc až v 87. minúte a víťazný o dve minúty neskôr. V minulom ročníku sme oba vzájomné zápasy prehrali na nulu a náš súper obsadil v súťaži prvé miesto, no neprejavil záujem postúpiť do vyššej súťaže. Oba vzájomné zápasy sme prehrali aj v sezóne predtým. Potvrdia naši mladíci tri body z ihriska Trenčianskych Stankoviec a získajú aj doma tri body ?

TJ Kovo Beluša - KFC Komárno
5. | 1 | 2 | 0 | 2:1 | 5 | 6. | 1 | 1 | 1 | 10:6 | 4
nedeľa | 17:00
Muži   Štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Najlepšou pozvánkou na nedeľný zápas mužov proti Komárnu bol pohárový zápas s mužstvom z elitnej ligy DAC Dunajská Streda. Prišla pekná návšteva, počasie vydržalo a na trávniku sme videli konfrontáciu treťoligového a fortunaligového futbalu. Treba povedať, že DAC nič nepodcenili a okrem Michalíka, ktorý bol len na striedačke, nastúpili v plnej sile. Jeden gól rozhodol o postupe hostí, no naši predviedli výborný výkon a fanúšikovia ich, hoci nepostúpili, odmenili potleskom. Vydali zo seba maximum a ak tak budú pokračovať, o III. ligu aj v budúcej sezóne by sme sa nemuseli obávať. V nedeľu ku nám prichádza súper, ktorý zatiaľ remízoval doma so sklármi, prehral u susedov v Púchove a doma rozdrvil Horses Šúrovce 6:0. My sme v lige dostali len jeden gól, no dali sme zatiaľ len dva. Sme na piatom mieste práve pred Komárnom. S týmto súperom sme sa stretli v ročníkoch 2012/13 a 2013/14, tri zápasy sme prehrali a jeden remízovali. Zostali našim mužom sily po vyčerpávajúcich zápasoch a podarí sa im zapísať si druhé víťazstvo v III. lige ?