Pozvánka | 4 | jar | 2017/18

Pozývame Vás na štvrté kolo jarnej časti 2017/18!

V štvrtom víkende jarnej časti sezóny sa predstavia naše celky na ihriskách súperov. Muži cestujú do Nových Zámkov, dorast do Chynorian a ženy do Považskej Bystrice.

FKM Nové Zámky

- TJ Kovo Beluša
4. | 12 | 2 | 5 | 29:20 | 38 | 14. | 5 | 5 | 9 | 28:38 | 20
21. kolo | 31.3.2018
sobota | 15:30
Muži   futbalový štadión Ladislava Gancznera

Pred zápasom: Na štvrtý pokus sa nám konečne podarilo súpera z Púchova zdolať a bolo to hlavne zlepšeným výkonom v druhom polčase. V bratskom súboji Gajdošíkovcov sa presadil ten mladší Patrik, no Marek bol asi najlepším hráčom v Púchovskom drese. Nemôžeme však dlho oslavovať, pretože už v sobotu cestujeme na horúcu pôdu do Nových Zámkov, ktorí šliapu na päty Dubnici a Borčiciam. Prehrou v Dubnici nad Váhom 3:0 sa im však vzdialili a ešte ich aj predbehli chlapci z poza Váhu ŠK LR Crystal. Bol to však veľmi vyrovnaný zápas a prvý gól padol až v 71. minúte. Pokiaľ chcú Novozámčania ešte pomýšľať na postup, ďalšie zaváhanie si už nemôžu dovoliť a v súboji s nami sú tak vysokými favoritmi. Aj s týmto súperom sme zatiaľ odohrali len tri súťažné zápasy, no vzájomná bilancia je úplne vyrovnaná. Doma sme v jeseni prehrali 0:2, no rok predtým sme vyhrali 2:0 /Lukáš Zapotoka, Matej Gorelka/ a v Nových Zámkoch sme remizovali 2:2 /Milan Mujkoš, Peter Mišutka/, keď po polčase sme viedli 2:0. Chlapci si veľmi dobre uvedomujú, že každý zápas a každý vybojovaný bod je pre nás veľmi dôležitý a tak nepredajú svoju kožu lacno ani na juhu Slovenska. Zrodí sa prekvapenie kola práve v našom zápase a zodpovedným výkonom si od favorita prinesieme bod či tri ?

OŠK Chynorany

4. | 8 | 2 | 4 | 41:17 | 26 | 2. | 10 | 0 | 3 | 57:13 | 30
15. kolo | 31.3.2018
sobota | 15:00
Dorast    futbalový štadión OŠK Chynorany

Pred zápasom: V Nedožeroch-Brezanoch bol cez víkend nespôsobilý terén na odohratie majstrovského zápasu a tak museli dorastenci už na začiatku jari neplánovane odpočívať. Snáď sa im to v sobotu v Chynoranoch na druhý pokus už podarí. Musia si však dávať veľký pozor na domácich, pretože tí prekvapivo vysoko zvíťazili v nedeľu v Dolných Vesteniciach 5:1 a predbehli Dolné Vestenice aj v tabuľke. My aj keď sme nehrali, zostali sme na druhom mieste, no už len o skóre pre Dolnou Súčou a Chynoranci na nás strácajú na štvrtom mieste len štyri body. O tom, že to bude ťažký zápas hovorí aj výsledok prvého a jediného vzájomného zápasu, pretože nováčik u nás prehral len 1:0 /gól dal v 41. minúte Adam Bielik z penalty/ a bol to asi najlepší jesenný súper na našom štadióne. Budú naši chlapci zdravo nabudení a uspejú v jarnej premiére aj u tohto ťažkého súpera ?

MŠK Považská Bystrica

3. | 8 | 1 | 6 | 43:37 | 25 |  7. | 2 | 0 | 12 | 17:69 | 6
17. kolo | 1.4.2018
nedeľa | 10:00
Ženy   futbalový štadión MŠK Považská Bystrica

Pred zápasom: Na Veľkonočnú nedeľu si ženy odskočia odohrať majstrovský zápas k susedkám do Považskej Bystrice a snáď neprídu s veľkou nádielkou. Boria sa totiž nielen s nepriaznivými výsledkami, ale aj s faktom, že ich je málo. Už v Topoľčanoch dohrávali po zranení dvoch hráčok len s desiatimi hráčkami, no a v sobotu doma proti AS Trenčín ich bolo už pred začiatkom zápasu na súpiske tiež len desať. Nastúpilo ich však do 61. minúty len deväť, ale aj tak prekvapivo dobre odolávali najvážnejšiemu favoritovi na postup. Hráčky Považskej Bystrice hrali oba zápasy na jar doma a hneď v prvom prehrali s Prievidzou 0:2. V tom druhom porazili Oravský Podzámok 5:3 a sú na treťom mieste v tabuľke. Na jeseň sme s nimi prehrali oba zápasy, doma 1:3 a vonku 2:7. Nelichotivá je aj vzájomná bilancia za posledné tri ročníky, keď z desiatich zápasov sme dokázali len raz remizovať a deväť prehrať so skóre 5:22. Pokazíme našim súperkám veľkonočnú náladu a dokážeme u nich konečne vyhrať ?