Pozvánka | 14 | jar | 2018/19

Pozývame vás na predposledné kolo jarnej časti 2018/19!

V predposlednom kole nás čaká futbalová sobota. Všetky naše celky odohrajú svoje zápasy v sobotu. Doma sa predstavia dorastenci, žiaci a muži. Von pocestujú dorastenky a žiačky.

TJ Kovo Beluša - FC Slovan Galanta
1. | 16 | 6 | 5 | 45:21 | 54 | 14. | 6 | 7 | 14 | 29:43 | 25
29. kolo | 08.06.2019
sobota | 17:00
Muži   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: V kútiku duše sme verili že sa o našom titule rozhodne už v nedeľu v Malženiciach. Tie však na nás vyrukovali tvrdým futbalom, čoho dôsledkom bola po druhej žltej červená karta už v 21. minúte pre domáceho hráča Lančariča. Takmer tri štvrtiny zápasu sme hrali presilovku, no miesto vyrovnania sme ešte raz inkasovali. Púchov potvrdil predzápasové predpoklady a v Gabčíkove vyhral až veľmi presvedčivo 5:2. Zostáva nám teda posledné kolo. Čo nás veľmi teší je fakt, že víťazom a zároveň postupujúcim do II. ligy môžeme byť už len my alebo Púchov. Púchovčania hrajú svoj zápas v tom istom termíne, ako my a ich súperom budú Zlaté Moravce – Vráble B. Na istotu víťazstva v súťaži musíme doma s Galantou zvíťaziť. Na jeseň sme to v Galante dokázali a gólmi Patrika Meliša a Petra Mišutku sme u nich vyhrali 2:1 po polčase 1:1. Víťazný gól Petra Mišutku padol v poslednej minúte zápasu. V sezóne predchádzajúcej sme v Galante prehrali 0:6, ale doma sme zvíťazili 3:1. Podarí sa nám to aj teraz a potvrdíme výbornú formu počas celej sezóny aj netradične doma v sobotu ?

TJ Kovo Beluša - ŠK Šurany
5. | 14 | 1 | 10 | 66:51 | 43 SD 14. | 2 | 1 | 21 | 15:127 | 2
9. | 10 | 4 | 11 | 45:66 | 34 MD 15. | 0 | 0 | 24 | 6:166 | 0
sobota | 12:00 (SD) a 14:30 (MD)
Starší a mladší dorast   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom:

SD: Starší dorast v Krakovanoch prehrali 2:4, čo sa stať môže, no viac zaráža fakt, že ich na zápas vycestovalo len jedenásť. Do konca súťaže sú ešte dve kolá, no keďže Nové Mesto nad Váhom sa zo súťaže odhlásilo, naši dorastenci sa rozlúčia s treťou ligou domácim zápasom s poslednými Šuranmi. Tie počas celej súťaže len dvakrát zvíťazili a len raz remizovali a hoci cestujú na zápasy k súperom o deviatich až desiatich hráčoch, máme telefonický prísľub, že zápas u nás nevypustia a na zápas pricestujú. V jeseni s nami získali tri zo siedmych bodov vďaka víťazstvu 3:1, hoci po polčase sme ešte viedli 1:0. Vrátime im prehru a rozlúčia sa naši chlapci zo súťažou vysokým víťazstvom ?

MD: Aj mladší dorast prehral v Krakovanoch a to 0:3. Z momentálneho deviateho miesta sa ešte môže posunúť až na siedme, no má nevýhodu v tom, že on už hrá len jeden zápas, zatiaľ čo jeho súperi až dva. V sobotu budú hrať zo súperom, ktorý počas celej sezóny nezískal ani bod a má vysoko pasívne skóre 6:166. Tu naši chlapci nesklamali a vyhrali na jeseň u nich 5:1 a nič iné ako ich víťazstvo sa ani neočakáva. Naplnia mladší dorastenci papierové predpoklady a porazia súpera vyšším rozdielom ?

FC Baník Prievidza - FK Dubnica nad Váhom / TJ Kovo Beluša
5. | 7 | 1 | 9 | 60:88 | 22 D 6. | 3 | 1 | 12 | 12:86 | 10
3. | 10 | 0 | 7 | 78:83 | 30 Ž 7. | 2 | 0 | 15 | 26:156 | 6
13. kolo | 08.06.2019
sobota | 10:00 (Dor.) a 12:00 (Žia.)
Dorastenky a žiačky   štadión Ráztočno

D: Dorastenky nastúpia po vysokej prehre v Trenčíne /0:10/ na svoj posledný zápas v súťaži v dohrávke 13. kola v Prievidzi. Zápas už nemôže nič zmeniť na ich postavení v tabuľke, kde obsadia konečné šieste miesto. FC Baník Prievidza sa víťazstvom ešte môže prepracovať na štvrté miesto v tabuľke. Vzájomné zápasy vyznievajú v prospech domácich hráčok, ktoré vo dvoch doterajších vzájomných zápasoch oba vyhrali so skóre 7:2. Podajú naše dorastenky na rozlúčku extra výkon a prekvapia favoritky zápasu ziskom bodov ?
Ž: Žiačky dostali v Trenčíne ešte väčší prídel 0:16 a za zisk šiestich bodov obsadia v konečnej tabuľke siedme miesto. Aj ony dohrávajú trináste kolo v Prievidzi, ktorá sa teší z konečnej tretej priečky v súťaži. Oba vzájomné zápasy aj tu vyhrali hráčky Prievidze so skóre 19:1. Pokúsia sa naše žiačky získať nejaké body aspoň v zápase v ktorom už zdanlivo o nič nejde ?

TJ Kovo Beluša - FK Košeca
1. | 18 | 1 | 1 | 175:17 | 55 | 4. | 14 | 3 | 3 | 85:23 | 45
21. kolo | 08.06.2019
sobota | 10:00
Žiaci   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Žiaci v sobotu predpoludním zvládli dôležitý zápas s Lazmi pod Makytou na jednotku. Súpera k ničomu nepustili a po troch zlepených góloch medzi 27. až 30. minútou už rozhodli o zisku potrebných troch bodov. Najmä druhý gól bol ukážkový, keď Oliver Hošták nachytal na hruškách brankára hostí a skóroval takmer z polovice ihriska. Škoda že sa chlapci predčasne uspokojili, čo ich stálo dva inkasované góly v posledných desiatich minútach. K potvrdeniu titulu už majú len kúsok a to z posledných dvoch zápasov získať aspoň dva body. Nemal by to byť pre nich problém, veď zatiaľ na jar nestratili ani bod. V sobotu ich preveria žiaci Košece, ktorí sú na štvrtom mieste tabuľky. Na jeseň u nich naši chlapci remizovali 1:1 no v sezóne predtým s nimi doma aj vonku prehrali 1:2. Vyhrajú s týmto súperom teraz, keď to najviac potrebujú ?