Pozvánka | 13 | jar | 2018/19

Pozývame vás na trináste kolo jarnej časti 2018/19!

V trinástom víkende jarnej časti sa doma predstavia len ženy, žiaci a prípravka. Ostatné naše kolektívy pocestujú na ihriská súperov.

OFK Malženice - TJ Kovo Beluša
3. | 15 | 1 | 10 | 55:27 | 46 | 1. | 16 | 6 | 4 | 45:19 | 54
28. kolo | 02.06.2019
nedeľa | 17:00
Muži   štadión OFK Malženice

Pred zápasom: Cez víkend sme z dôvodu odhlásenia sa Trenčianskych Teplíc zo súťaže mali voľno, no aj tak sme sa zasa priblížili bližšie k celkovému víťazstvu v súťaži. Malženice prehrali u susedov na Lednických Rovniach 2:0 a Púchovu hoci bolo dané za pravdu Komisiou rozhodcov ZsFZ, že rozhodcovia sa vo všetkých prípadoch mýlili, výsledok v Galante však zostáva v platnosti. Takže do konca súťaže zostávajú dve kolá a po nedeli môže a nemusí byť všetko jasné. Malženice, kde v sobotu budeme hrať už prvé byť nemôžu. Doma sme na jeseň s nimi vyhrali 2:0 po rovnakom polčase gólmi Miroslava Bičana a Patrika Meliša. Pri postupe do III. ligy pred tromi rokmi sme práve v Malženiciach spečatili náš postup víťazstvom 3:1. Bude toto prostredie priaznivé pre nás aj teraz a tak isto ako pred tromi rokmi budeme môcť po víťazstve v Malženiciach oslavovať titul ?

Pred zápasom:

SD: Starší dorastenci v dohrávke 25. kola porazili v stredu popoludní hráčov Hlohovca 6:1, keď strelecky sa zaskvel tromi gólmi Martin Hrubo. Ďalšie góly pridali Filip Bednár, Milan Patka a Rudolf Marejka. Po kontumačnom víťazstve s Hornými Salibami, ktoré na zápas 27. kola nepricestovali a týmto víťazstvom sa tak opäť dostali na štvrté miesto tabuľky a v sobotu cestujú k piatym Krakovanom. S týmto súperom na jeseň doma prehrali 1:4, po polčase 0:2, keď náš jediný gól dal Leonard Daubner. Naši chlapci odohrajú ešte dva zápasy a tak víťazstvom by si konečné štvrté miesto mohli veľmi priblížiť. Naopak prehra by ich nádeje zmarila, pretože pri rovnosti bodov s Krakovanmi by mali s nimi horšie vzájomné zápasy. Oplatia Krakovanom domácu prehru a tentoraz sa budú z víťazstva tešiť oni ?

MD: Mladší dorast v dohrávke s Hlohovcom, ktorý celý zápas odohral len s desiatimi hráčmi, prehrával po polčase 0:2, aj napriek dvom vyloženým šanciam. V druhom polčase už hosťom dochádzali sily, no stačilo to len na remízu 2:2. Tri kolá pred koncom súťaže naši mladší dorastenci odohrajú už len dva zápasy. Sú na deviatom mieste, ale môžu sa ešte posunúť nahor. Opačným smerom by sa už nemali posúvať, pretože pred desiatymi Bánovcami nad Bebravou majú náskok ôsmych bodov. Získajú u tretích Krakovian aspoň bod, ktorý by im už s určitosťou zabezpečil minimálne deviatu priečku ?

TJ Kovo Beluša - AS Trenčín
7. | 3 | 2 | 15 | 28:66 | 11 | 1. | 17 | 1 | 1 | 107:20 | 52
21. kolo | 02.06.2019
nedeľa | 10:00
Ženy   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Ženy viedli v Prievidzi v 27. minúte 0:2, ale ešte do prestávky domáce hráčky z pokutového kopu znížili na 1:2. V druhom polčase sa im vedenie nepodarilo udržať a po vyrovnávajúcom góle v 80. minúte dostali v 90. minúte aj tretí a tak z Prievidze odišli bez bodu. V poslednom kole súťaže privítajú na svojom ihrisku najväčšieho favorita súťaže, hráčky AS Trenčín. Tie síce majú pred hráčkami Topoľčian len dva body náskok, no majú ešte zápas k dobru so Zlatými Moravcami, ktorý dohrajú vo štvrtok 30.5.2019. Naše hráčky z Trenčiankami odohrali v tomto ročníku dva zápasy, doma prehrali 1:2 a v Trenčíne 0:11. Podarí sa im teraz získať aspoň bod, aby tak definitívne obsadili siedmu priečku v tabuľke ?

AS Trenčín - FK Dubnica nad Váhom / TJ Kovo Beluša
2. | 13 | 0 | 2 | 98:24 | 39 D 6. | 3 | 1 | 12 | 12:76 | 10
2. | 13 | 0 | 2 | 137:17 | 39 Ž 7. | 2 | 0 | 14 | 26:134 | 51
21. kolo | 01.06.2019
sobota | 10:00 (Dor.) a 12:00 (Žia.)
Dorastenky a žiačky   štadión Na Sihoti

D: Dorastenky sú dve kolá pred koncom súťaže na šiestom mieste a zostanú na ňom aj po skončení súťaže pretože v Prievidzi prehrali 0:3 a tým si zmarili šancu na lepšie umiestnenie. V sobotu odohrajú predposledný zápas v Trenčíne, ktorého dorastenky sú síce na druhom mieste, no posunúť sa na čelo už nie je v ich rukách. Naše dievčatá doma s Trenčiankami prehrali 0:8 a v Trenčíne 0:9. Podarí sa im dať favoritkám súboja v tomto ročníku aspoň gól ?
Ž: Žiačky majú do konca súťaže tiež dva zápasy a po prehre v Prievidzi 0:13 sú na siedmom mieste s teoretickou šancou na posun hore. Za šiestou Žilinou zaostávajú o štyri body a len v prípade že vyhrajú oba posledné zápasy a Žilina v nich nezaboduje sa môžu ešte posunúť nahor. V prípade rovnosti bodov majú Žilinčanky lepšie vzájomné zápasy. S Trenčiankami doma prehrali 0:15 a v Trenčíne 0:9. Aj v tomto prípade budeme zvedaví, či sa našim dievčatám podarí streliť súperkám aspoň jeden gól v troch zápasoch ?

TJ Kovo Beluša - TJ Jednota Lazy pod Makytou
1. | 17 | 1 | 1 | 167:15 | 52 | 2. | 17 | 2 | 3 | 105:18 | 51
20. kolo | 01.06.2019
sobota | 10:00
Žiaci   štadión TJ Kovo Beluša

Pred zápasom: Žiaci aj napriek tomu, že cez víkend nehrali sú zasa o niečo bližšie k víťazstvu v súťaži. Postarali sa o to žiaci Ilavy, ktorí doma porazili ich najväčšieho konkurenta Lazy pod Makytou 4:2. A práve s nimi sa v sobotu stretnú v priamom súboji o prvú priečku. Teraz majú pred nimi jednobodový náskok, no majú zápas k dobru. Na jeseň v Lazoch vyhrali 2:1 gólom Olivera Hoštáka a vlastným gólom domáceho hráča Eduarda Martinka. Do konca súťaže odohrajú naši žiaci ešte tri zápasy a zamiešať poradím môžu ešte aj žiaci Lednice z tretieho miesta. A tak sa môže stať, že o titule rozhodne až posledný zápas našich žiakov v Lednici. Pred tým však ešte musia zdolať hráčov Košece, ktorí však na štvrtom mieste už na prvé strácajú desať bodov. Zápas s Lazmi pod Makytou sa bude hrať súbežne s oslavou MDD v blízkosti štadióna, takže by mohla byť aj dobrá divácka kulisa. Oslávia naši chlapci Deň detí potrebným víťazstvom ?

Prípravka / Beluša - Dubnica nad Váhom B (v piatok 31.5 o 16:00 hod. v Beluši)

Pred zápasom: Prípravka si svoj posledný dvojzápas v sezóne predohráva už v piatok o 16,00 hodine a jej súperom bude prípravka Dubnice nad Váhom. Tá aj napriek tomu, že má o dva zápasy odohraté menej, v tabuľke je na štvrtom mieste s dvadsiatimi bodmi. Ešte stále však môže celú súťaž vyhrať, pretože na prvé miesto stráca len päť bodov a posledné dva zápasy hrá s mužstvami z posledného a predposledného miesta tabuľky. Naša prípravka v sobotu v Ilave nezískala ani bod, dokonca nestrelila ani jeden gól. Ak chce ešte pomýšľať na lepšie umiestnenie, musela by s Dubnicou získať aspoň dva body a veriť, že Prečín nezíska ani bod v dohrávke s Dubnicou a ani v poslednom kole doma s Horovcami. Zakončia naši najmenší sezónu ziskom nejakých bodov s najväčším favoritom súťaže ?