Pozvánka | 11 | jeseň | 2019/20

Pozývame vás na jedenáste kolo jesennej časti 2019/20!

V jedenástom víkende aktuálnej sezóny si belušský trávnik oddýchne. Muži, dorast, ženy aj žiaci cestujú na ihriská súperov. Dorastenky a žiačky majú voľné kolo.

FC Nitra B - TJ Kovo Beluša
9. | 3 | 3 | 3 | 13:13 | 12 | 8. | 3 | 4 | 2 | 11:8 | 13
10. kolo | 06.10.2019
nedeľa | 10:30
Muži   štadión FC Nitra

Pred zápasom: Po viac ako mesiaci sa muži opäť predstavili divákom na vlastnom trávniku a s prehľadom porazili rezervu FC Spartak Trnava. Do streleckej listiny sa dvomi gólmi zapísal Oliver Oravec, pre ktorého to boli prvé dva góly v belušskom drese. Tretí gól pridal po prestávke Adam Cisár. Na najbližší zápas nastúpime v nedeľu dopoludnia na hlavnej hracej ploche v Nitre proti FC Nitra B. Náš súper predtým ešte v utorok 1.10.2019 v dohrávke 9. kola remizoval v Zlatých Moravciach s VIONom-Vráble B 2:2. V tabuľke mu tak patrí deviata priečka s jednobodovou stratou na naše mužstvo. V minulom ročníku sme na Nitrianskej pôde excelovali a vyhrali sme tam hladko 4:1, keď už do polčasu sme viedli 4:0. Dvoma gólmi sa zaskvel Matej Gorelka, po jednom góle pridal Michal Hrenák a Adam Cisár. Doma sme na jeseň minulého roka vyhrali gólom Mateja Gorelku 1:0. V sezóne predtým sme doma v takmer neregulárnych podmienkach remizovali 1:1 a v Nitre sme uhrali remízu 2:2. Nadviažeme na minuloročný víťazný zápas a dokážeme vyhrať tentoraz v Nitre aj na hlavnom štadióne ?

TJ Tatran Kamenec pod Vtáčnikom - TJ Kovo Beluša
7. | 4 | 0 | 5 | 28:28 | 12 | 11. | 3 | 1 | 5 | 13:25 | 10
10. kolo | 05.10.2019
sobota | 10:00
Dorast   štadión FK Nováky

Pred zápasom: Dorast cez víkend oddychoval, pretože v súťaži je nepárny počet mužstiev a tak každý víkend má jedno mužstvo voľno. Tentoraz to vyšlo práve na našich chlapcov. V tabuľke sú na jedenástom mieste s desiatimi bodmi a v tabuľke pravdy majú -2 body. V sobotu ráno nastúpia v Kamenci pod Vtáčnikom k zápasu 10. kola. Súper cez víkend u doteraz neporazeného lídra LR CRYSTAL zvíťazil 3:2, čím ho odsunul na druhé miesto v tabuľke. Pomohol tak aj sebe k posunu v tabuľke, v ktorej je teraz na šiestom mieste za štyri výhry a päť prehier s vyrovnaným skóre 28:28. Naši chlapci sa s týmto súperom doteraz nestretli a tak neexistujú výsledky vzájomných zápasov. Pomohla našim chlapcom zápasová pauza k zisku nejakých bodov v sobotňajšom náročnom zápase ?

MŠK Považská Bystrica - TJ Kovo Beluša
3. | 2 | 1 | 3 | 14:13 | 7 | 5. | 1 | 0 | 5 | 4:15 | 3
7. kolo | 06.10.2019
nedeľa | 12:30
Ženy   štadión MŠK Považská Bystrica

Pred zápasom: Sobotňajším víťazstvom nad Štiavnikom sa aspoň o skóre naše ženy odpútali z posledného miesta v tabuľke a prenechali ho práve súperkám zo Štiavnika. Rozhodujúci gól dávala Jana Majtényiová až v poslednej minúte zápasu. V nedeľu popoludní môžu tieto tri body potvrdiť v derby zápase v Považskej Bystrici. Tá prehrala v nedeľu v Zlatých Moravciach-Vrábľoch 3:2, keď už do polčasu prehrávala 3:0, no vďaka prehre Oravského Podzámku sa udržala na treťom mieste. V prvom zápase v Beluši boli úspešnejšie ženy Považskej Bystrice a po víťazstve 4:1 brali všetky tri body. V minulom ročníku sa dva zápasy hrali u nás, prvý skončil prehrou našich dievčat 2:9, druhý však vyhrali 3:2. V Považskej Bystrici vyhrali domáce 2:0. Rok predtým mali dvakrát výhodu domáceho prostredia súperky, prvý vyhrali 7:2 a druhý prehrali 1:3. V Beluši boli úspešnejšie hosťujúce hráčky keď vyhrali 3:1. Takže zo siedmych posledných vzájomných zápasov vyhrali naše dievčatá dva a päť prehrali. Priblížia sa víťazstvom v Považskej Bystrici svojim súperkám v tabuľke na rozdiel jedného bodu ?

TJ Vápeč Horná Poruba - TJ Kovo Beluša
7. | 0 | 0 | 5 | 5:24 | 0 | 8. | 0 | 0 | 6 | 8:32 | 0
6. kolo | 06.10.2019
nedeľa | 9:45
Žiaci   štadión TJ Vápeč Horná Poruba

Pred zápasom: V nedeľu predpoludním odohrali žiaci celkom vyrovnaný zápas proti FC Fan-club Púchov, ale len do 50. minúty, kedy bol stav 2:2. Do konca zápasu však súper ešte skóroval päť krát, čím upravil na konečných 2:7. V nedeľu netradične o 9,45 hodine nastúpia naši mladší žiaci na svoj posledný zápas jesennej časti v Hornej Porube. Tá svoj zápas 5. kola v Ilave odohrá až v stredu 2.10.2019 o 17,00 hodine. V tabuľke je Horná Poruba tesne nad nami ale len o skóre. Ani jedno mužstvo zatiaľ na jeseň nebodovalo a po predpokladanom víťazstve Ilavy v stredu sa v nedeľu bude hrať o jesenného čierneho Petra. Mladší žiaci by si mali vziať príklad od prípravky, ktorá cez víkend oba zápasy v Hornej Porube vyhrala a zabezpečila si tak po jeseni štvrté miesto v tabuľke. Podarí sa niečo podobné aj žiakom ?