V 1. kole zvládli muži napínavé stretnutie s Novou Dubnicou.

39. Marek Burdej
    62. Marek Václav
    62. Tomáš Suchý
  červené 41. Marek Burdej
Ciesar - Kršák, Gorelka, Gažo P., Jurga (C) - Zapotoka, Strapko (57. Gažo J.), Mikuška (86. Kucharík), Hrnčík, Novisedlák - Vavrík Pet. (64.Ondrašík)   Kostka - Burdej, Václav, Behan, Staňo (72. Králik), Maník (C), Švikruha, Držík, Marušinec (46. Grnja), Suchý, Lendvay
Rozhodcovia: Fabian, Obeda, Maraz
Delegát: Vyskočil

Úvodné stretnutie sezóny 2015/16 prinieslo akúsi odvetu pohárového stretnutia, v ktorom naši muži na pôde Novej Dubnice ťahali za kratší koniec.

V úvode dravý útok nezakončil Pet. Vavrík za Kostku. V 18. minúte sa Švikruhov priamy kop po Ciesarovom zákroku ešte krútil na čiare, obrana loptu odkopla na rohový kop, pri ktorom si na loptu nabehol Suchý a hlavou otvoril skóre. Po peknej akcii v protiútoku strelu Pet. Vavríka už len obranca vrazil do vlastnej siete a bolo vyrovnané. Gorelka po rohovom kope neprestrelil obranu, Burdej z priameho kopu natiahol Ciesara, z následného rohu Marušinec takmer prekvapil Belušu svojím zakončením. V 41. minúte sa Burdej za nešportové správanie predčasne vybral do sprchy a hostia dohrávali v oslabení. Novisedlákov prudký strieľaný center zastavila obrana, P. Gažo namieril priamy kop vedľa.

Novisedlák po zmene strán pekne prešiel popri bránkovej čiare a biliard novodubnických obrancov takmer skončil za chrbtom Kostku. Mikuška mieril hlavou mimo, J. Gažo z ťažkej pozície na vzdialenejšej žrdi prestrelil bránu. V 71. minúte Novisedlák exportným volejom do šibenice poslal Belušu do vedenia. Hostia sa napriek početnej nevýhode nevzdávali. Suchý nebezpečne hlavičkoval nad. V 86. minúte dorazil J. Gažo Hrnčíkovu strelu do odkrytej brány a zvýšil na 3-1. V samotnom závere ale belušská obrana podcenila situáciu a po zrážke nášho brankára a obrancu ešte Maník upravil na výsledných 3-2.

Napínavé derby tak skončilo tesným víťazstvom Beluše.