Muži zvládli domáci súboj s Novým Mestom

Beluša doma zvíťazila nad Novým Mestom nad Váhom 2-0.

Ciesar - Bielik (88. Hrubo), Jánošík, Schiszler, Derka (75. Nomilner), Cisár, Gašpar (46. Ďuriš), Holíček, Gáborík (75. Bartoš), Hrenák (C), Mišutka

Bobot – Michalička, Múdry (C), Jurica, Pavlovčík, Marček (68. Floriš), Živčic, Buček, Hazda (81. Jambor), Rapavý, Zula

Rozhodcovia: Krivošík P., Fodor, Krivošík S.
Delegát: Bachratý
Diváci
300

Beluši sa podarilo otvoriť skóre stretnutia v 18.minúte. Holíček potiahol rýchlu akciu stredom ihriska, následne Gáborík centrom našiel Mišutku a ten skvele prihral voľnému Cisárovi, ktorý sa strelou do odkrytej brány nemýlil 1-0. V prvom dejstve mali ešte dve sľubné príležitosti Hrenák s Jánošíkom, ale skóre zápasu sa do prestávky už nemenilo.
Po zmene strán mohol pridať gól Gáborík, ale jeho pokus mieril len nad Bobotovu bránu. Výbornú šancu mal po rohovom kope Jánošík, jeho hlavička však mierila mimo priestoru troch žrdí. Nové Mesto v druhom polčase zlepšilo svoj výkon a domáca defenzíva to nemala vôbec jednoduché. Najväčšiu príležitosť mal súper v 75. minúte, keď sa po Zulovej narážačke dostal do šance Rapavý, domácich však podržal skvelým zákrokom brankár Ciesar. Záverečné minúty patrili Adamovi Cisárovi. Ten sa najskôr po chybe v hosťujúcej rozohrávke rútil sám na brankára, ale zoči-voči Bobotovi neuspel. O dve minúty neskôr to bol opäť Cisár, ktorý bol blízko k ďalšiemu gólu, jeho pekný strelecký pokus sa však od brvna odrazil len na čiaru. O konečnú bodku za zápasom sa postaral striedajúci Hrubo, ktorý z poslednej akcie zápasu hlavičkou usmernil do brány Cisárov center 2-0. Beluša sa teší z ďalšieho domáceho víťaza, po ktorom je spolu s Myjavou na čele tretej ligy.