Beluša otočila nepriaznivý stav a Gabčíkovo zdolala 2-1.

Ciesar – Novisedlák (C), Schiszler, Jánošík, Janček, Hrenák, Gašpar (86. Čačko), Cisár, Ďuriš (76. Levai), Mišutka (90. Oravec), Gorelka

Slíž (46. Somohayi) – Simon, Szénási, Matič, Lenárt, Prágai, Bazsó, Zsigmond, Huszár (C), Gányovics, Labudo (87. Tóth)

Rozhodcovia: Féher, Hodoško, Hagara
Delegát: Gádoši

Gabčíkovo prekvapilo domácich už pred zápasom, keď ich hráči nastúpili v modrých dresoch a tak Belušania museli hrať v čiernych, v ktorých ešte nikdy nevyhrali. Ďalšou malou nevýhodou bol los strán pred zápasom, ktorý vyhrali hostia a tak oni hrali prvý polčas s vetrom. Prvé minúty dohrávky patrili domácim, ktorí si vytvorili tlak a v 5. minúte Matej Gorelka mieril hlavou tesne vedľa brány. O dve minúty dostal výborný pas Peter Mišutka, no brankár Slíž bol rýchlejší. Ďalšie minúty sa hral medzi šestnástkový futbal až do 26. minúty, kedy úplne voľný Juraj Prágai pohodlne otvoril skóre v prospech hostí 0-1. Do polčasu mal ešte obrovskú šancu vyrovnať Peter Mišutka, no pri postupe na brankára si dal dlhú loptu. Druhý polčas sa niesol v znamení enormného tlaku Belušanov a gól visel na vlásku. Peter Mišutka sa znova ocitol sám pred brankárom Somogyim, ktorý vystriedal cez polčas zraneného Slíža, no z blízka trafil len do neho a dorážka Adama Cisára skončila len na spleti nôh. V 66. minúte si brankár hostí zakričal na loptu do šestnástky, no stopér hostí dával zbytočne na roh. A práve z neho Adam Cisár vyrovnával na 1-1. To domácich ešte viac nabudilo a ešte zvýšili tlak. Tomu nakoniec hostia neodolali, keď sedem minút pred koncom faulovali v šestnástke Petra Mišutku a narodeninový oslávenec Matej Gorelka nekompromisne z penalty strhol víťazstvo na domácu stranu 2-1. Týmto výsledkom sa Belušania dostali na čelo treťoligovej tabuľky, na ktorej už boli de facto aj po jesennej časti súťaže.   (Ivo Pagáč)