TJ Kovo Beluša 2-0 MŠK Považská Bystrica

Ciesar – Bielik, Schiszler, Jánošík, Janček, Hrenák (C), Cisár, Ďuriš (46. Gašpar), Levai (76. Oravec), Mišutka (86. Meliš), Gorelka (88. Bičan)

Bobot – Vala, Mravec (C), Zavadzan, Petruš, Kršák (83. Bušík), Čiernik (72. Valašík), Borovička (68. Gamboš), Slávik, Gajdošík, Gáborík (77. Rajník)

Rozhodcovia: Krivošík, Kováč, Jančok
Delegát: Matejčík

Upršané prvé dejstvo začali lepšie domáci futbalisti. Cisár po rohovom kope z voleja minul bránu a Hrenákov prízemný pokus Bobota nezaskočil. Na druhej strane Gajdošík v rýchlom protiútoku mohol prihrať osamotenému Gáboríkovi, ale sľubnú príležitosť pokazil. Hrenákov tečovaný pokus zneškodnil brankár a hlavička v podaní Gorelku rovnako zmenu skóre nepriniesla. Beluša bola častejšie na lopte a vytvárala si aj ďalšie príležitosti. Jánošík po rohovom kope hlavou minul bránu a Hrenák v protiútoku z dobrej pozície netrafil priestor troch žrdí. Najväčšiu príležitosť úvodnej 45-minútovky mal domáci Mišutka, ale v gólovke namiesto zakončenia volil prihrávku, ktorú už hostia uhasili do bezpečia. Beluša mohla za nevyužité šance pykať, ale Čiernika vo veľkej šanci vychytal Ciesar.
Po zmene strán sa obraz hry výrazne nezmenil. Zavadzanov pokus mieril nad a Cisárove zakončenie zblokoval obranca súpera. V 55.minúte sa domáca Beluša dočkala vedúceho gólu, keď Hrenákov center usmernil do brány Jánošík 1-0. Gorelkova strela z priameho kopu tesne minula bránu a Cisár po Hrenákovej prihrávke vo veľkej šanci prestrelil. Považská Bystrica pohrozila po rohovom kope, ale domáca obrana bola pozorná. Navýšiť vedenie mohol 2-krát Cisár, ale jeho príležitosti sa do zmeny skóre nepremietli. Tá prišla v 80.minúte, keď sa po Bielikovej prihrávke skvele uvoľnil Gorelka a svojim jedenástym gólom v sezóne zvýšil na 2-0. V závere mohol ešte korunovať domáci výkon striedajúci Bičan, ale Bobot už ďalší gól neinkasoval. Beluša vyhrala vôbec prvé derby v sezóne a na čele si po zaváhaní súperov vytvorila už 5-bodový náskok.