Góly: 39. Vavrík Pavol, 70. Pšenák Miloš, 76. Hrnčík Maroš

Zostava Beluše: Opat - Gažo J., Gažo P., Vavrík Pav., Jurga - Lukajka (77. Polacký), Novisedlák, Strapko (81. Novák), Ondrička, Hrnčík - Pšenák (85. Kucharík)

Zostava Modranky: Píš - Sekera, Habán, Gažo R., Hrubý, Jakáb, Srnec, Dobiš, Mečák (26. Šuran P.), Šuran M., Gregúrek (73. Kvetan)

Rozhodcovia: Božik, Studený, Turba

Delegát: Mikušovič

Zostrih zápasu:

V 1. jarnom domácom kole si zmerala sily Beluša, vedúce mužstvo IV. ligy SZ, s 5. tímom tabuľky z Modranky. Hral sa jednostranný futbal na ťažkom teréne, ktorý technickú hru veľmi nedovoľoval, hostia sa k bráne Beluše takmer nedostali.

Osamotený Pšenák po Ondričkovej prihrávke na dvakrát Píša neprekonal, Hrnčík strelou bez prípravy takmer narobil brankárovi problémy. Po kolmom vysunutí volil Hrnčík strelu z prvej a prestrelil. Jurgov propagačný priamy kop letel tesne nad, Pšenák strelou z prvej opäť Píša neprekonal. Ondričkova strela po zemi nenašla priestor brány, no v 39. minúte sa domáci priaznivci konečne dočkali. Center z rohového kopu prekĺzol pomedzi Píšove ruky a Pav. Vavrík ho nemal problém nasmerovať do prázdnej brány. Pred prestávkou ešte dva pokusy Lukajku nedokázali rozvlniť sieť.

P. Gažov priamy kop po zmene strán smeroval mimo a v 50. minúte sa dočkali jedinej väčšej príležitosti hostia. Hrubého prudký pokus z priameho kopu ale skryl Opat do rukavíc. Novisedlákova jedovatá strela vypadla Píšovi z rúk, no nemal ju kto doraziť do brány. Pšenák osamotený pred bránou trestuhodne namieril do nebies, v 70. minúte ho ale po Habánovej strate lopty našiel prudký center, ktorý náš hráč efektne z voleja umiestnil do šibenice. V 76. minúte vyrazil Ondričkov priamy kop Píš len pred seba a Hrnčík z dorážky upravil na 3-0. Pred koncom sa ešte v prečíslení ocitol pred brankárom súpera striedajúci Novák - svoju strelu ale nenamieril medzi žrde.

Beluša tak doma presvedčivo vyhrala a upevnila si líderskú pozíciu - 2. Bánovce len remizovali v Častkovciach, ostatní prenasledovatelia - Horná Nitra, Trenčianske Teplice (a Modranka) - vo svojich stretnutiach dokonca podľahli.