V atraktívnom stretnutí s Bánovcami pozbieralo áčko všetky body.

Góly: 5., 78. Hrnčík Maroš, 35. Vavrík Peter - 10. Líška Martin

Žlté karty: 69. Jurga Igor, 90. Kucharík Michal - 30. Gajdošík Vladimír, 81. Šiko René

Červená karta: 80. Gajdošík Vladimír (po 2 žltých)

Zostava Beluše: Ciesar - Strapko, Gažo P., Vavrík Pav., Jurga - Hrnčík (90. Makas), Vavrík Pet. (86. Kucharík), Ondrička, Novisedlák, Kujaník (46. Cíbik) - Pšenák

Zostava Bánoviec: Feriančik - Borcha, Škultéty, Doknić, Poštrk, Šiko, Líška (63. Svatík), Bogdanović (56. Botka), Bartoš, Olej, Gajdošík

Rozhodcovia: Vyskoč, Bartko, Benko

Delegát: Kysel

Zostrih zápasu:

Posledné jesenné kolo prinieslo podľa očakávaní divácky atraktívny duel dvoch mužstiev s najlepšou ofenzívou. Hrboľatý terén mierne bránil technickej hre oboch mužstiev, napriek tomu sa ale bolo na čo pozerať.

V 4. minúte Líška krížnou strelou donútil Ciesara k zákroku a z následného rohu minul z malého vápna bránu. Po súperovej strate lopty našiel v 5. minúte Pet. Vavrík osamoteného Hrnčíka, ktorý si obhodil Feriančika a do prázdnej brány otvoril skóre. Radosť Beluše netrvala dlho. V 10. minúte Bánovce namierili zdanlivo neškodnú loptu do 16-ky, z ktorej v ofsajdom zaváňajúcej pozícii Líška vyrovnal. S Kujaníkovou strelou aj Hrnčíkovou dorážkou si brankár poradil, Šikov pokus vytesnal Ciesar. V 35. minúte Hrnčík najskôr trafil Feriančika do nôh, následne do hlavy a nakoniec loptu do siete dorazil Pet. Vavrík na 2-1. Po neškodnom centri si pred prestávkou dali Bánovce takmer vlastný gól.

Po zmene strán sa Beluša sústredila najmä na obranu a nepúšťala hostí do výraznejších príležitostí. Novisedlák namieril gólmanovi presne do rúk, 2 nebezpečné centre domácich z priameho kopu v sieti neskončili. Po ruke Pav. Vavríka v pokutovom území ostala píšťalka rozhodcu nemá. Bánovce zatlačili, no v 78. minúte sa s nimi Beluša pohrala, na konci krásnej akcie bol Novisedlák, ktorý sa preštrikoval obranou, našiel v 5-ke Hrnčíka a ten strelou do prázdnej brány zvýšil na 3-1. Belušský gól podnietil zvýšenú agresivitu na ihrisku, z čoho rezultovala 2. žltá karta Gajdošíka a takisto nebezpečný zákrok Šika proti Strapkovi, z ktorého hráč Bánoviec vyviazol len so žltým napomenutím. Pred koncom ešte tečovanú Bartošovu strelu kryl Ciesar, Ondrička na druhej strane najskôr minul z voleja bránu a na záver opečiatkoval brvno.

V kvalitnom zápase tak Beluša zvíťazila o 2 góly a priblížila sa k lídrovi na rozdiel jediného bodu.

Po zápase:

Chceli by sme sa ospravedlniť trénerovi Bánoviec, pánovi Milošovi Šagátovi, že rozhovor s ním z technických príčin (porucha kamery) nemôžeme zverejniť. Zároveň sa dodatočne ospravedlňujeme aj Petrovi Vavríkovi, s ktorým sme mali pripravený rozhovor po minulom zápase, no z tých istých príčin sme ho nemohli vložiť na stránku. Ďakujeme za pochopenie