Vangel – Schiszler, Jánošík, Beňo, Janček, Holíček, Cisár, Gašpar (85. Bartoš), Derka (68. Ďuriš), Mišutka (88. Matejka), Hrenák

Kišac – Mizerák, Mišák, Mišura, Valo, Halás, Laurinec (63. Hrnko), Sládek, Danko (85. Jirka), Klemens (77. Fabuš), Zelenay (69. Fako)

Rozhodcovia: Trnka, Haring, Fodor
Delegát: Bachratý
Diváci
200

Prvú šancu zápasu mala Beluša, po rohovom kope odkopávali hostia z tesnej blízkosti brány. Domáci futbalisti boli v prvom polčase aktívnejší. Po Mišutkovom prieniku zakončoval Beňo, ale skvelý Kišac jeho pokus zneškodnil. Ďalšiu príležitosť mal po Hrenákovej prihrávke Gašpar, zakončenie z dobrej pozície mu však vôbec nevyšlo. Beluša sa dočkala vedúceho gólu v 32. minúte. Mišákove zaváhanie využil Cisár, ten nezištnou prihrávkou našiel Derku, ktorý sa strelou do odkrytej brány nemýlil 1-0. Častkovce odpovedali v 42. minúte, keď sa po skrumáži v našej 16ke presadil z dorážky Klemens 1-1. V závere polčasu to skúšal ešte Cisár, ale brankár hostí bol pozorný.
Úvod druhého dejstva domácim vyšiel dokonale. Stačilo len 10 sekúnd a presne 6 dotykov s loptou od rozohrávky a po krásnej akcii Hrenák prinavrátil Beluši vedenie 2-1. Zvýšiť na 3-1 mohol Mišutka, ale Kišac výborným zákrokom podržal svoj tím. Na druhej strane sa tiež vyznamenal brankár Vangel, ktorý skvelým výbehom a následným zákrokom zneškodnil gólom zaváňajúci brejk hostí. Vo zvyšnom priebehu si Beluša vytvorila ešte viacero sľubných príležitostí, ale brankár Kišac už viac gólov neinkasoval. Mrzieť to našich hráčov po zápase nemuselo, pretože všetky body ostali po zaslúženom víťazstve v pomere 2-1 doma v Beluši.

Ohlasy po zápase

Miloš PÚČEK (FK Beluša): „Úvod prvého majstrovského zápasu proti Častkovciam sme začali dobre, v úvodných 35. minútach sme si mohli zabezpečiť uspokojivé vedenie, no podarilo sa nám premeniť len jednu šancu, kedy Cisár v nájazde na brankára prihral ešte lepšie postavenému Derkovi, ktorý nezaváhal. Súper hrozil z kontier a po jednej z nich sa Klemensovi podarilo vyrovnať, čo nás do konca polčasu vyviedlo z rovnováhy. Správne sme zareagovali hneď v úvode druhého polčasu, kedy po Jánošíkovej dlhej lopte Derka hlavou sklepol Hrenákovi, ktorý sa zoči-voči brankárovi nemýlil. Súper si v priebehu druhého polčasu vytvoril ešte jednu vyloženú šancu, ktorú Vangel zmaril. Naše ďalšie možnosti na skórovanie už zostali nevyužité a pripísali sme si tesné víťazstvo, ktoré považujem za zaslúžené.“

Vladimír STANČÍK (OK Častkovce): „Na prvý majstrovský zápas sme cestovali do Beluše. Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper a na to, aby sme pomýšľali na nejaký bod, by sme museli podať stopercentný výkon. Bohužiaľ, u niektorých hráčov výkon nebol stopercentný a domáci vyhrali zaslúžene." (zdroj web OK Častkovce)