V napätom stretnutí Beluša využila vykartovanie brankára hostí a zvíťazila 4-0.

Góly: 46. Pšenák Miloš, 53. Vavrík Peter (pen.), 77., 88. Hrnčík Maroš

Žlté karty: 27. Pšenák Miloš, 61. Novisedlák Erik - 27. Zdychavský Miroslav, 45. Buričan Daniel

Červená karta: 51. Zdychavský Miroslav (po 2 žltých)

Zostava Beluše: Opat - Gažo P., Kucharík, Vavrík Pav., Jurga - Hoppan (80. Makas S.), Vavrík Pet. (72. Kujaník), Novisedlák, Ondrička, Hrnčík - Pšenák (84. Moško P.)

Zostava Partizánskeho: Zdychavský - Chrenko, Sedláček, Křapka, Kučerka, Buričan (51. Ladický), Nižňanský (66. Beňuška), Petreje, Kompas, Slivka, Poluch

Rozhodcovia: Turba, Škadra, Lerint

Delegát: Matejčík

Zostrih zápasu:

V Beluši sa počas posledného augustového dňa odohrával súboj medzi domácimi, ťahajúcimi sériu troch víťazstiev a Partizánskym, ktoré ešte v sezóne neokúsilo trpkosť prehry.

Úvodné ďalekonosné krížne strely Hrnčíka a P. Gaža natiahli Zdychavského, Kučerka a Poluch nezmestili svoje pokusy do priestoru brány. V 23. minúte vypadla hosťujúcemu brankárovi strela Pšenáka, Hoppanova dorážka do brány ale bola posúdená ako ofsajd. Po zrážke Pšenáka so Zdychavským hosťujúci brankár inzultoval belušského útočníka úterom do tváre, za čo bol na prekvapenie všetkých odmenený len žltou kartou. Pšenák gólmana potom strelou po zemi neprekonal a v závere polčasu namieril Novisedlák pokus po priamom kope tesne nad.

Úvod 2. polčasu vyšiel Beluši na výbornú. Pšenék sa presadil cez obranu a prekonal Zdychavského, 1-0. V 51. minúte Zdychavský fauloval prenikajúceho Hoppana a po 2. žltej karte sa predčasne porúčal do spŕch. Náhradného brankára hostia na súpiske nemali a do brány sa postavil striedajúci Ladický. Pet. Vavrík pokutový kop s ťažkosťami premenil a bolo 2-0. Hostia sa zatiahli a dlho odolávali. Pšenák strieľal v prečíslení mimo, v 73. minúte si ale Hrnčík dovolil v súboji 1 na 1 a delovkou prepálil Ladického. Kujaník v tutovke minul bránu, no po peknej akcii s Ondričkom zvýšil Hrnčík už na 4-0. Role týchto aktérov sa na záver vymenili, Ondrička ale namieril len do rúk Ladického.

Beluša tak uštedrila súperovi prvú tohtosezónnu prehru a pokračuje vo víťaznom ťažení, navyše s veľmi dobrým skóre.

Po zápase:

Kamenčík Jozef (tréner Beluše)   Slivka Štefan (tréner Partizánskeho)
Súper prišiel evidentne s defenzívnou taktikou, postavil sa na vlastnú polovicu, dobre prehusťoval stred. Počítal som s tým, že budú hrať defenzívne, snažili sme sa hrať po krídlach, prvý polčas nám nevychádzala finálna fáza, lopty neboli presné a adresné, nejaké tie šance boli, odpískaný ofsajd, lopta za čiarou, nevyšlo to. Do druhého polčasu som hovoril chalanom, aby si nevšímali rozhodcov a hlavne aby hrali po čiarach, po zemi, na 1-2 dotyky, aby sa tá hra zrýchlila. Našťastie sa podarilo hneď v úvode streliť 1. gól, ukľudňujúci, potom prišla penalta a vylúčenie brankára - to nám veľmi pomohlo, chlapci si potom schuti zahrali, zabehali a škoda, že len striedajúci hráč musel ísť do brány a nestrelili sme viac gólov. Šancí bolo, myslím, že futbal sa z našej strany musel páčiť. Partizánske doteraz ešte neprehralo, veľa gólov nedostalo, je vidno, že je to skúsené mužstvo, mali dobrých hráčov, technicky-fyzicky zdatných, snažili sa o prenášanie hry, snažili sa ísť do tých lôpt, ale dobre pracovala obrana, eliminovali sme to a pri troške väčšieho šťastia sme mohli streliť aj viac gólov. Ale buďme aj trošku skromní. Som rád, že ľudia tlieskali a bavili sa futbalom.   Vedeli sme, čo nás tu čaká, že je tu menšie ihrisko, tá tráva bola strašne vysoká a očakávali sme, že nám to trošku bude robiť problémy. To ale vôbec nie je dôvodom takejto prehry. Dôvodom je 2. polčas. Začiatok sme úplne zaspali a pravdepodobne nekoncentrovaní sme po vlastných chybách za 4-5 minút prehrávali 2-0 a samozrejme po vylúčení brankára tým pádom už išiel hráč do brány, ktorý bol kedysi brankárom, takže tam sme sa toho neobávali, viac-menej, ale už potom sa nedalo nadýchnuť na nejaký odpor. Tým pádom je víťazstvo domácich plne zaslúžené. Je tu viacej skúsených hráčov a my to hráme s vlastnou liahňou, takže v podstate už doposiaľ tie body ktoré sú, sú pre nás tak trošku aj prekvapením a dnes sa práve ukázala tá kvalita domáceho mužstva a to víťazstvo je zaslúžené.