Muži vybojovali 3 body s Kaniankou

Po ostatných dvoch nevydarených stretnutiach sa mužom podarilo zabrať naplno.

Beluša 3-2 Kanianka

Polčas: 2-2

Góly: 12., 62. Vavrík Peter, 25. Hoppan Jakub - 22, Oravec Dušan, 43. Baláž Andrej

Žlté karty: 11. Belanec Andrej, 72. Chupek Marek

Zostava Beluše: Opat - Gažo P., Kucharík (46. Gažo J.), Vavrík Pav., Jurga - Hrnčík, Vavrík Pet. (86. Strapko), Ondrička, Novisedlák, Hoppan (62. Kujaník) - Pšenák

Zostava Kanianky: Jantoška - Petráš, Kurbel, Teslík, Babašta, Khadir (15. Bátora), Oravec, Chupek, Baláž (83. Kuric), Petráš, Belanec

Rozhodcovia: Otrubčák, Černek, Tokoš

Delegát: Podhradský

Zostrih zápasu:

V Beluši sa za nepríjemného slnka na hrboľatom teréne hral zápas bohatý na šance.

Hneď v úvode bol Opat v strete s Khedirom úspešnejší, hráč Kanianky ale utŕžil zranenie, kvôli ktorému musel striedať. V 12. minúte si na priamy kop krásne nabehol Pet. Vavrík a hlavou otvoril skóre. Po prenesení hry na Hrnčíka sa cez Pet. Vavríka dostala lopta k Pšenákovy, ktorý z otočky prestrelil. V 22. minúte sa Oravec po vysunutí z jednej dostal do nájazdu a nezaváhal. Podobná situácia nastala tesne po rozohrávke, tentokrát bol ale Opat úspešný. V 25. minúte našiel Pšenák prihrávkou do 16-ky Hoppana a bolo 2-1. Vo veľkom vápne sa ku strele dostal Pet. Vavrík, no poslal loptu do brvna. Odrazená lopta sa v 33. minúte dostala k Pšenákovi, ktorý minul bránu. Tesne pred prestávkou zaváhali belušskí stopéri, Baláž využil nákop a z brejku vyrovnal.

Druhý polčas bol v réžii Beluše, ktorá zúfalo búšila Kanianke na bránu. Pšenák svoj nájazd zakončil len do Jantoškových nôh, Hrnčík umiestnil odrazenú loptu tesne vedľa, Ondričku nabiehajúceho z 2. vlny v tutovke vychytal hosťujúci gólman. V 62. minúte sa Pet. Vavrík pretlačil do 16-ky a s prispením žrde poslal Belušu opäť do vedenia. V ďalšej príležitosti ale strieľal nad, Jurgov pokus zlikvidoval Jantoška. Aktívny Pšenák po Hrnčíkovom centri z malého vápna prestrelil, Kujaník krížnou strelou minul bránu.

Kanianka sa v závere nakopávanými loptami snažila vyrovnať, Beluša ale odolala a uhájila cenné 3 body.