Muži v Slovnaft Cupe končia opäť v 1.kole

Muži podľahli v 1.kole Slovenského Pohára Novej Dubnici.

Nová Dubnica 2-0 Beluša

Polčas: 2-0

Góly: 15. Staňo Patrik, 43. Švikruha Ján

Žlté karty: 44. Burdej Marek, 67. Maník Tomáš, 68. Suchý Tomáš, 87. Marušinec Samo - 40. Gažo Jaromír, 58. Jurga Igor

Zostava Novej Dubnice: Kostka - Burdej, Václav (81. Grnja), Behan, Staňo (69. Marušinec), Maník, Švikruha, Držík, Suchý, Ranuša (75. Králik), Lendvay

Zostava Beluše: Ciesar - Gažo J., Gažo P., Vavrík Pav.,Gorelka, Jurga, Novisedlák, Zapotoka, Ondrašík (64. Vavrík Pet.), Hrnčík (74. Strapko), Makas (54. Kršák)

Rozhodcovia: Papuča, Klabník, Oselský

Delegát: Kováč

Po minulé roky Beluša nikdy nemala ambíciu pokračovať v pohárovom ťažení, tento rok síce vedenie prejavilo záujem zabojovať o 2.kolo, ale aj napriek tomu sa mužom nepodarilo opäť cez 1.kolo prekĺznuť.

Prvú šancu zápasu mal na kopačke Pet. Gaža, ktorý po peknej individuálnej akcii zlyhal na pozornom Kostkovi. Úvodný gól stretnutia prišiel po štvrťhodine hry, keď nákop za belušskú obranu našiel Staňa, ktorý využil nedorozumenie J. Gaža s Ciesarom 1-0.  Belušania sa snažili hrať kombinačný futbal, ale domáci s bojovnosťou a výborným napádaním im to neumožnili. V 43.minúte sa rútil sám na bránu Švikruha, ktorý efektným lobom  zvýšil na polčasových 2-0 pre domácich.

V druhom dejstve sa toho veľa neudialo. Beluša si vypracovala len jednu veľkú gólovú príležitosť, a to keď P. Gažo vyhral šprintérsky súboj s vybiehajúcim bránkárom, spätnou prihrávkou hľadal brata J. Gaža, ktorý na bránkovej čiare zlyhal. Domáci predčili našich hráčov bojovnosťou a hlavne efektivitou a zaslúžene postupujú do 2.kola, kde sa stretnú s Novými Zámkami.