Muži ukončili víťaznú šnúru Lednických Rovní

Beluša zvíťazila v derby na Lednických Rovniach 0-2.

ŠK Crystal Lednické Rovne 0-2 TJ Kovo Beluša
67. Lukáš Pokorný
Kováč - Tomana (29. Pokorný), Kollár, Chmelík (C), Detko, Lipták, RIečičiar (82. Kojtal), Púček, Hruška (82. Gašpárek), Híreš, Čiernik     Ciesar - Gažo J., Gažo P., Vavrík Pav. (C), Kršák, Gorelka (78. Gajdošík), Zapotoka, Novisedlák, Jurga, Škulec (90. Kucharík), Hrenák (68. Vavrík F.)
Rozhodcovia: Havran, Bojda, Kišš
Delegát: Franek

Na derby zápas týchto súperov sa prišlo pozrieť 250 divákov, z toho väčšina bola z Beluše. Belušania mali aj prvú šancu, no Gorelka v 5. minúte preloboval nie len brankára, ale aj bránu. Domáci mali počas prvého polčasu miernu prevahu, vypracovali si však len jednu tutovú šancu v ktorej sa ocitol Detko, no Ciesar ju bravúrne zlikvidoval. Až tretí faul na Novisedláka znamenal žltú kartu pre domáceho hráča a o sedem minút bolo sotenie do neho ocenené druhou žltou kartou pre domácich.

V druhom polčase s pribúdajúcimi minútami preberali iniciatívu hostia a dostávali sa aj do šancí. Najskôr zo siedmych metrov prestrelil Jurga, no v 75. minúte po strele Kršáka sa dostal Gorelka hrajúci na hrote do dobrej pozície a nezaváhal 0:1. Belušania sa po góle nestiahli do obrany, naopak stále zamestnávali brankára Rovní. v 89. minúte sa striedajúci Gajdošík dostal do dobrej šance na hranici šestnástky, no ešte prihral Novisedlákovi, ktorý po kľučke umiestnil loptu prízemnou umiestnenou strelou nechytatelne do domácej siete. Po zápase si hostia vyslúžili potlesk z oboch táborov a Belušania odchádzali domov cez Váh oveľa spokojnejší.