Muži si zastrieľali na Prečín

V úvodnom domácom stretnutí jari sa v oblastnom derby zrodila jednoznačná výhra Beluše.

TJ Kovo Beluša 6-1 TJ Partizán Prečín
  (3-0)
41. Matej Gorelka   61. Michal Vrábel (pen.)
  červené 89. Ľuboš Gajdošík (2 ŽK)
Ciesar - Martinka, Gorelka, Vavrík Pav. (C), Gažo J., Hrnčík, Zapotoka (69. Strapko), Novisedlák, Gažo P. (57. Mikuška), Jurga (78. Masárik), Vavrík F.   Bartek - Hedera (56. Papšo), Vrábel (72. Vadovský), Kaprálik, Gajdošík Ľ., Boško, Orávik, Gajdošík V., Gajdošík P., Hybben (C), Čelko (56. Michalec)
Rozhodcovia: Dolník, Ferenczi, Révai
Delegát: Burza

V stretnutí s Prečínom mala podľa očakávaní od úvodu navrch domáca Beluša. P. Gažo neuspel hlavou a neskôr netrafil dva sľubné strieľané centre do malého vápna. Novisedlák z druhej vlny nastrelil obrancu, Jurga minul loptu a Novisedlák za ním namieril nad. Po polhodine hry Gorelka hlavou nenamieril presne, P. Gažove zakončenie do prázdnej brány znemožnil Bartekov mierny teč, a následne najaktívnejší strelec Beluše, P. Gažo, hlavičkoval nad. Želaný zlom prišiel v 41. minúte, keď sa Gorelka zavesil do vzduchu po rohovom kope a nedal Bartekovi šancu. Hneď na to prišli chvíle nováčika v belušskom tíme, F. Vavríka, ktorý v poľahky premenil svoj nájazd a o minútu neskôr poslal oblúčik ponad vybehnutého gólmana, čím uzavrel polčasový stav 3-0.

Po zmene strán stále hýril aktivitou F. Vavrík - najskôr išla jeho krížna strela tesne vedľa, v ďalšom nájazde sa dostal za Barteka, pred prázdnou bránou ale namieril do bočnej siete. V 54. minúte sa konečne dočkal P. Gažo, ktorého umiestnený pokus sa zatrepotal v sieti na 4-0. Beluša sa mierne uspokojila a hostia začali hrýzť. Po chybe obrany hasil na čiare Martinka, v ďalšom nedorozumení ale musel Gorelka zatiahnuť ručnú brzdu v pokutovom území a Vrábel sa z bieleho bodu nemýlil. Gól Belušu opäť naštartoval. Hrnčík bez prípravy bránu netrafil, Martinka sa vrútil do nájazdu, no Barteka si nedokázal obhodiť. Mikuška bránu netrafil, v 76. minúte vyslal Strapko nevýraznú strelu, ktorá nakoniec vyústila do rohového kopu, pri ktorom J. Gažo nikým nekrytý pohodlne zvýšil hlavou na 5-1. Masárikovu prudkú hlavičku po priamom kope zneškodnil Bartek, Mikuška sa rútil v brejku, no miesto strely zvolil nepresnú prihrávku. So záverečným hvizdom si ešte na center nabehol Gorelka a upravil výsledok na zaslúžených 6-1 pre Belušu.