TJ Kovo Beluša 1-4 FC DAC 1904 Dunajská Streda

Ciesar - Janček (26. Oravec), Cisár, Čačko, Novisedlák (C), Gašpar, Levai (70. Meliš), Ďuriš, Hrenák, Mišutka, Gorelkao

Slančík – Šimčák, S. Kone, Šatka (70. Špiriak), Záhumenský – M. Vida, Bilenkyi, Herc, Pačinda (K), Divkovič (75. Davis) – Bayo (68. K. Vida)

Rozhodcovia: Sedlár, Hancko, Budáč
Delegát: Kopča

Úvod zápasu vyšiel domácim futbalistom, ktorí sa po vlastnom góle Koneho ujali vedenia 1-0. O štyri minúty neskôr bolo vyrovnané, keď sa za pomoci brvna presadil hlavičkou Bayo 1-1. Priebeh prvého dejstva poznačilo nepríjemné tržné zranenie Jančeka, pre ktorého sa zápas skončil už v 26.minúte. DAC si do prestávky vytvorilo ešte dve sľubné príležitosti. Pačindovu tečovanú strelu Ciesar skvele vytlačil na roh a pri gólovej šanci Divkoviča opäť čaroval Ciesar.
Po zmene strán to najskôr skúšal z priameho kopu Novisedlák, ale lopta do Slančíkovej siete nezapadla. Na druhej strane Ciesar pri výkope smolne nastrelil Baya, ktorý poľahky do odkrytej poslal hostí do vedenia 1-2. O pár minút mohol vyrovnať Oravec, ale Slančíka nahradil na bránkovej čiare Bilenkyi. Zlom zápasu prišiel v 62.minúte. Gorelka v tutovke trafil len do brankára a z následnej akcie súpera zakončil pekný protiútok Pačinda 1-3. O päť minút neskôr po rohovom kope skompletizoval hetrik osamotený Bayo a o osude stretnutia bolo rozhodnuté. V záverečnej štvrťhodine sa domáci snažili skorigovať nepriaznivý stav, ale šance Meliša a Gorelku ostali nevyužité. Beluša predviedla proti favoritovi sympatický výkon a v pohári končí so vztýčenou hlavou.

Po zápase: (zdroj dac.sk)

Dušan Kramlík, Beluša: „Vypadli sme so zdvihnutými hlavami. Vedeli sme, na čo máme a načo má súper. Chceli sme ešte viac potrápiť DAC, ale naše plány narušilo zranenie a druhý gól súpera, ktorý nepridal chalanom na psychike. Zápas sme však odmakali v rámci svojich možností. S pohárom sme sa rozlúčili so cťou, takže môžeme byť spokojný. Miestni ľudia brali tento zápas ako športový sviatok. Splnilo to svoj účel, ľudia odchádzali domov spokojní, videli dobrých futbalistov. Bola to fajn streda.“

Peter Hyballa, DAC: „Vedúci gól domácich spôsobil na nás šokujúco. V týchto pohárových zápasoch je cieľom favorita streliť v úvodných 25 minútach dva-tri góly, čo je však málo pravdepodobné. Za stavu 1:0 sme museli zabojovať, súhra medzi jednotlivými formáciami nebola najlepšia. Napádanie tiež nebolo podľa mojich predstáv a logicky, ani motivácia nedosiahla úroveň z derby proti Trnave. Prvé pohárové kolá sú v každej krajine veľmi podobné. Dôležitým momentom bol vyrovnávajúci gól a cez polčas som hráčov nabádal, aby zvýšili tempo. Pačinda hral veľmi dobre na poste desiatky medzi útočnými líniami. Bayo pri vedúcom góle výborne napádal brankára a po tomto momente už išlo všetko ako malo. V posledných tridsiatich minútach sa prejavil aj rozdiel v kondičnej pripravenosti. Budúci týždeň odohráme ďalší pohárový duel, ktorý takisto nebude jednoduchý.“