Muži nezvládli prestrelku v Stankovciach

V divokom stretnutí ťahali Belušania po dvoch pokutových kopoch za kratší koniec.

Trenčianske Stankovce 4-3 Beluša

Polčas: 2-1

Góly: 32., 64. Polek Marek, 43., 82. Puna Silvester (oba z pen.) - 19. Pšenák Miloš, 50. Jurga Igor, 59. Vavrík Peter

Žltá karty: 49. Bulko Pavol - 42. Ciesar Jozef, 71. Ondrička Štefan, 85. Gažo Peter

Červená karta: 80. Ciesar Jozef (po 2 žltých)

Zostava Stankoviec: Tretinár - Ježík (87. Hrbas), Turaj, Bulko, Hudec, Barčiak, Polek, Puna, Krasňan (60. Poruban), Záhumenský (46. Ďuráči), Kvasnica

Zostava Beluše: Ciesar - Gažo P., Strapko (66. Kucharík), Vavrík Pav., Jurga, Novisedlák, Vavrík Pet. (70. Kujaník), Ondrička, Hoppan (81. Opat), Hrnčík, Pšenák

Rozhodcovia: Darnadi, Božík, Studený

Delegát: Franek

Beluša začala aktívnejšie, pred Gažom v poslednom okamihu hasil Bulko a strele z diaľky od Pet. Vavríka chýbala potrebná razancia. Gažo poslal pekný center za obranu, ktorý našiel Pšenáka a ten v úniku s prehľadom prekonal Tretinára. Prvá šanca Stankoviec prišla až po pol hodine hry, ale Záhumenský zoči-voči Ciesarovi nedokázal zakončiť. Na druhej strane sa ocitol v podobnej šanci Pet. Vavrík a taktiež nerozvlnil sieť. V 32. minúte sa domácim podarilo vyrovnať, keď z päťky Polek nedal Ciesarovi šancu. Novisedlák mal v strede dostatok priestoru, ale jeho strelecký pokus zblokovala domáca obrana. V 43. minúte postranný rozhodca signalizoval faul Ciesara v pokutovom území a hlavný arbiter na jeho pokyn nariadil pokutový kop v prospech Stankoviec, ktorý Puna rutinérsky premenil a uzavrel na polčasových 2-1.
Do druhého dejstva naši vstúpili so snahou rýchlo streliť gól, ale po ruke jedného z domácich obrancov rozhodca odpustil Stankovciam pokutový kop. V 50. minúte Jurga umiestnenou strelou z priameho kopu vyrovnal na 2-2. O desať minút neskôr už Beluša opäť viedla, keď po Hrnčíkovej prihrávke Pšenák trafil len golmana, no dorážku už Pet. Vavrík upratal do siete. Gólostroj pokračoval aj na druhej strane, keď Polek z priameho kopu namieril do šibenice. Nepresné verdikty rozhodcovskej trojice zvyšovali nervozitu v hľadisku a taktiež aj na trávniku. Všetko to vyústilo až do momentu, keď Ciesar síce centrovanú loptu skryl v náručí, ale vo výskoku jednu nohu zdvihol príliš vysoko a na pokyn postranného šiel predčasne pod sprchy. Nasledoval ďalší pokutový kop, ktorý mal prívlastok „víťazný“, druhý gól Poleka znamenal cenné tri body z ktorých sa tešia domáci.