Mladší žiaci podľahli Rudnu vysokým rozdielom

Napriek tomu, že vsietili úvodný gól, prehrali mladší žiaci doma 1-8.

Beluša 1-8 Nitrianske Rudno

Polčas: 1-3

Góly: 15. Kazík Andrej - 20., 52. Sobota Šimon, 25., 44. Mazán Matúš, 28., 58. Horváth Michal, 42. Blaho Artur, 48. Olejka Dominik

Zostava Beluše: Fojtík - Bakoš, Belobrad, Havranec, Kazík, Prostredný, Štefanec, Rybanský - Huťová, Ragula, Gabriš, Pavlacová, Kucharíková

Zostava Rudna: Bačík - Vajda, Mazán, Horváth, Jurík, Blaho, Horniak, Hatványi - Sobota, Olejka

Rozhodca: Janček

Už v úvode stretnutia Bakoš upratal loptu na vlastnú žrď a Blaho neprekonal Fojtíka. Po rohovom kope nevyužila Beluša závar v pokutovom území súpera a z následného protiútoku Fojtík vyrážal strelu Rudna. V 15. minúte Kazík prekvapil brankára oblúčikom z diaľky a otvoril skóre. Mazánov zdanlivo neškodný pokus narobil Fojtíkovi problémy a nepokrytý Sobota v 20. minúte pohodlne vyrovnal. Ďalšiu Sobotovu strelu Fojtík vyrazil, na pokusy Mazána a Horvátha ale nestačil, a tak sa išlo do šatní za stavu 1-3.

Po polčase nedostali za Fojtíkov chrbát loptu Horváth ani Blaho, Mazán strieľal do žrde. V 42. minúte zvýšil Blaho krížnou strelou na rozdiel triedy a Beluša sa úplne zosypala, ako tomu bolo zvykom v minulej sezóne. Striedanie brankárov nepomohlo, aj Harvanec inkasoval 4 góly - svoje štatistiky zápasu si vylepšili Sobota, Mazán a Horváth, do streleckej listiny sa zapísal aj Olejka. Jedinú šancu Beluše mal v 2. polčase Belobrad, ktorý sa po Huťovej vysunutí rútil sám na brankára, jeho pokus ale Bačík zneškodnil.

Čo zo začiatku vyzeralo ako sľubný zápas pre mladších žiakov, skončilo nakoniec ďalšou belušskou katastrofou.