Krutá prehra mužov v derby

Beluša doplatila na nevyužité šance a gólom zo záveru stretnutia prehrala v derby s Lednickými Rovňami 0-1.

64. Miroslav Mikuška

Ciesar - Jurga, Schiszler, Vavrík Pav.(C), Martinka, Gažo (71. Vavrík F.), Novisedlák, Ďuriš (61. Bielik), Mikuška (69. Gajdošík), Hrenák, Gorelka

Bačík - Kollár, Chmelík (C), Detko (90. Pokorný), Lipták (90. Červený), Riečičiar (24. Prekop – 82. Pišta), Púček, Poláček, Híreš, Buček M., Krištof

Rozhodcovia: Valent, Ábel, Štrba
Delegát: Gábor

Beluša sa musela v derby zaobísť bez Petra Mišutku, ktorý sa zranil v zápase proti Gabčíkovu. Úvodné minúty patrili hosťom. Buček zo 16-ky prestrelil bránu a Detko z diaľky Ciesara neprekvapil. V polovici prvého dejstva prišla silná 5-minútovka domácich. Po Novisedlákovom centri sa na zadnej žrdi dostal k lopte Gorelka, ale skóre sa nemenilo, keďže najlepší belušský strelec trafil len do tyčky. V 29.minúte mohol otvoriť skóre Mikuška, ale v gólovke zoči-voči Bačikovi neuspel. O minútu neskôr sa opäť triasla bránková konštrukcia, keď Gorelkov tečovaný pokus pristál len na brvne.
V 55.minúte Gažo mohol otvoriť skóre, ale na Gorelkov center v sklze nedočiahol. Na druhej strane pohrozili hostia Bučekom, ale skvelý Ciesar držal bezgólový stav. Hrenákov a Bielikov pokus nemieril do priestoru troch žrdí a závar v 16-ke hostí nikto z domácich nepotrestal. Spolupráca dvoch striedajúcich hráčov Beluše mohla priniesť vedúci gól, ale po centri F. Vavríka sa po Bielikovej hlavičke vyznamenal hosťujúci brankár. Detko v šanci z päťky netrafil bránu a Novisedlákovu tečovanú strelu Bačik skryl v rukaviciach. Bielik našiel skvelou prihrávkou pred bránou Gajdošíka, ale ani ten na golmana Rovní nevyzrel. Keď sa už zdalo, že oblastné derby sa skončil bezgólovou remízou, tak prišiel nečakaný úder sklárov. Chmelíkovi sa v dobrej pozícii lopta zamotala medzi nohami, ale nakoniec stihol vymyslieť geniálnu prihrávku na osamoteného Detka, ktorý gólom do prázdnej brány zabezpečil Lednickým Rovniam šťastné, ale určite cenné víťazstvo z Beluše.