Holíček štyrmi gólmi zostrelil Imeľ

Muži zvíťazili v sedemgólovej prestrelke 4-3, štyrmi gólmi sa blysol Roman Holíček

červené 17. Tomáš Balogh (2ŽK)

Vangel – Janček, Jánošík, Schizsler, Beňo, Holíček (83. Bartoš), Gašpar, Gajdošík (70. Ďuriš), Gáborík (83. Derka), Hrenák (C), Mišutka (70. Bryndziar)

Balogh - Hübsch (C), Sádovský, Sobolevskyi, Oršolík (86. Bacigál), Gál (63. Máté), Darázs (81. Csontos), Varga, Straňák (72. Boros), Jurkáček (20. Cvik), Beke

Rozhodcovia: Bezák, Šandrik, Mokrý
Delegát: Gróf
Diváci
100

Zápas sa mal pôvodne hrať ešte na jeseň, ale pre karanténu v tíme hostí sa duel odložil. Stretnutie začalo v svižnom tempe. Gálov pokus zblokovala domáca obrana a Gáboríkova hlavička skončila na brvne. Hostia sa ujali vedenia už v 3. minúte, keď sa krásnou strelou z diaľky prezentoval Gál 0-1. Beluša mohla odpovedať Schiszlerom, ale jeho prízemná strela tesne minula ľavú žrď Baloghovej brány. V 10. minúte už ukazovateľ skóre signalizoval prekvapivé vedenie Imeľa 2-0, po centri zo štandardnej situácie sa hlavou presadil kapitán Hübsch. Dôležitý moment celého stretnutia prišiel po štvrťhodine hry. Sobolevsky fauloval v pokutovom území Hrenáka a z nariadenej penalty znížil na 1-2 Holíček. Brankár Balogh ihneď po góle odkopol loptu mimo hraciu plochu, začo videl od hlavného rozhodcu žltú kartu. A keďže pár sekúnd predtým bol za slovné napadnutie rozhodcu už žltou kartou napomínaný, zápas sa pre neho skončil predčasne. Imeľ tak dohrával v desiatich. Do brány išiel Cvik a z ihriska odišiel Jurkáček. Hosťom mohol prinavrátiť dvojgólové vedenie Gál, ale na konci rýchleho protiútoku hlavičkoval nad. Na druhej strane bol blízko k vyrovnaniu Gajdošík, no z päťky prestrelil bránu súpera. Beluši sa podarilo vyrovnať pár sekúnd pred prestávkou, tečovanou strelou spoza šestnástky sa presadil Holíček 2-2. Po zmene strán sa Holíčekovi podarilo skompletizovať hetrik v 56. minúte, keď jeho prízemný pokus skončil až v sieti 3-2. To však nebolo od belušského záložníka všetko. O šesť minút neskôr tretíkrát napriahol spoza šestnástky a opäť prekonal Cvika 4-2. Hostia ešte v samom závere skorigovali po signály zo štandardnej situácie, hlavou Vangela prekonal Sobolevskyi 4-3. V závere si Beluša umnou hrou tesné vedenie udržala a teší sa z úspešného vstupu do jarnej časti.

PO ZÁPASE:

MILOŠ PÚČEK (tréner FK Beluša): Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi. Zápas sa však pre nás nezačal vyvíjať priaznivo. Po Gáborikovom brvne platilo pravidlo nedáš-dostaneš a Imeľ sa dostal do vedenia. Následne súper rýchlo navýšil svoje vedenie na 2-0. Pre nás dôležitý moment zápasu prišiel, keď Holíček znížil z penalty a brankár súpera za nešportové správanie videl červenú kartu. Od tohto momentu sa obraz hry zmenil. Imeľ sa viac stiahol a spoliehal sa na rýchle protiútoky. Dôležité bolo, že sa nám podarilo vyrovnať ešte do prestávky. V druhom polčase sme nastúpili s odhodlaním dokonať obrat. Vďaka dvom gólom Romana Holíčeka zo strednej vzdialenosti sa nám to aj podarilo. Streliť štyri góly z pozície šestky je naozaj nevídaný počin, za čo mu patrí veľká gratulácia. Mrzí ma, že sme za stavu 4-2 nenavýšili vedenie a v závere sme si zápas zbytočne skomplikovali. Tieto úvodné zápasy bývajú zvyčajne nervóznejšie, a preto sú tri body o to cennejšie.

ROMAN ZIMA (tréner TJ Imeľ): Vzhľadom na priebeh zápasu nás veľmi mrzí, že si dnes odtiaľto neodvážame ani bod. Na súpera sme sa pripravili veľmi dobre a myslím si, že nám to aj solídne vychádzalo. Hneď v úvode sme vyhrávali 2-0, potom však prišlo zaváhanie v pokutovom území, penalta a následne aj skrat nášho brankára. Tento moment výrazne ovplyvnil celý zápas. Po vyrovnanom polčase sme aj v oslabení chceli nejakým spôsobom potrápiť Belušu. Kvalita súpera sa však po zmene strán prejavila, keď sme inkasovali hneď dva góly. Hoci sme v závere znížili, no na viac sme už zrejme nemali ani sily.

ROMAN HOLÍČEK (hráč FK Beluša): Po dlhej zimnej prestávke sme odohrali náročný zápas. Nezachytili sme úvod stretnutia a veľmi rýchlo sme prehrávali 0-2. Miško Hrenák však vybojoval penaltu, ktorou sme sa vrátili do stretnutia. Navyše sa ich brankár nechal hlúpo vylúčiť, čo nám určite pomohlo. Súpera sme zatlačili, presilovku využili a úspešne sme zápas dotiahli do víťazného konca. Neviem, či som vôbec strelil štyri góly za celý môj futbalový život, nie to ešte v jednom zápase. Samozrejme, góly ma tešia. Nebolo to však len o mne. Penaltu vybojoval Miško Hrenák a tiež mi aj pekne pripravil ďalšie dva góly. Dôležité sú však tri body a verím, že nás toto víťazstvo nakopne do ďalších zápasov.