Dorastenci si poradili s Bolerázom

Na belušskom trávniku sa zrodilo domáce víťazstvo o 2 góly.

Beluša 4-2 Boleráz

Polčas: 3-1

Góly: 2. Bulejčík Andrej, 36. Moško Martin, 41., 49. Polacký Matej - 8. Klimo Erik, 84. Čech Ľubomír

Žlté karty: 61. Binka Marek - 68. Sersen Marcel

Zostava Beluše: Bajza - Turza (50. Hanidžiar I.), Medvedík (76. Vavrík), Binka, Koiš - Bulejčík (61. Hromka), Jarabica, Škulec, Polacký - Hlúbik, Moško (61. Konečný)

Zostava Bolerázu: Messinger - Kostolanský I., Kostolanský M., Danišovič (55. Tanáč), Sersen (68. Záhora), Greguš, Komárek, Matula (79. Klementovič), Čech, Klimo, Križan

Rozhodcovia: Papuča, Oselský

V súboji s Bolerázom sa Beluša ujala vedenia už v 2. minúte po individuálnom prieniku Bulejčíka. Netešila sa ale dlho. Po priamom kope lízol hlavou loptu Klimo, Bajza ju bezpečne púšťal na odkop od brány, no nakoniec od žrde sknčila v sieti. Strely domáceho celku mierili vysoko nad, Klimo sa preštrikoval cez Medvedíka a Koiša, Bajza ale vytiahol dobrý zákrok a následne si poradil aj so strelou Križana. Polackého strelu znežkodnil Messinger, ktorý si poradil aj s Moškovou dorážkou. V 36. minúte sa už ale kanonier posledných zápasov nemýlil, našiel si v 16-ke streleckú pozíciu a nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu. Peknou strelou z rohu veľkého vápna zvyšoval v 41. minúte Polacký už na 3-1. Pred prestávkou ešte Križan v dobrej pozícii tesne minul Bajzovu bránu.

Po zmene strán dostal Polacký loptu na krídlo, prešprintoval obranu a ľavačkou pohodlne k bližšej žrdi upravil na 4-1. Domáci tlačili, no začali sa zbytočne ponúkať v 16-ke neadresnými prihrávkami a šance začali prichádzať na druhej strane. Podobný priamy kop, akým sa Bolerázu podarilo skórovať, opečiatkoval Bajzovu žrď a závar sa súperovi do brány upratať nepodarilo. Klimove strely išli mimo, jeden center ale Bajza trestuhodne podbehol a útočník Bolerázu ho ešte trestuhodnejšie zahlavičkoval do brvna. Jarabicova hlavička nenašla priestor brány a v závere vykresal nádej Čech gólom na 4-2.

K zbytočnej dráme už ale našťastie nedošlo a dorast doma vyťažil zo stretnutia plný počet bodov.