TJ Priehrada Nitrianske Rudno 2-1 TJ Kovo Beluša
  červené

77. Marek Binka (2 ŽK)

Oršula - Harag, Katrena, Michal (73. Lokaj), Petráš, Gaál, Trepáč (90. Hnáth), Mikula, Hronec (84. Jurík), Cebák (C), Šidlo (65. Šegul)   Fojtík - Bednár (83. Gavlak), Binka, Kučmín, Kuruc (54. Štefún), Hrubo, Bulejčík, Ciesar, Pilát, Mušák (C), Granzer
Jakubis, Švolík

Dorastenci cestovali na dohrávku do Nitrianskeho Rudna, kde sa zápas 5.kola pôvodne odložil pre nespôsobilosť hracej plochy. Popravde o spôsobilosti podmočeného bahnistého terénu by sa dalo polemizovať aj v čase dohrávaného stretnutia. V úvode boli aktívnejší hostia, ale niekoľko sľubných útokov do zdarného konca nedotiahli. Faul na Ciesara na hranici pokutového územia rozhodca neposúdil ako penaltový a nariadil len priamy kop. Oršula priamy kop vyrazil len pred Hruba, ktorý z voleja trafil len obrancu stojaceho pred bránkovou čiarou. Domáci pohrozili v polovici prvého dejstva prudkou strelou z diaľky, ktorá skončila na tyčke Fojtíkovej brány. Na druhej strane Hrubo hlavičkou poslal do samostatného nájazdu Piláta, ktorý ale domáceho brankára neprekonal. V 42.minúte sa Nitrianske Rudno ujalo vedenia, keď sa osamotený Petráš presadil nevýraznou strelou k zadnej tyčke 1-0.
Do druhého dejstva vstúpila Beluša s cieľom, čo najrýchlejšie vyrovnať skóre, ale druhý gól domáceho mužstva jej tieto plány výrazne prekazil. V 48.minúte potrestal zmätky v hosťujúcej defenzíve gólom do prázdnej brány Harag 2-0. Líder súťaže sa ani za nepriaznivého stavu nevzdával, ale gólové šance sa na ťažkom teréne rodili len sporadicky. V 60.minúte sa Beluši podarilo vsietiť kontaktný gól, keď sa prudkou strelou spoza 16-ky prezentoval kapitán Mušák 2-1. O niekoľko minút mohol vyrovnať Hrubo, ale z päťky trafil volejom len obrancu. Beluša vsadila všetko na útok, čo domáci využili na niekoľko nebezpečných brejkov. Po jednom z nich domáci zahrávali priamy kop, ktorý Fojtík vytlačil do brvna. Od 77.minúty hostia museli dohrávať v desiatich, keď sa po dvoch zbytočných žltých kartách v krátkom slede predčasne porúčal pod sprchy Binka. Domáci celok sa v záverečnej časti nikam neponáhľal a taktickými striedaniami záver zápasu rozkúskoval. Beluši sa aj napriek veľkej snahe v oslabení vyrovnať nepodarilo, a tak si pripisuje prvú prehru v novom ročníku.