Beluša zvládla súboj jari a v derby zdolala Lednické Rovne 5-1.

TJ Kovo Beluša 5-1 ŠK Crystal Lednické Rovne
65. Marek Binka
  žlté 55. Marek Domin
Bajza - Medvedík (C), Binka (84. Bednár), Hrubo, Bulejčík, Šebík (89. Slávik), Hlúbik (74. Štefún), Bielik, Mušák, Pilát, Hromka (74. Gavlak)     Ježo - Levko (60. Huňa), Strapko, Piaček (46. Pilný), Pihík, Vajdík (67. Čerňan), Bednár (C), Hajný, Páleš, Domin (60. Egly), Kojtal
Hrenák, Ďurčo

Opäť raz mala Beluša exportný vstup do stretnutia, keď sa už v 1.minúte skóre menilo. V pokutovom území sa dostal k lopte Mušák a z prvej strely zápasu otvoril skóre 1-0. Bielikov pokus z priameho kopu minul ľavú žrď a Hlúbikova technická strela nemala gólové parametre. Bulejčík to skúšal z priameho kopu – mieril tesne nad a po peknej kombinácii domácich Bielik zvýšil na 2-0. O pár minút mohol byť rozdiel už trojgólový, ale Pilátov volej po Šebíkovej prihrávke vychytal Ježo. Hlúbik v gólovke z päťky trestuhodne prestrelil a nenavýšil polčasové vedenie 2-0.
Bajza bol počas celého prvého dejstva prakticky bez práce a v druhom dejstve sa očakávala zvýšená aktivita hostí. Namiesto nej, prišiel ďalší úder do plánov hostí, ktorí v 47.minúte inkasovali tretí krát. Najlepší strelec súťaže – Pilát unikol obrane hostí a zoči-voči Ježovi nezaváhal 3-0. Bielikov pokus brankára súpera neprekvapil a rovnako pozorný bol aj Bajza po strele Domina. V 60.minúte už ukazovateľ skóre signalizoval domáce vedenie 4-0, keď sa po úspešnom protiútoku druhý krát zapísal do listiny strelcov Pilát. Bielik v sľubnej pozícii volil namiesto zakončenia prihrávku, ktorá svojho adresáta nenašla. Neistý výbeh Ježa nepotrestal piatym gólom Šebík. Po peknom prieniku Bulejčíka v rohu ihriska sa dostal k zakončeniu Bielik, ktorému dopomohol dopraviť loptu do siete Binka a bolo 5-0. Hosťom sa podarilo skorigovať nepriaznivý stav v 69.minúte, keď sa peknou strelou k žrdi prezentoval Páleš 5-1. Záver dohrávaného stretnutia rozkúskovali striedania a Beluša sa môže tešiť z hladkého víťazstva v derby