Dorast oslávil majstrovský titul víťazstvom

Beluša doma oslávila historický postup do tretej ligy víťazstvom 2-1 nad Nemšovou.

TJ Kovo Beluša 2-1 FKS Nemšová
  (1-1)
35. Matej Mušák   30. Matúš Beňo
63. Miroslav Šebík
85. Andrej Bulejčík žlté 50. Norbert Majerský
    85. Milan Patka
Bajza K. - Medvedík, Binka (C), Hrubo, Bulejčík (85. Štefún), Šebík, Hlúbik (90. Gavlak), Bielik, Mušák (87. Bednár), Pilát (90. Meluš), Hromka     Hajný - Húdek (83. Mišák), Guga (C), Harušťák, Patka, Švajda, Majerský (64. Ambrož), Ďuriš (58. Kijačik), Vavruš, Beňo, Palman (58. Novosad)
Pavlačková, Opatovský

Dorastenci chceli osláviť ligové prvenstvo výhrou nad Nemšovou a už od úvodu sršali domáci aktivitou. Prvú šancu mal už v prvej minúte Šebík, ale jeho individuálny prienik gólom neskončil. Hrubo v dobrej pozícii pálil nad a o pár minút neskôr ho vychytal Hajný. Po Bielikovej šanci sa dostal k odrazenej lopte Pilát, ale v gólovej šanci netrafil odkrytú hosťujúcu bránu. Bulejčíkov priamy kop brankár vyrazil na roh a po niekoľkých nepremenených šanciach prišiel trest na druhej strane. Prvá vážnejšia príležitosť hostí, v ktorej Beňo po peknej kombinácii otvoril skóre stretnutia 0-1. O minútu neskôr mohol Pilát vyrovnať, ale jeho zakončenie nemierilo medzi tri žrde. V 35.minúte sa po rohovom kope dostal k hlavičkovému zakončeniu Mušák a skóre duelu dorovnal na 1-1. V 42.minúte mohli hostia strhnúť vedenie na svoju stranu, ale Palman po Húdekovej prihrávke nedostal loptu za chrbát K. Bajzu.
V druhom dejstve kvalita hry výrazne upadla a šance sa tvorili len sporadicky. Bulejčíkov pokus Hajného neprekvapil a Majerského v šanci skvele zastavil K. Bajza. Vavruš v gólovke nechal vyniknúť domáceho brankára a po presnej strele Šebíka sa Beluša ujala vedenia 2-1. Patka v sľubnej pozícii pálil nad a Hrubo po Pilátovej prihrávke nepridal tretí gól domácich. Hrubo napálil len do golmana Nemšovej a Hlúbik z dorážky pochodil rovnako. V závere to skúšal ešte striedajúci Kijačika, ale skóre sa už nemenilo a dorast môže oslavovať skvelý úspech belušského futbalu.