...LETNÁ PRESTÁVKA...
Čo bude ďalej?

Prinášame Vám prehľad odpovedí na otázky, ktoré Vás zaujímajú.


Už je to pomerne dlhá doba, čo sme sa na našom webe a sociálnych sieťach informačne odmlčali. Dôvod je prostý – futbal má stopku a je veľmi veľa otázok, na ktoré ani v súčasnosti odpovedať nedokážeme. V tomto článku sa však pokúsime zodpovedať aspoň niektoré z nich. Na našom oficiálnom Instagrame ste mali možnosť poslať nám Vaše otázky. A tu sú odpovede na tie najčastejšie...


1) Pôjde sa túto zimu na sústredenie do Turecka?
Odpovedá Rastislav Pagáč – člen výkonného výboru FK Beluša:

Napriek situácií, ktorú sme tu mali ešte v novembri a začiatkom decembra, sme sa rozhodli vycestovať na sústredenie do Turecka a to v termíne 22-29. január. Keďže sme nevedeli presne (a nevieme to ani dnes), kedy sa súťaž začne, ale napriek rôznym informáciám, že sa môže začať niekedy v polovici februára, sme nechceli riskovať cestovanie vo februári. Letenky sme mali zakúpené, hotel rezervovaný a dokonca sme mali potvrdený aj zápas 28. januára aktuálne s druhým tímom Prvej Čiernohorskej ligy FK DECIC TUZI. Napriek odhodlaniu vycestovať a absolvovať dobrú prípravu (keďže v Turecku boli doteraz obmedzenia minimálne) prišla pre nás 4. januára nepríjemná správa. Letecká spoločnosť Sun Express vplyvom zhoršujúcej sa situácie zrušila všetky januárové lety. Bohužiaľ sa táto skutočnosť dotkla aj nás a po dohode v klube sme náhrady nehľadali aj pre veľmi zlú situáciu, ako u nás aj vo svete, sme sa rozhodli sústredenie tento rok zrušiť. Urobilo to aj niekoľko našich prvoligových klubov. Situácia nás všetkých veľmi mrzí, ale veríme, že sa nám podarí dobre sa pripraviť na zvyšok sezóny aj u nás a budeme robiť všetko preto, aby sa nám vycestovať smer Turecko podarilo najneskôr o rok.

 

2) Funguje aktuálne tréningový proces v klube?
Odpovedá Ján Bakoš – prezident FK Beluša:

V zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok a hromadných podujatí č. 77/2020 uverejnenej vo Vestníku vlády SR dňa 31.12.2020 v spojení s uznesením vlády SR č. 808/2020 z 31.12.2020, s cieľom ochrany verejného zdravia v súvislosti so znížením rizika šírenia ochorenia COVID-19, je spoločný tréningový proces od 1.1.2021 do 24.1.2021 v klube zrušený. Tréningy a športové aktivity môžu hráči a hráčky uskutočňovať len na základe výnimky zo zákazu vychádzania podľa bodu B.1., bod 12. uznesenia vlády SR, a to individuálne v rámci okresu, pričom individuálny tréning znamená, že okrem členov spoločnej domácnosti sa športovej aktivity nezúčastňujú iné osoby (napr. tréner).
 

3) Nastali cez zimu nejaké zmeny v kádri mužov?
Odpovedá Dušan Kramlík – hlavný tréner A-mužstva FK Beluša:

Minimálne zmeny v kádri určite nastanú. Do zimnej prípravy s A-mužstvom sa tiež zapoja aj niektorí dorastenci. Všetko ohľadne príchodov a odchodov však budeme riešiť až keď sa začne tréningový proces. 

 

4) Kedy budú môcť začať trénovať deti?
Odpovedá Kristína Šulíková – trénerka mládeže FK Beluša:

Tréningový proces našej mládeže, t.j. prípravka U11, mladší žiaci U13 a starší žiaci U15, sme sa snažili aktívne držať čo najdlhšie. Veľa našich detí funguje na online výučbe a väčšinu dňa trávia zavretí doma. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sme natiahli náš tréningový proces až do 17. decembra. Počasie bolo priaznivé a preto sme mládež nechceli ukrátiť o tréningové jednotky. Trénovali sme v „normálnom“ režime, na ktorý sme už boli zvyknutí. S mladšími žiakmi U13 a staršími žiakmi U15 sme trénovali trikrát do týždňa. Prípravka U11 trénovala dvakrát do týždňa. Samozrejme, rešpektovali sme všetky obmedzujúce nariadenia. Na záver jesenného tréningového procesu sme sa s deťmi rozlúčili vo vianočnej atmosfére a obdarili ich darčekmi. Za zaobstaranie tortičkových Marleniek by som sa chcela veľmi pekne poďakovať p. Pagáčovi. Vďaka patrí aj prezidentovi klubu p. Bakošovi, ktorý zaobstaral rúška s logom klubu pre všetky naše družstvá. Tréningový plán v novom roku sme chceli zahájiť už 4. januára, v takom režime ako doposiaľ. Žiaľ, nepriaznivá situácia, ktorá tu momentálne panuje, nám prípravu spustiť neumožnila. Tréningový proces je aktuálne prerušení minimálne do 24. januára. Súčasná situácia je mimoriadne vážna a netrúfam si ani len odhadnúť, kedy začneme trénovať. Rada by som si zachovala moju „tradíciu“ a začala tréningový proces medzi prvými dedinami a mestami v okolí. Pevne verím, že sa s deťmi už čoskoro uvidím a budeme sa môcť plnohodnotne pripravovať na jarnú časť sezóny. Tá, už dúfam prebehne bez výraznejších obmedzení a dokončí sa tak, ako sme boli zvyknutí v predchádzajúcich ročníkoch. 

 

5) Ako bude vyzerať zimná príprava? Budú sa hrať aj prípravné zápasy?
Odpovedá Dušan Kramlík – hlavný tréner A-mužstva FK Beluša:

Tréningový proces v klube je momentálne pozastavený a nevieme ani kedy sa začne. Prípravné zápasy sme mali zatiaľ naplánované proti Dubnici, Lednickým Rovniam a Kysuckému Novému Mestu. Avšak, či ich odohráme to si v momentálnej situácii vôbec netrúfam povedať. Tým, že nám odpadlo sústredenie v Turecku sme prišli aj o kvalitnú konfrontáciu so zahraničnými súpermi. Počkáme na uvoľnenie opatrení a následne budeme ďalšie zápasy riešiť v závislosti od situácie. 

 

6) Ako je na tom klub finančne? Cíti dopad koronakrízy?
Odpovedá Ján Bakoš – prezident FK Beluša:

Vďaka pochopeniu obecného zastupiteľstvu obce Beluša, sponzorom ale i 2% z dane, ako i členským príspevkom členov klubu, klub minulý rok po finančnej stránke zvládol vcelku dobre. Potešujúce je, že sa mu podarilo zlikvidovať, uhradiť všetky resty (neuhradené pohľadávky voči nemu) z roku 2019. Zostali nám síce neuhradené pohľadávky z roku 2020, ale v porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o pokles okolo 70 až 80%. Nelichotivú finančnú situáciu v kluboch sa snaží riešiť i SFZ, kde napríklad nám kompenzoval straty v družstve žien vo výške 1605,-eur. Ako bude finančne vyzerať rok 2021? Verím, že dobre a že prísľuby Obce Beluša, sponzorov, ako i príspevky z 2% z dane, spoločne s členskými príspevkami členov klubu nám náš plánovaný rozpočet na rok 2021 pokryjú. Takže teraz s konečnou platnosťou povedať, ako na tom klub finančne je nie je možné. Je to z toho dôvodu, že finančný príjem je zatiaľ v teoretickej rovine, ale nie je na účte klubu.
 

7) Kedy a akým spôsobom bude pokračovať rozbehnutá ligová sezóna?
Odpovedá Dušan Kramlík – hlavný tréner A-mužstva FK Beluša:

Ohľadom pokračovania súťaže s nami zo zväzu nikto nekomunikoval. Musíme počkať a uvidíme, ako to dopadne.

 

8) Bude tento rok reorganizácia? Aké sú naše ciele?
Odpovedá Dušan Kramlík – hlavný tréner A-mužstva FK Beluša:

Našim cieľom je konečne sa dostať na ihrisko a znova začať trénovať a hrať zápasy. Takže reorganizácia súťaže je snáď jediné, čo nás aktuálne vôbec netrápi.

 

9) Kedy sa uvidíme spoločne na zápasoch?
Odpovedá Ján Bakoš – prezident FK Beluša:

Toto je otázka, na ktorú by som aj ja rád počul konečnú odpoveď. SFZ a ZsFZ majú vraj pripravených viacero variantov, ako by sa mali dohrať majstrovské súťaže, ktorých oficiálne znenie sme zatiaľ nedostali. Koncom mesiaca by malo byť stretnutie zástupcov klubov so zástupcami ZsFZ a SFZ, kde by sa malo rozhodnúť, ktorý variant, model sa bude realizovať. Ale všetko závisí od toho, aký bude celospoločenský vývoj na Slovensku s Covid-19. Som optimista a verím, že situácia sa už bude len zlepšovať, súťaže sa dohrajú a to postupne aj s divákmi, s ktorými sa budeme stretávať na futbalovom štadióne a radovať sa zo športových výkonov a úspechov hráčov, hráčok jednotlivých družstiev. Veď ten šport robíme pre nich, pre divákov a bez ich účasti v hľadisku to nie to „pravé orechové“. Do skorého videnia na majstrovských stretnutiach našich futbalových družstiev.

 


Mrzí nás, ak sa v článku nenachádza odpoveď na Vašu otázku, ktorú ste nám cez sociálnu sieť zaslali. Je to z dôvodu, že ju zodpovedať nedokážeme alebo je otázka irelevantná k aktuálnej situácii. Na všetky otázky sme zaslali odpovede aspoň formou súkromnej správy. 

 

foto: ilustračné (eurosport.com)

Miňo Hrubo, 9.1.2021

 

 

 

Tabuľka
# Mužstvo V R P Skóre Body
1. Pov. Bystrica 23 4 2 73:21 73
2. Myjava 24 4 4 57:22 67
3. Beluša 18 6 5 50:24 60
4. Šaľa 15 4 10 59:32 49
5. Malženice 13 8 8 52:36 47
6. Kalná nad H. 12 9 7 39:38 45
7. Galanta 12 7 10 45:39 43
8. N. Mesto n.V 11 6 12 39:33 39
9. V. Ludince 11 5 13 43:44 38
10. Častkovce 10 7 12 46:37 37
11. N. Zámky 11 4 14 37:47 37
12. Marcelová 9 9 11 32:29 36
13. Imeľ 9 8 12 33:44 35
14. Led. Rovne 8 4 17 21:41 28
15. Z. Moravce B 7 5 17 32:70 26
16. Nitra 8 1 19 39:59 25
17. Partizánske 5 7 17 30:61 22
18. Levice 4 8 17 23:73 20

Strelci
1. Roman Holíček  8 
2. Michal Hrenák 7
  Adam Gáborík 7
4. Adam Cisár 5
5. Sebastián Derka 4
  Marek Gajdošík 4
  Peter Jánošík 4
8. Branislav Ďuriš                          3
9. Roman Gašpar 2
  Patrik Schiszler 2
  vlastný 2
12. Peter Mišutka 1
  Adam Kukučka 1