Pripomeňme si našu cestu za prvenstvom v IV.lige severozápad.

Belušská púť za triumfom v lige krok za krokom...

Lenka Ondrášková (predsezónna spoločná fotka)

KROK 1 /  "Úspešná letná príprava."

Prvou zástavkou našej púte je letná príprava pred sezónou 2015/16. Muži odohrali 5 prípravných zápasov zo súpermi: Kysucké Nové Mesto, Krásno nad Kysucou, Púchov, Horný Hričov a Chocholná-Velčice s celkovým skóre 19-3. Domáca predsezónna generálka s Chocholnou vyšla na výbornú - Beluša zvíťazila 6-0.

Lenka Ondrášková (Beluša-Chocholná/Velčice)

KROK 2 /  "Rýchly koniec v Slovnaft Cupe."
NOVÁ DUBNICA 2-0 BELUŠA (2-0)
Klub sa po prvý krát rozhodol zabojovať o postup v Slovnaft Cupe, žiaľ aj napriek tomu Beluša zápas v Novej Dubnici nezvládla a so slovenským pohárom sa rozlúčila už v 1.kole. S odstupom času nám táto prehra možno aj pomohla, keďže sme sa mohli plne koncentrovať na ligové zápasy.
Miňo Hrubo (archiv.fkbelusa.sk)
KROK 3 / "Nervy drásajúce derby na úvod."
BELUŠA 3-2 NOVÁ DUBNICA (1-1)
-góly: Vavrík Peter, Novisedlák Erik, Gažo Jaromír
V priebehu pár dní prišla akási odveta za porážku v pohári. Muži odčinili neúspech z pôdy súpera a úvodný duel novej ligovej sezóny úspešne zvládli.

Lenka Ondrášková (Beluša-Nová Dubnica)

KROK 4 /  "Pocit krivdy z Prečína."
PREČÍN 5-3 BELUŠA (2-2)
- góly: Gažo Peter, Jurga Igor, Gorelka Matej
Beluša na pôde nováčika neuspela najmä kvôli sporným trom pokutovým kopom. Dlho diskutovaný zápas, na ktorý radi spomínať nebudeme. Smutné je to, že dlho sľubovaný videozáznam so spornými momentami po niekoľkých mesiacoch ešte nedorazil. Prečo? Odpoveď si môžete domyslieť :-) .

Miňo Hrubo (Prečín-Beluša)

KROK 5 /  "Povinné víťazstvo splnené."
BELUŠA 4-2 PARTIZÁNSKE (2-1)
- góly: Gažo Peter, Gorelka Matej, Jurga Igor, vlastný
Muži zvládli domáci súboj trojbodovo, i keď záver zápasu bol poriadne nervózny. Záverečný tlak o desiatich Beluša však ustála a pripisuje si ďaľšie domáce víťazstvo.

Lenka Ondrášková (Beluša-Partizánske)

KROK 6 /  "Z Bohuníc s plným ziskom."
JASLOVSKÉ BOHUNICE 0-2 BELUŠA (0-1)
- góly: Hrnčík Maroš, Pšenák Miloš

Koncentrovaný a kvalitný výkon a samozrejme aj čisté konto na strane Opata zabezpečilo mužom prvé víťazstvo v sezóne na pôde súpera.

KROK 7 /  "Šláger kola pre Belušu."
BELUŠA 2-0 MALŽENICE (1-0)
- góly: Gažo Peter, Mišutka Peter
Zápas jesene pred peknou diváckou kulisou Beluša zvládla na výbornú. Malženice, najväčší súper Beluše v boji o postup pricestoval aj s Miroslavom Karhanom, no na body to na naše potešenie nestačilo.

Lenka Ondrášková (Beluša-Malženice)

KROK 8 / "Náročný duel rozhodol jediný gól."
TRENČIANSKE TEPLICE 0-1 BELUŠA (0-1)
- gól: Gažo Jaromír
V zápase dvoch kvalitných mužstiev padol len jedniný gól, ktorý mužov zabezpečil tri body. Zdanlivo neškodná strela Jara Gaža prekvapila domáceho brankára, ktorý vtom čase ešte ani netušil, že to bol rozhodujúci moment zápasu.

Miňo Hrubo (Trenčianske Teplice-Beluša)

KROK 9 /  "Nečakané domáce zakopnutie."
BELUŠA 1-2 TRENČIANSKE STANKOVCE (1-2)
- gól: Gorelka Matej
Prvý zápas mužov, ktorý skončil nečakným výsledkom. "Bol to smolný zápas - chalanom nemám čo vyčítať", hodnotil zápas domáci tréner Jozef Kamenčík. Už v 15.minúte bolo 1-2 a gólostroj sa zastavil najmä pre mizernú efektivitu domácich.

Lenka Ondrášková (Beluša-Trenčianske Stankovce)

KROK 10 /  "Prvá deľba bodov."
BOLERÁZ 2-2 BELUŠA (1-1)
- góly: Zápotoka Lukáš, Mišutka Peter
Prvý nerozhodný výsledok Beluše v sezóne sa zrodil na ihrisku v Bolerázi. Muži počas celého zápasu len doťahovali náskok súpera a v záverečnom tlaku sa im už nepodarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mrzieť ich to však nemuselo, pretože si naďalej strážia prvenstvo v súťaži.

Ivana Kucharíková ml. (Boleráz-Beluša)

KROK 11 /  "Derby zaslúžene pre domácich."
BELUŠA 2-0 DOMANIŽA (1-0)
- góly: Gorelka Matej 2
"Neszaslúžili sme si dať gól - vlastne sme ho nemali z čoho dať", hodnotil po zápase hrajúci tréner Milan Svoboda. Beluša od prvej minúty držala opraty hry vo svojich rukách a po dvoch premenených jedenástkach zaslúžene zvíťazila.

Lenka Ondrášková (Beluša-Domaniža)

KROK 12 /  "Najtesnejšie víťazstvo v Šimonovanoch."
ŠIMONOVANY 0-1 BELUŠA (0-0)
- gól: Gažo Peter

Po skončení súťaže tréner Jozef Kamenčík na otázku: "V ktorom zápase predviedli vaši zverenci najlepší výkon?", odpovedal:"Jeden z najťažších zápasov bol na ihrisku v Šimonovanoch, kde sme si to vo veľmi náročných podmienkach vydreli - to bol jeden z našich najlepších zápasov."

KROK 13 / "Novisedlák vystrelil Beluši ďalšiu výhru."
BELUŠA 1-0 BÁNOVCE NAD BEBRAVOU (0-0)
- gól: Novisedlák Erik

Hrdinom zápasu sa stal Erik Novisedlák, ktorý osud zápasu zobral do vlastných rúk a v 78.minúte prekvapivou strelou z diaľky rozhodol o najtesnejšom víťazstve pre domácich.

Lenka Ondrášková (Beluša-Bánovce nad Bebravou)